úprava souboru *.ov2

Off Topics...

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvekod kolemjedoucí v 18.11.2008, 10:04

..opět kolemjdoucí a pro Scorpio...tak pokud to byla zpráva pro mne, tak to jsem nepobral, to si mi nepomohl...asi budu blondýnka :mad2:
kolemjedoucí
 
Příspěvky: 12
Registrován: 27.10.2008, 17:34
Bydliště: pod Řípem

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvekod Scorpio_cz v 18.11.2008, 10:27

kolemjedoucí to nebyla ani tak důležitá zpráva, spíš reakce na předchozí příspěvky.

Pokud má jeden v navigaci kyblík oblíbených míst/bodů (nikoli POI) tak jsou bohužel uložené v mapsettings.dat.
Při aktualizaci mapy na stejnou řadu (7xx na 7xx a/nebo 8xx na 8xx) nemusí, ale může dojít ke ztrátě dat z tohoto souboru, při aktualizaci mezi verzemi (7xx na 8xx) ke ztrátě téměř určitě dojde.

Řešením je právě PoiEDIT, kterému se při troše úsilí dá vnutit ".OV2" soubor jménem "mapsettings.dat" (ač nemá příponu .ov2 tak ho PoiEDIT spolkne :grin:) a dále po vymazání nepotřebných/nezajímavých/duplicitních záznamů uložit jako skutečné ".OV2." Tím tyto body získají přenositelnost mezi mapami a zabrání se jejich ztrátě.

Docent po jednom to jde taky, ale kdo by se s tím patlal když se to dá spláchnout najednou :blee: :blee: :blee:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: úprava souboru *.ov2

Příspěvekod Docent v 18.11.2008, 14:26

Jenže já používám "Oblíbené" na to, abych při jízdě kolem něčeho, co chci uložit, to na zmáčknutí jediného čudlíku uložil, a doma to pak v klidu přesunu do příslušné kategorie... Jinak smysl kategorie "Oblíbené" moc nechápu, už vzhledem k tomu, že se v ní defaultně vyskytuje "zaměstnání" a to není oblíbené ani náhodou :palce: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Předchozí

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků