Rozhřešení - kterou z navigací ?

Off Topics...

Kterou z uvedených navigací by jste vybrali dle mých kriterií ?

TOMTOM GO 730 IQ Traffic + 2 letá aktualizace map
8
67%
TOMTOM xl iq routes europe traffic + 2 letá aktualizace map
1
8%
Garmin Nüvi 1490T Lifetime
3
25%
Jinou - zdůvodním v příspěvku k otázce.
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 12

Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod JuraS. v 5.8.2010, 8:00

Potřebuji poradit od zkušenějších. Od uživatelů a ne si nechat mazat med kolem huby od prodavače který možná osobně ani navigaci nevlastní.
Chci navigaci do auta. Uhlopříčku 4,3" považuji za optimální...3,5" je málo (dostal jsem takovou k autu) a 5,0" je zase pro osobní auto moc. Jsem "hračička" a tak mimo jednoduchých a rychlých funkcí jak mě navést k cíli i nějaké ty specialitky navíc. Nemusím mít špičku v nabídce např. s kovovým obalem (mám takový mobil a je to pakárna ho nosit v kapse). Požaduji v základu RDS-TMC a to nejlépe v aktivním držáku. Po navigaci nepožaduji přehrávání videa a prohlížení fotek. Na to mám počítač. Bluetooth bych uvítal, ale nemusí být. Z mapových podkladů mi stačí východní Evropa, případně okolní západní státy. nejsem veliký cestovatel, nejsem profesí řidič. Občas cestuji na ryby na místa která neznám a složitě se navádím podle papírových map. Prozatím tady v ČR, ale láká mě třeba jižní Slovensko. Jezdím po Praze. Jednu pro mě notoricky známou cestu jsem si nechal navigovat navigací a ta mi našla rychlejší a rovnější cestu. Nepočítám, že někdy pojedu třeba do Andory.

V mém zorném poli prozatím uvízly tyto modely :
TOMTOM GO 730 IQ Traffic + 2 letá aktualizace map
TOMTOM xl iq routes europe traffic + 2 letá aktualizace map
Garmin Nüvi 1490T Lifetime

Potřebuji poradit jaký je vzájemný rozdíl mezi oběma TomTomy a pak rozdíl mezi Garminem. Případně mi navrhněte jiného kandidáta od jiné firmy. Navigační soft TomTomu znám z mobilu i když je to stará verze, se značkou Garmin mám zkušenosti letité z jejich programu pro rybáře. Proto se mi tady neobjevuje jiná značka. kterému z těchto přístrojů by jste dali vy přednost ?

Díky za pomoc.
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod Gumídek v 5.8.2010, 8:32

Pokud chceš nainstalovat radary a své poi, tak myslím vyškrtni xl, protože tyto novější modely nižší třídy umí jen své poi předinstalované a nedovolují instalaci dalších poi...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod JuraS. v 5.8.2010, 9:24

Díky za radu, prozatím ji tam ponechám ale jako rozhřešení v čem je 930/950 ka lepší mi to stačí..
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod JuraS. v 5.8.2010, 11:58

Že se mi nikdo neozval jsem prozatím rozhodnutý pro TomTom Go 750 Traffic + 2 roky map Zdarma (no ono to není zdarma, je to jen se slevou..)
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod JuraS. v 5.8.2010, 15:52

Našel jsem na netu tuto uživatelskou recenzi

Kód: Select All
Přístroj jsem kupoval v březnu 2010 za velmi příznivou cenu (cca 5 900). Velmi pěkně zabalen a se solidním příslušenstvím. Zklamán jsem byl snad jen z pár stránkového manuálu na tak drahý přístroj, ale to je prostě dnešní trend - TomTom jej bohužel ale ani nepřikládá na CD, což už tak standardní není, navíc balení ani žádní CD neobsahuje - vše musíte stahovat.
Přístroj funguje bezproblémově, zpracování je kvalitní - nikde nevrže, polohu určuje bezvadně, rychle a přesně, čeština má ovšem občas problém s háčky.
Má velké množství nastavení, což je příjemné, ale na druhé straně někdy nepřehledné. Potěší nastavení podsvícení, kontrastu (+noční/denní režim) a možnost nepřeberného množství zobrazení míst/budov apod. (lékárny/nádraží/ supermarkety/policie/nemocnice/banka/ letiště/ parkoviště/památky atd..). Trošku ale vadí náchylnost displeje na otisky, ale to je problém asi všech navigací.
Velmi potěší RDS-TMC přijímač, který je přímo v balení a díky kterému můžete sdílet informace a komunikovat s okolím a TomTom konečně přišel i s aktivním držákem do auta - stačí nabíječku apod. zapojit do držáku a nemusíte je (jako dříve) stále zapojovat do samotného zařízení.
Někkdy je trošku problém vrátit se o krok zpět či dostat se do menu - ocenil bych tlačítko "zpět" jako je u 99% mobilních telefonů s dotykovým desplejem.
Do této chvíle jsem byl s přístrojem spokojen na 90%, ale díky následujícím řádkům dávám 70%. - program TomTom Home je opravdu nedořešen po bezpečnostní stránce pro vaše data - snažil jsem se využít 30 denní možnosti aktualizace map, ale to jsem neměl dělat, jednak trvalo asi 2m než si program všiml, že je přístroj připojen, pak nabídl aktualizaci, ale naprosto žádná možnost volby (jako bývá u jakéhokoli nejlevnějšího - dokonce i freewareového programu - jakéhokoli typu), zde máte možnost jen kliknout na stáhnout a přístroj aniž by se na cokoli ptal či Vám cokoli sdělil si začne stahovat 2 GB map někam na pevný disk, který si sám zvolil, bez ohledu na volné místo, na připojení apod. - takže nejen, že to trvá i při svižné připojení asi 2 h, ale ještě musíte mít dostatek místa, času apod. a nedej bože využít tlačítka "zrušit" (ani nedomýšlím, co se stane, když vypadne připojení, elektřina apod.) - pak se stane to, že program napíše, že stahovaní bylo zrušeno uživatelem a k instalaci nedošlo, ALE chyba lávky - on nejen že si to stahuje do své složky někam na (jím vybraný) pevný disk, ale ještě to při tom nejspíše rovnou bez zálohy (- ne, ani Vám nedoporučí zálohovat si data) instaluje, takže ve chvíli "zrušení" jsou Vaše data poškozena a v lepším případě si to přes naformátování a další stáhnutí zpravíte sami, v horším servis - tam mi potvrdili, že se to stává často !! Tak proč má značka s takovým renomé takto bezpečnostně nedořešený program, to opravdu nevím..
Pro:

    * velmi dobrá volba z pohledu cena/výkon
    * kvaliltní zpracování
    * velmi podrobné mapové podklady s množstvím nastavení
    * možnost volby zobrazení 2D / 3D
    * rychlost při zobrazování polohy
    * asi nejrozšířenější značka s širokou zákaznickou podporou
    * záruka nejnovějších map do 30 dní zdarma
    * možnost sdílení informací s ostatními uživateli (zdarma)
    * konečně aktivní (!) držák do auta
    * RDS-TMC přijímač přímo v balení

Proti:

    * v některých ohledech až neuvěřitelně nedořešený program pro aktualizaci (TomTom Home), který velmi snadno vede k poškození dat
    * v některých situacích jsou tlačítka příliš malá pro mužské prsty
    * sice už dokáže ukazovat pruhy na křižovatkách, ale je jich zatím poměrně málo a navíc ukáže jen statický (!) obrázek
    * manuál má jen pár stránek, CD chybí
    * někdy problém s háčky v českém jazyce
    * displej náchylný na otisky
    * někdy problém vrátit se do menu či o krok zpět


Souhlasíte s ní ?
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod Jirásek v 5.8.2010, 17:31

Částečně. Ten kdo psal tuto recenzi se neobeznámil s TT Home a s aktualizací. To je však chyba hodně uživatelů (a nejen navigací, elektroniky obecně) - dostanou novou hračku a hrrr do vylepšování aniž by si cokoliv přečetli. Je však pravdou, že TT hodně informací "skrývá" a člověk po nich musí trochu pátrat na jejich stránkách.
TT Home však umožňuje v základním nastavení zvolit adresáře, kam se budou jednotlivé soubory ukládat.
TT Home, než zasáhne do navigace, uloží stažené soubory do zvolených adresářů a teprve potom začne rozbalovat stažené archivy a "přemazávat" soubory v navi.
Nevím jak v současné době, ale před cca 1,5 rokem, když jsem kupoval navigaci, byl součástí základní, velmi jednoduchý manuál s výrazným upozorněním na zálohování před jakýmikoliv úpravami.

To, že chybí podrobný elektronický manuál alespoň na CD (nebo v navigaci stejně jako je tam instalace TT Home) také považuji za chybu.

Není však zcela jasné, o jaký typ TT navigace se jednalo.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod JuraS. v 5.8.2010, 18:20

Jednalo se o TT Go 750
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod msvantne v 5.8.2010, 18:54

Gumajz píše:Pokud chceš nainstalovat radary a své poi, tak myslím vyškrtni xl, protože tyto novější modely nižší třídy umí jen své poi předinstalované a nedovolují instalaci dalších poi...


Tak to neni pravda. Mam TomTom XL Europe a POI umi naprosto bez problemu. A to mnohem jednoduseji nez to bylo u Garmina (nuvi 200), ktereho jsem mel pred tim.

TomTom mam jinak asi tyden a co se vlastni navigace tyce (ovladani, kvalita map, kvalita navigace apod.) tak jsem absolutne spokojen. V porovnani s Garminem nuvi 200 mnohem lepsi. Co bych mu ale vytkl - oproti nuvi 200 ma mnohem horsi display. Horsi viditelnost z uhlu i na slunci. Da se to ale vyresit antireflexni folii za (140 Kc z Elektrowordu ) - vysledek je velmi dobry.
msvantne
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23.7.2010, 23:54

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod Jirásek v 5.8.2010, 20:07

Jedná se, dle prvních informací o verze XL2 - viewtopic.php?f=3&t=3672
Bohužel, nikdo není schopen s určitostí říci, na jaké modely se v budoucnu toto ochuzení rozšíří. TT jaksi tyto informace neposkytuje. Obávám se, že je to obchodní taktika TT (nutnost nákupu jejich databazí).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod Gumídek v 5.8.2010, 21:00

msvante : místo citace si přečti fóra, čím dál více uživatelů si na úplně nové typy nižších tříd(omlouvám se, ale TT XL zařadil do nižší třídy) stěžuje, že tyto věci nepodporují.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod JuraS. v 5.8.2010, 21:24

Je tady moje rozhodnutí že nejlepší z těch co jsem popsal dle mých nároků je TomTom Go 750 ? Nebo existuje v této kategorii s těmito možnostmi i něco v jiných značkách ? Podotýkám, že jsem si dnes na TT stáhl všechny možné zvuky a různé softy na itineráře. Ten můj současný šmejd neumožňuje hodinu sestavovanou trasu importovat takže skončí v šuplíku..
Navigon 1400 Primo, Garmin ETrex Legend, černobílá plečka sloužící s kabelem k echolotu Humminbird Matrix 17 k navigování na rybách. . Telefon Nokia E75 + NokiaMaps a teď zkouším Waze
JuraS.
 
Příspěvky: 58
Registrován: 1.7.2010, 11:42
Bydliště: Praha - Žižkov

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod msvantne v 5.8.2010, 21:32

Aha, tak to se omlouvam ... ani v nejhorsim snu by me nenapadlo, ze vyrobce do novejsich verzi navigace podobne "vylepseni" instaluje.
msvantne
 
Příspěvky: 8
Registrován: 23.7.2010, 23:54

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod Gumídek v 6.8.2010, 8:14

V poho, to by dříve nenapadlo nikoho z nás. Doinstalované POI podporovali všechny typy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Rozhřešení - kterou z navigací ?

Příspěvekod eidz v 2.9.2010, 8:14

Oživuji vlákno, nebot plánuji dokoupit do firmy opět pár navigací. Jelikož rok používám Garmin, zvažuji opět tuto značku. Na druhou stranu proč nejít do dobrodružství a nepřejít na něco lepšího ? :zamysl:
Cenový strop je kolem 10 tis. bez DPH (plus mínus). Máte někdo praktickou zkušenost s paralelním vyzkoušením různých značek a jste ochoten napsat porovnání?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron