Klasická verze
Off Topics...
Odeslat odpověď

Koupě navigace - rada

17.6.2008, 20:45

Uvažuju o koupi Garminu 660FM. Dělám dobře, nebo by jste volili jiný typ nebo značku? Chystám do navigace investovat okolo 8 tis. a tahle se mi hlavně funkcemi líbí.

Re: Koupě navigace - rada

18.6.2008, 14:22

Možná mne budeš mít jako zaujatého, ale mi 660 vyhovuje maximálně - jednoduch a přehledné ovládání, není moc ukecaná..... Doporučuji ti pročíst diskuze tady na POI kde se priobírají klady i zápory této nav.
Jinak pokud ještě vybíráš, tak si zajdi do kameného obchodu a tam si v této cenové relací osahat i konkurenci - podíváš se na ovládání, poslechneš si hlasové pokyny.
Jinak tady na fóru je již několik témat které se zaobírají výběrem nav, takže stačí trochu pohledat

Re: Koupě navigace - rada

18.6.2008, 22:12

Dík za za tvůj příspěvek,v kamenných krámech jsem byl, a co prodavač, to doporučení na jinou značku.Mám z toho v hlavě trochu hokej.Žádnou navigaci jsem doposud neměl a tahle mě zaujala hlavně poměrem cena-výbava.Šlo mi o to jestli Garmin není problémová navigace.Ješte jednou dík.

Re: Koupě navigace - rada

19.6.2008, 20:57

ano je to tak každý chválí něco jiného - ale to je i tady v diskuzích. Já jsem třeba uviděl 660 a byla to "láska na první pohled" :haha: Fakt je to o tomco tobě vyhovuje - základní učel navést z A do B splní všechny.
Jinak já jsem s garminem za cca 4 měsíce neměl ani jeden problém. A jestli jsi myslel třeba poruchovost, tak je to jako se vším.

Re: Koupě navigace - rada

19.6.2008, 21:50

Jak píše Andílek - je potřeba si říci jaké mám nároky a jaké představy by měla splňovat. Pokud opravdu chceš používat navedení z bodu A do bodu B, pak u Garminu neuděláš chybu. Většina Garminů má jednoduché ovládání právě k tomuhle. Já mám starou c510 a jsem s ní max. spokojen, ikdyž samozřejmě pošilhávám po těch novějších nuvi...... ale pořád si říkám, že prohlížení fotek, poslouchání muziky mě za chvili pustí a stejně budu chtít dovézt odněkud někam.... takže zůstávám u starého typu. Je pravda, že jako handsfree by nějaký typ hodil.... pak si zase říkám, kolik těch hovorů mám za jednu jízdu a pokud jedeš s někým, tak ne vždy chceš, aby to slyšel někdo druhý.

Samozřejmě TomTom jako evropská značka je také super, zřejmě i s více různými vychytávkami, ale zlí jazykové říkají, že mapy zase nejsou až tak jako u Garrminů, Mio má možná hezkou grafiku...... prostě všude něco najdeš.

Re: Koupě navigace - rada

21.6.2008, 0:23

Tak do tý 660 půjdu,a ještě něco bych měl na srdci.Je pravda,že některé e-shopy prodávají navigace které nejsou určený na náš trh,do kterých potom dohrávají východoevropské jazyky a mapy ? Jde mi o to ,aby ji v případě poruchy po záruce vúbec někdo vzal do opravy.

Re: Koupě navigace - rada

21.6.2008, 11:55

Když jsi se rozhodl pro garmin, tak u něj je důležité aby byl určen pro náš trh protože k němu dostaneš kvalitní mapu české republiky + turistickou mapu čr. Ještě si tu 660 porovnej s garminem 750. Je novější, můžeš si předem připravit trasy, má možnost více průjezdních bodů, anténa už není výklopná, prvděpodobně bude mít i novější mapy. Pokud něco z toho není pravda, tak mě nekamenujte, sám mám Mio.

Re: Koupě navigace - rada

21.6.2008, 15:35

2 deroj ve všem máš pravdu - tedy pokud se nemýlím, ale ty mapy by měly být stejné - CNT2008.

Hlavně aby navigace měla Citi Navigator 2008 - to jsou poslední mapy od Navtequ, a mám dojem že ze staršíma mapama se 660 už ani neprodává.

Re: Koupě navigace - rada

17.7.2008, 21:03

dobry den,
na tomto velmi dobrom forum som stravil posledne 2 vecery, pretoze planujem v kratkom case kupit svoju prvu navi.
mam zatial realnu skusenost iba s PDA HP + Garmin mapy (Slovak Roads 5), ktoru si obcas poziciavam od kolegu ked potrebujem najst nejaku firmu na vychode slovenska, alebo v nemecku a musim priznat, ze mapa slovenska je sice super podrobna, ale navi mi niekedy navrhuje cestovat po roznych polnych cestach (naopak v nemecku nikdy ziaden problem).
vcera som teda vyrazil do kamenneho obchodu a za cca 2hod. som vyskusal vypocet rovnakej trasy na Garmin 250w, Garmin 750T, Mio Moov 360, Mio 720b, TomTom one XL (stary s SD kartou) a TomTom 730T. rovnako som si na vsetkych skontroloval, ci su na mapach mojho bydliska zaznamenane najnovsie zmeny ciest za posleny cca rok (kruhove objazdy, nove cesty a pod). treti test pozostaval z kontroly dedin v okolo mojho bydliska - kolko detailov obsahuju, ake POI maju a popisne cisla. vysledok:
1. vypocet trasy (najrychlejsia bez dialnic): garminy ma viedli cez polnu cestu okolo kamenolomu, mio 720 vyborne, mio moov vyborne, tomtom-y vyborne.
2. kontrola aktualnosti mapy: kruhove objazdy a nove cesty, ktore stoja uz viac ako rok poznali iba tomtom-y.
3. podrobnosti v dedinach: garmin super, mio super, tomtom iba zaklad (stred dediny, krizovatky-orientacia na cesty)

ked som do toho zapocital ovladanie, tak napriek tomu, ze som povodne prisiel pre garmin 250w/750t sa mi najviac pacil tomtom one XL a 730t. ovladanie super, vypocet trasy spravny, detaily v obciach male (pre mna nepodstatne), POI neuveritelne podrobne.

chcem sa vas skusenych spytat, ci mi doporucite one XL, alebo 730t. rozdiel v cene je citelny, ale vidim v drahsom modely pomerne vyznamne pozitiva - pamatova karta, novy software, subjektivne lepsi display, rychlejsie reakcie, prijimac sirf III.
pripadne ak one XL, tak radsej stary model s pamatovou kartou a hroznou mapou, ale za smiesnu cenu cca 5900skk (nema nahodou prijimac sirf III?) + dokupit nove mapy, alebo novy one XL 31 traffic bez karty a s prijimacom Hammerneviemco?
Dakujem a prepacte ze sa tak vykecavam.

Re: Koupě navigace - rada

17.7.2008, 21:59

Odpovím ti na TomTomy. Slovensko má trochu horší mapové pokrytí než Čechy. Mám XL(starší se slotem na kartu a i s vnitřní pamětí). V popisu mám vše,co používám. O sw nejde,mám také nejnovější sw verzi 8,ten se aktualizuje ze stránek TomToma. Máš pravdu XL nemá sirf III, ale má Hammer-nevím co,který je om trošičku méně citlivý.............V aktuálnosti map začíná být rychlejší TomTom,protože koupili firmu Teleatlas,která dělá mapy. A také vymysleli systém Map-Share(opravy map),který nikdo jiný nemá. Já jsem s se svým XL sjezdil skoro celou Evropu. Nebyl jsem jen v Polsku,Španělsku a Portugalsku. Naprostá spokojenost. Rady týkající se ostatních značek navigací ti musí dát ostatní.

Re: Koupě navigace - rada

17.7.2008, 22:27

dakujem za rychlu odpoved. ale ja som sa na ziadne ine znacky nepytal - pytal som sa na tomtom one XL a tomtom Go730t :usmev: .
subjektivne sa mi najviac pozdava Go730t, len ta cena.
starsi model one XL by som mohol zohnat za 5990skk s tymito mapami: SK, CZ, HU, PL, CH, SL, Lit, Lot, Est (EE?), ktore do 30 dni aktualizujem na najnovsie. k tomu si prikupim mapu WE za nejakych cca 2000Skk a kartu 2GB SD za cca 1000Skk a som komplet na 8900,- a mam sice aktualne navi s kartou, ale nespojene mapy (dobre tomu rozumiem?).
No a novy one XL europe 31 traffic (ten bez karty) stoji 8990,-. nema sice kartu ale ma RDS prijimac a bezsvovu mega mapu.
a este jedna vec by ma zaujimala - oba typy one XL maju prijimac Hammerneviemco, alebo iba ten novy? Dakujem.

Re: Koupě navigace - rada

18.7.2008, 8:03

Já mám XL se slotem (asi ten starší) a dle všech dostupných informací má Sifr III (netuším jak to zjistit fyzicky). Musím říci, že v porovnáví s PDA Asus 639, který má také Sifr III, je TT výrazně citlivější. Jinak má i RDS, pravda musí se přikoupit.
Ta cena SD karty se mi zdá trochu vysoká. TOTO je podle testů i zkušeností jedna z nejlepších 2G karet (hlavně co se týče zápisu) - mám, funguje :palec: . U 4G SD (mám Pretec 133, funguje) nejsou ceny také nijak vysoké.
Při současném kurzu by se měla cena odhadem pohybovat do 550,- Sk. Pozor na SDHC karty a jejich podporu (respektive NEPODPORU) v zařízeních TT.

Re: Koupě navigace - rada

18.7.2008, 8:55

to jirasek: vdaka za nazor a za tipy na odskusane SD karty. idem sa snazit vygooglit, aky prijimac ma originalny one XL. rad by som sa este spytal skusenych, akym sposobom sa daju spojit samostatne mapy EE a WE. rakusko a nemecko rozhodne potrebujem a prepinat medzi mapami sice nie je nic hrozne, ale ak nebudem musiet, tak preco..myslim, ze gumajz niekde pisal o tom, ze mapy EE a WE sa daju spojit cez tech. podporu tomtom-u?
inak ak by ste si mali vybrat medzi 730T a 920T, tak do ktoreho by ste isli? stoja teraz skoro rovnako..

Re: Koupě navigace - rada

18.7.2008, 12:20

Já bych šel do 920T má sice starší SW ale ten se počítám po prázdnichách sjednotí na 8.xx, má navíc dálkové ovládání, EPT, 4GB flash, a spojené mapy. Jedinou nevýhodou jsou mapy 7.xx které nemají řazení do pruhů, to by se srovnalo časem (třeba za rok) nákupem nových 8.xx map.

Re: Koupě navigace - rada

21.7.2008, 10:11

Podla informacii, ktore som zatial nasiel na webe to vypada tak, ze aj povodny aj novy "one XL" maju prijimac Hammerhead od Global Locate. Rovnaka situacia je aj s modelom "new one". Nikde v testoch sa ale nehovori o nejakych vyrazne horsich vlastnostiach, niektore stranky dokonca pisu o lepsej presnosti cipu Hammerhead. Na druhej strane, podla skusenosti uzivatelov, drzi Sirf signal lepsie, aj za zhorsenych podmienok..
Odeslat odpověď