Jakou navigaci pro pěší

Off Topics...

Jakou navigaci pro pěší

Příspěvekod becherius v 1.2.2010, 12:14

Zdravím všechny
Nemám moc zskušeností s navigacemi a vím, že ji nebudu používat v autě. Mohli byste mi doporučit nejvhodnější software pro pěší do symbianového telefonu? Mám Nokia 6220c. Vyzkoušel jsem si Garmin s mapou TOPO Czech 3 a mám s tím problém, který jsem tady ve fóru taky našel, že pěší pohyb je patrně moc pomalý na to, aby se dal dobře určit směr pohybu. Při jízdě autobusem mi to funguje celkem přijatelně. Nevím, jestli tohle bude problém všech navigací nebo jen Garminu. Taky by mně zajímalo, jestli hardwarová navigace může být v tomhle lepší, než GPS v mobilu. Navigaci chci používat při chůzi po městě, a to hlavně v Praze a v Brně a na turistiku.
Díky za všechny vaše zkušenosti, o které se se mnou podělíte. :-)
becherius
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.2.2010, 12:04

Re: Jakou navigaci pro pěší

Příspěvekod Gumídek v 1.2.2010, 16:30

Po městě by mohly stačit mapy Nokia, ale v turistických mapách pro mobily nevím...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Jakou navigaci pro pěší

Příspěvekod Scorpio_cz v 1.2.2010, 18:05

Mobily / PDA mívají obecně horší GPS čipy (pokud je mají vestavěné).
Obvykle jsou to A-GPS (Asistovaný GPS), kdy se čip "fixuje" z "hrubé" polohy určené GSM modulem (jak přesně nevím).
V případě použití externí GPS už se jedná jen a jen o kvalitu vlastního navigačního softu, tam už je to pak jedno.

Pro telefony Nokia (ty trochu lepší) byl uvolněn přímo Nokií navigační soft zdarma :
Kód: Select All
http://www.nokia.com/maps

Kód: Select All
http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps


Jak moc to je nebo není dobrý navi soft, a jestli funguje na N6220 netuším :zamysl:

Ohledně pomalého pohybu, tady bude zádrhel v parametru "Statická Navigace" přímo v GPS čipsetu.
Například SiRF II / SiRF III má možnost přes binary mód tuto funkci zapnout / vypnout.

Zapnutá statická navigace je vhodná pro automobilové navigace. V případě zastavení (křižovatka) stojí na místě.
V případě pěšího pochodu se statickou navigací je pohyb pod prahem rozlišení "stání" a GPS nemění polohu.

Vypnutá statická navigace je vhodná pro pěší navigace, neboť i sebemenší pohyb je vyhodnocen.
Zato třeba v autě při zastavení se ukazatel okamžité polohy pořád hemží protože navi stále počítá lepší a lepší polohu :blee:

Doporučuju pohledat fóra zda jde u Vaší konkrétní navigace "Statická navigace" GPS čipsetu vypnout a zapnout nebo ne.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Jakou navigaci pro pěší

Příspěvekod becherius v 2.2.2010, 0:56

Díky za typ, na tohle se kouknu. Každopádně mě to dělá tu věc, že když stojím na místě, že mi to přeskakuje, jako bych se přemisťoval po blízkém okolí. Skáče mi to tak v okruhu 50 metrů, což u auta ještě jde, ale pěšky je to úplně na nic.
becherius
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.2.2010, 12:04

Re: Jakou navigaci pro pěší

Příspěvekod Docent v 2.2.2010, 7:39

Zkus si přečíst znovu pasáž o statické navigaci... Případně tento termit zadat do vyhledávače.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Jakou navigaci pro pěší

Příspěvekod Scorpio_cz v 2.2.2010, 8:23

Becherius - skákání +/- 50m už není problém statické navigace ale pravděpodobně kombinace něčeho z :
- méně / málo citlivý GPS čipset, nebo naopak příliš citlivý GPS čipset
- špatná anténa / zastíněná anténa GPS čipsetu
- místo a čas, kdy je vidět málo satelitů
- vysoká zástavba (město) která způsobuje odrazy a tyto jsou zpracovávány

Běžný je pohyb tak +/- 5m při vypnuté "statické navigaci", ale i tak můžou být občasné "špičky".
GPS čipset polohu počítá 1x - 5x za vteřinu, a protože satelity se hýbou a příjem mění, nikdy není úplně stejná :mad2:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků