Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Off Topics...

Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod audis v 21.9.2008, 15:15

Zdravím, rád bych rozpoutal diskusi a uživatele k následující věci:
Jak všichni vidíme, každý sem nahrál nějaký ten poi bod a ostatní z toho . Vidíme, že tato komunitní činnost jednodušše funguje! I já jsem před dovolenou nahrál zdejší databázi nějakých bodů a pak víceméně spokojeně používal. Tímto děkuji všem!

Ale: Poi body jsou k něčemu, pokud jsou aktualizované! Několikrát s emi stalo, že jsem jel k poi bodu, ale on tam jednodušše nebyl. Jsme byl naštvaný. pak jsem šel sem a napsal do systému, že poi bod neexistuje, aby ostatní zbytečně nehledali.. Mě to trápilo hlavně s kempy. Představte si, že v ČR je registrováno k činnosti přes 500 kempů. Zde jich je v databázi přes 700. Něco je špatně..

tak pojdme každý leccos aktualizovat a ověřit, zda poi bod skutečně existuje. Ja jsem z dovolené udělal jeden. je to málo, ale byla to premiéra.

Dotaz: zde v nastavení profilu muže uživatel vyplnit souřadnice bydliště. je zde na poi.cz funkce, že po kliknutí na nějaký odkaz se zobrazí všechny poi body z databáze v okolí jeho bydliště? V bydlišti to každý známe jako svoje body a editace bude pro toho každého velice snadná. A pomuže těm, kdo bydlí jinde a jednou do vaší lokality... A vy naopak... :-)
Uživatelský avatar
audis
 
Příspěvky: 67
Registrován: 16.7.2008, 9:22

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod Jirásek v 21.9.2008, 15:47

audis píše:....je zde na poi.cz funkce, že po kliknutí na nějaký odkaz se zobrazí všechny poi body z databáze v okolí jeho bydliště? ....

Nahoře, v úplném záhlaví, jsou rychlé odkazy Online POI, Fórum, Mapa, Ikony atd. Kliknutím na odkaz Mapa se zobrazí okolí bydliště (pokud je správně nastaveno) se všemi BZ v tomto prostoru.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod Gumídek v 21.9.2008, 18:18

Já už jsem tady požádal všechny,aby se ve svém okolí rozhlédli a aktualizovali body. Jenže jsem dosáhl jen toho,že mi chodí SZ,a v nich mi píšou použivatelé,že v tom a tom městě jsou neaktuální body. Jenže nenapíší které,a nemohou asi pochopit,že nesednu do auta,a nejedu např. na Moravu zkontrolovat pensiony....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod cosmicboy v 30.9.2008, 10:38

Snažil jsem se udělat změnu u hotelu Cortyard by Marriot v Plzni - byl zde špatný počet * a špatné souřadnice. Nicméně změna byla provedena jen u *, souřadnice jsou stále špatně - ukazují cca. o 100 metrů jinam, kde ani není žádný dům. Správné souřadnice jsou 49°44'55.821"N, 13°22'54.813"E. Dělám s hlášením něco špatně?
Uživatelský avatar
cosmicboy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.9.2008, 10:35
Bydliště: Plzeň

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod Jirásek v 30.9.2008, 11:00

Nevím, jakým způsobem provádíš opravy. Pokud postupuješ systémem otevření příslušné kategorie, vyhledáním patřičného BZ a následnou opravou příslušné položky - neměl by být problém.
Pokud však využíváš postup opravy přes mapu BZ (API na mapách atlasu), je zde problém. Popsal jsem ho TADY 24.11.07. Tento bug se nedaří opravit a stále trvá! Jednoduše řečeno, hází to chybu v souřadnicích. Jediný, relativně "bezpečný" postup je nejdříve upravit popis BZ a teprve jako poslední úkon provést opravu souřadnic, respektive vždy tuto opravu provést. Třeba i v případě, že upravuji pouze popis, v závěru vždy upravit přesně souřadnice.
Snad jsem problém popsal srozumitelně.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod cosmicboy v 30.9.2008, 12:13

Jj, bylo to srozumitelné :usmev: Zkusil jsem provést 2 změny, uvidíme, jak budu úspěšný...
Uživatelský avatar
cosmicboy
 
Příspěvky: 9
Registrován: 30.9.2008, 10:35
Bydliště: Plzeň

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod kolemjedoucí v 20.11.2008, 16:53

jojo, ono se řekne "Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snadné", ale pro mne stále ještě není a taky bych chtěl přispět troškou do mlýna.
1) tak mě se snad (alespoň na mapě na poi.cz u mne v kompu) podařilo opravit údaj o BZ ostatní na silnici (chybně Krabčice-Rovný) o čerpací stanici zadáním nových součadnic a opravou na Krabčice-Citov-směr Mělník.

co se mi však už dva dny nedaří (a Jeníček - LPG starosta to může dosvědčit), že jsem chtěl přidat nový POI bod na LPG u silnice z Roudnice n.L. na Polepy v obci Vědomice-Zavadilka (na konci obce) a ať jsem zadával souřadnice jak zadával, vždy to hodilo chybku a nešlo uložit do fontu. Ať jsem zadával ve stupních, min a sec., nebo v Lon a Lat.
Tak jsem na PoiEditu souřadice ve st.,m.,sec z mapy z POI.cz s pomocí Coordinátor Calkulátoru převedl na LON a LAT a zadal do kolonek u +připadt nový Poi.bod a sláva už nové údaje o nové LPG čerpací stanici šly odeslat a potvrdilo se mi odeslání.
Přišel mi pak od Jeníčka dopis k upřesnění koordinátů, neboť mu to hodilo bod někam k řece. Tak jsem mu poslal správné souřadnice ve stupních, min. a sec. a odpověděl, že to už je lepší.
Proč ale nešly odeslat přímo součadnice ve stupních, min. a sec. to nevím doposud.. Tak buďto budu otravovat v případě LPG kolegu Jeníčka a u radaru třeba kolegu Jiráska a nebo se budu věnovat jenom opravám- to mi (snad) jde... :jupi: ,
...vím, nikdo z nebe učenej nespadl..ale já už se s tím trápím dva dny :zed: a tak rád bych pomohl dobré věci...tak ahoj
kolemjedoucí
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27.10.2008, 17:34
Bydliště: pod Řípem

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod faltak v 20.11.2008, 17:14

K těm Krabčicím ti můžu říct, že tvou zadané souřadnice to taky hodilo někdo uplně mimo čerpací stanici, tak jsem tedy upravil přesně. Nevím tedy kde je chyba, jestli zadáváš špatně souřadnice a nebo systém nějak udělal chybu.
faltak
 
Příspěvky: 332
Registrován: 1.8.2006, 13:44

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod Gumídek v 20.11.2008, 17:16

Už jsem mu hodil návod na zadávání do SZ. Asi tuším, kde dělá chybu. ono přenášení souřadnic z navigace někdy dělá problém.... :pc:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod audis v 16.3.2010, 23:25

vzpomínáte na muj první příspěvek v tomto tematu, kdy tu bylo zaneseno přes 700 kempu a přitom dle nějaké databáze našich uřadů registrováno jen přes 500?

dnes jsem zanesl 3 nové bankomaty zde do databáze poi.cz a rozhlédl se kolem svého bydliště a nechal opravit/smazat asi 6 poibodů. mám tedy 9 b v pomyslném hodnocení.

kdo se také rozhledné kolem svého bydliště a skrz odkaz MAPA nahoře na stránce edituje svoje okolí, aby databáze byla aktuální?
Uživatelský avatar
audis
 
Příspěvky: 67
Registrován: 16.7.2008, 9:22

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod Jirásek v 17.3.2010, 9:20

Audisi supr, osobně děkuji za opravu a přidání BZ v "mých" kategoriích. :palec: Jenom bych příště prosil, dodržuj standardy zadávání (formát názvu a popisu BZ, telefonní číslo začíná +420.... atd.) To samé při opravě pozice (souřadnic). Stává se mi, že třeba bankomat přestěhují o ulici vedle, někdo pošle opravu pozice ale nechá starou adresu. :shock3: To platí OBECNĚ pro všechny ochotné uživatele.
Samozřejmě to opravuji, ale ne každý správce vše důkladně kontroluje a mohou vzniknout chyby.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Aktualizujte POI body! A ve vašem bydlišti to jde velmi snad

Příspěvekod audis v 17.3.2010, 9:40

ok. na ty adresy pri editaci sem zapomnel asi. pardon. vite, mne to vytvareni a editace pripada neprehledna. treba pravomys do mapy - vytvor novy - vytvori se modry spendlik ale nevim jak dal.

(mýlil jsem se, smazan text)
Uživatelský avatar
audis
 
Příspěvky: 67
Registrován: 16.7.2008, 9:22


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků

cron