Reklamace

Off Topics...

Reklamace

Příspěvekod 1EPE v 12.12.2009, 21:39

Ahoj všichni. Chci se podělit o zkušenosti s navigací Garmin 765T. Prostě "B O M B A". Koupil jsem ji v dubnu 09. Do té doby jsem 3roky jezdil po celé evropě na Garmin 660 a to celkem bez problémů. Chtěl jsem si koupit něco "novějšího" a tak jsem se rozhodoval mezi Garminen a Daytonem. S Garminem docela dobré zkušenosti tak to nakonec vyhrál a šel jsem do něj. No to jsem si naběhl !!!!!!!!. 765T je navigace kterou bych, pokud si chcete udržet zdravou mysl, N E D O P O R U Č O V A L. Začnu u výdrže baterie: vydrží mimo nabíječku cca 20 vteřin, řazení do jízdních pruhů : řazení se zobrazí cca 1.3 km před vlastním zařazením do jízdního pruhu a toto zobrazení tam zůstane "viset" tak dlouho, že vlastní odbočku z jízdn.pruhu minete, navigace klidně přestane mluvit a to jí vydrží i 2 dny, neumí číst SD kartu ( aspoň ta moje to neuměla ), a pokud vám do cesty postaví nový kruh. objezd tak se vypne, musíte zastavit a začít pěkně od začátku zadávat cíl. Přejdu námitku, že jsem debil a neumím ji ovládat ( 3 roky jsem před tím jezdil na 660 ). Když jsem ji odvezl do Picodasu, po 30 dnech mi ji vrátili s tím, že je v pořádku. Hned při přebírání z opravy jsme zjistili, že nepracuje jak má. takže si ji tam hned opět nechali a po týdnu mi napsali, že je neopravitelná a poslali mi jinou. Ta vydržela navigovat přesně týden. potom opět přestala mluvit. Zase jsem ji poslal do opravy a opět mi byla nabídnuta další, protože i ta 2 navigace je neopravitelná. Nabídli mi zase další přístroj. Takže suma sumárum, s navigací Garmin 765T jsem za 8 měsíců najezdil cca 2 měsíce. Ostatní dobu je navigace buď na cestě ke mě, nebo na cestě ode mě do Picodasu, nebo leží v Picodasu u pana Votruby ( to je jeden ze servismenů Picodasu ) na stole.
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
1EPE
 
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 18:58

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 13.12.2009, 12:41

To 1EPE:
Já nevím, já bych to neviděl tak černě - asi jsi si šáhl do "h_ven", ale nezatracoval bych to obecně - výdrž baterie pár vteřin - sice žádná sláva s výdží ale asi tak 2-3 hodiny normálně drží, řazení do pruhů - u nás zatím nefunguje - jen malé vlevo v rohu, ale jinak v Německu úplně super a už aby to fungovalo i u nás, kdyby to neumělo číst kartu, tak by nefungovaly mapy z karty, mluvit mi to přestalo jednou nebo 2x za celou dobu užívání, stačilo vypnout a zapnout..... takže já to tak černě nevidím (ikdyž mám jen 755-ku)
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod Docent v 13.12.2009, 12:43

To 1EPE: Evíku, ty už nejsi blondýna :-o ?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod 1EPE v 13.12.2009, 16:42

To Docent: :chlamani: Neboj, jsem pořád, ale pustila jsem sem manžela, aby si taky mohl postěžovat.

To freewall: Bohužel dvakrát za sebou do ho***. Ta baterie opravdu nevydržela ani chviličku, což nakonec potvrdil i servis, kartu také nečetla, jak běžně na 660 přehráváme z karty mp3, tady nefungovalo vůbec nic, tu kartu prostě nenašla a o nahrávání map, nebo snad poi-ek jsme si mohli nechat zdát. A to řazení do pruhů... pokud jedeš třeba právě v tom Německu a před sjezdem se zobrazí jak se máš zařadit a nedejbože hned za sjezdem je další sjezd ( a to bývá dost často), ten už se tam nezobrazí, a když už se náhodou zobrazí, tak dohužel pozdě na to, aby se tam ten kamion dal zlomit.
A to "nemluvení" se nám stalo u obou 765 a bohužel i po vypnutí a opětovném zapnutí to trvalo. U té druhé celý den. Proto putovala do servisu a opět byla závada vyhodnocena jako neodstranitelná.
Za nás tedy 765 NE! Ale třeba jsme měli opravdu jen smůlu a jiným poslouží. Koneckonců, 660 nám slouží už x let, a bezvadně ač jí servisák nazval "fosilií" :grin:

To Rubic: pokus se laskavě nikoho neurážet, já ti tu taky nebudu psát, co si o tobě myslím!
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
1EPE
 
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 18:58

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 13.12.2009, 17:07

.... pak jedině otevřít okno a pořádně se rozmáchnout.... :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 13.12.2009, 17:25

:grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod 1EPE v 13.12.2009, 17:48

freewall píše:.... pak jedině otevřít okno a pořádně se rozmáchnout.... :grin:

Tu chuť měl miláček asi tak stokrát!!! :-P :grin:
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
1EPE
 
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 18:58

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 13.12.2009, 17:55

Já vím, že by si člověk tím nepomohl, ale ta úleva :grin:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 13.12.2009, 18:45

Já si nestěžuji a nenecháme na ní dopustit, soudruzi z Polska ve mně nějak nevzbuzují důvěru :blee:
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod eidz v 13.12.2009, 22:23

Na vadný kus se může narazit, výrobce nemá 100% bezchybnost. Ale narazit na neprofesionální přístup = pracují tam jen lidi, kteří se neuvědomují, jak citlivé je reklamační řízení... :KO:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod 1EPE v 22.12.2009, 15:58

eidz píše:Na vadný kus se může narazit, výrobce nemá 100% bezchybnost.

No tak to je samozřejmé a při první závadě jsme ani na okamžik nepomysleli, že by to dopadlo takhle.
Na štědrý den je to přesně měsíc, co jsem do firmy SvětNavigace.cz písemně doručila odstoupení od smlouvy, vzhledem k tomu, že už v pořadí druhý kus chtěli vyměnit za další, požadovala jsem vrácení peněz a do dnešního dne se nic nestalo. Firma se tváří jako mrtvý brouk ( nejdřív mě tedy její zástupce třikrát ujistil, že peníze určitě zpět dostaneme). A já už opravdu jen čekám kdy přijde třicátý den a celou věc předám právníkovi. Protože jinak se s nimi bohužel komunikovat nedá. :cry:
Garmin Nüvi 660, Garmin Nüvi 3790LMT, VDO Dayton PN4000 TRUCK, MapFactor Navigator 7....
Uživatelský avatar
1EPE
 
Příspěvky: 36
Registrován: 8.6.2008, 18:58

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod eidz v 22.12.2009, 20:45

Nemám nastudované odstoupení od smlouvy. Ale koupí výrobku jste s nimi uzavřela smlouvu? Nejde o vrácení výrobku?

Vrácení výrobku má svá pravidla. Spotřebitel má právo na funkční výrobek. Pokud výrobek nefunguje, zahajuje se reklamační řízení. Některé společnosti nabízí možnost vrácení zboží do určitého termínu, ale není to povinnost. Výjimka je nákup přes internet, i když internetový obchod má ve svých VOP, že zboží nejde vrátit, ze zákona máte možnost u internetového nákupu do 14 dní vrátit zboží. Zákon nejde obejít VOP.
Reklamační řízení je za 30 dní vyřízené - buď je výrobek opravený nebo jdou prachy na stůl. Výrobek po TŘECH stejných reklamacích je možné vrátit a chtít peníze, dřív NE. Podmínkou je, že musí jít o tři stejné závady, tj, pokud poprvé reklamujete věc A a po druhé věc B, po třetí nedostanete peníze. Tohle je podstaté při psaní reklamačního protokolu, mít stejné znění...
Co moc lidi neznají, že mají právo požadovat v případě oprávněné reklamace náklady, které jim vznikly s reklamací.
Naopak, při vrácení zboží se vrací peníze jen za výrobek, za poštovné nikoliv, zákazník posílá na své náklady výrobek zpět.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 22.12.2009, 21:34

Tak musím také přispět trochu OT, abych opravil nepřesnosti v tvém vysvětlování počtu závad:

Občanský zákoník - § 622

(1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.

(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.


Z judikátů vyplývá, že se musí buď jednat o třetí výskyt stejné závady po dvou opravách, O větší počet vad se bude jednat v případech, kdy se na výrobku vyskytnou současně 3 a více vad nebo případy, kdy se sice bude jednat o minimálně 3 různé vady, avšak tyto vady budou následovat krátce po sobě a výrobek tak bude delší dobu v opravně než u spotřebitele.
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod eidz v 23.12.2009, 20:16

Takže u odst.1 - vyměnit nelze movitou věc, tj. Tvé upřesnění je naprosto správné. Ale výrobky lze vyměnit (a máme OT pro výrobek), tj. není důvod k odstoupení smlouvy... Pokud tedy rozhodnutí prodejce nedá záminku k dalším postupům :grin:
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Garmin Nuvi 755T

Příspěvekod freewall v 23.12.2009, 20:27

.... vyměnit nelze movitou věc...

nějak jsem tohle nepochopil, ale už to nebudeme řešit, už takhle jsem se dostali úplně jinam, než je téma. On to Pavel Jirásek, promázne, až se mu podaří připojit k netu :blee: - já myslím, že ten nešťastník, co má tyhle problémy, se v tom snad vyzná a pokud ne, může se ozvat tobě nebo mně přes SZ
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Další

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron