Detailni popis kategorii?

Off Topics...

Detailni popis kategorii?

Příspěvekod Strogoff v 19.1.2011, 12:55

Chtel jsem se zeptat jestli je mozne nekde najit podrobny popis kazde kategorie POI, a co obsahuje? Samotny nazev neni prilis explicitni. Objevila se totiz nova kategorie "CZ-Historicke_pamatky", ale prozatim obsahuje jen hrady a zamky. A protoze CZ_Hrady a CZ_Zamky uz existuji, tak bych chtel vedet jaky je v tom rozdil. Dekuji.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40

Re: Detailni popis kategorii?

Příspěvekod Tonny v 19.1.2011, 16:17

CZ-Historicke_pamatky

Kategorie vznikla jako reakce na již zavedené kategorie Hrady, Zámky, které obsahují kvanta balastu ve formě objektů, které sice kdysi zámky byly, ale v současné době jsou např. Domovy důchodců, Výchovnými ústavy /např. zámek Střílky/ nebo hotely a Restauracemi /zámek Nový Světlov/, případně JZD či školami /zámek Koryčany/, regionální muzei /zámky Hodonín, Strážnice, Kyjov/ a podobně.

Na toto tema zde na foru probíhala debata několik měsíců, kde bylo např vloni na jaře konstatováno, že původní kategorie jsou nevyhovující. protože se správci neměli k tomu kategorie o "balast" očistit, založil jsem tuto kategorii. ČTI ZDE viewtopic.php?f=2&t=3587

Začal jsem na podzim, pak jsem byl poněkud pracovně vytížen a vstupování dat jsem dočasně přerušil, mimo jiné i proto, že jsem byl vytížen přepracováním kategorie Nákup Albert.

V současné době se na kategorii CZ-Historicke_pamatky opět vracím.

A proč vznikla?

Cílem teto kategorie je nabídnout POUZE objekty
- přístupné
- historické povahy
- s prohlídkou s průvodcem ve smyslu klasické hradní nebo zámecké prohlídky.

Kategorie bude v konečné fázi obsahovat cca 110 hradů a zámků ve správě NPU, dále pak několik málo zámků, kde je majitelem obec /příklad Kunín/, dále pak několik soukromých zámků.
Cílový stav podle v tuto chvíli známých dat je cca 130 objektů.

Každý objekt je vstupován spolu s příslušným nejbližším nebo "oficiálním" parkovištěm a je uvedena vzdálenost a bezbarierovost přístupu od P k objektu.
Otázka umístění parkovišť je diskutována, zatím nevím, zda P nebudou z tohoto vyjmuta.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Detailni popis kategorii?

Příspěvekod Strogoff v 20.1.2011, 9:42

Tonny, dekuji za odpoved. Urcite tahle kategorie mam vyznam. Ale ted se vracim k prvni otazce, zda je mozne nekde najit podrobny popis kazde kategorie POI, a co obsahuje? Zda se me, ze tak bohata DataBaze je malo dokumentovana. Ale to je asi otazka pro Admin...
----------------------------------------------------------------------------------------------
Ted Garmin 3597, drive Garmin 3790, Garmin 760
Uživatelský avatar
Strogoff
 
Příspěvky: 76
Registrován: 23.5.2008, 12:40


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků