Jak na úsekové měření rychlosti na dálnicích

Off Topics...

Jak na úsekové měření rychlosti na dálnicích

Příspěvekod vilik v 14.1.2007, 9:44

EDIT by ADMIN: Vzhledem k tomu, že diskuze Mýtné brány využívané jako usekové měření a poi. se stala až příliš OT, přesunul jsem ji od tohoto příspěvku sem.

Chválihodná iniciativa, jenže ne každá brána bude mít radar, pokud k tomu vůbec dojde.

Vytvořený seznam se stejně bude muset nějakým způsobem editovat, přece na mě nebude navigace řvát pod každou branou, tu vidím i bez navigace.

Víte vůbec někdo jak se pozná, že na bráně je kromě identifikační kamery také kamera od radaru?

Nijak však nesnižuji iniciativu zakladatele topicku.
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Jirásek v 14.1.2007, 10:32

Zdravím.
Pokud je mi známo, tak některé brány mají pouze mikrovlnné antény (pouze zaznamenají PREMID jednotku nákladních vozidel), jiné budou kompletně osazeny celým identifikačním rozpoznávacím systémem (poznají se vizuálně, první mají pouze ploché antény, na druhých je navěšena hromada zařízení). Samotný systém je schopen po průjezdu plně osazenou branou rozeznat všechny auta, SPZ a zaznamenat video s řidičem. Princim může (opakuji může) vyhodnotit průměrnou rychlost například mezi Prahou a Brnem, nebo jenom mezi nejbližšími plně osazenými bránami, případně obojí. Záleží na zadání požadavku od policie. Jinými slovy, jakmile řidič vjede na úsek s bránami, bude vozidlo po spuštění tohoto měření vždy pod kontrolou. Zatím systém takto nefunguje, resp. není využíván. Uvažují o využívání během jednoho roku :cry: :cry:
Nedokáži si představit praktické využití POI bodů vzhledem k rozsahu možného měření.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Příspěvekod vilik v 14.1.2007, 12:24

Já si myslím, je to však názor v rovině spekulace, že kamery, které mají identifikovat auta nebudou využívány k ničemu jinému. Firma Kapsh si nedovolí nějakým způsobem přetěžovat svůj systém z důvodu možné chyby, třeba pro přetížení. Co si budeme povídat. Množství projíždějících aut je velké a za to se platí. Oni nestojí o to, aby docházelo k chybám a reklamacím ze strany provozovatelů vozidel. Stačil by jediný prokázaný omyl a je všechno v háji. Navíc ty kamery jsou dnes nastaveny na identifikaci vozidel určitého rozměru.

Spíše tipuji, že tam přibudou další kamery s radary. Pokud to bude ta hloupá brána, kde je jenom mikrovlna bez kamer, tak tam se to pozná jednoduše, Ale u vstupních bran to bude složitější. Ty už jsou dnes ověšené jak vánoční stromeček.
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Baharis v 14.1.2007, 12:34

Já to vidím jako marnou snahu něco obejít. Pokud je mýtná brána po každém vjezdu a před každým výjezdem, mají možnost monitorovat kompletní pohyb vozidel na dálnici. Každá brána je on-line spojená s dispečinkem a během několika desítek minut jsou schopni osadit brány potřebným zařízením.
Nevím jak vy, ale já po přečtení příspěvku o možnosti zapojení brán do kontrolního systému jsem pochopil, že pokud to udělají, nebude potřeba přidávání nových radarů na dálnici, ale naopak, všechny se můžou zrušit. Po najetí na dálnici si nás pomocí rozponávání SPZ pohlídají až k výjezdu na druhé straně republiky.
Co chcete řešit???
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod vilik v 14.1.2007, 13:25

Baharis

Technicky se to dá provést. Teď jde o to,

za prvé jestli je ta technika natolik kapacitně na výši (myslím tím stávající monitoring), aby to zvládla

a za druhé, jestli někdo bude mít zájem sledovat Frantu Vonáska z Kotěhulek, kdy najel na dálnici a kdy z ní sjel.

A pochybuji, že se bude kontrolovat rychlost třeba na trase Plzeň - Brno. To už si myslím, že by technika jen tak lehce nezvládla

Spíše to budou kratší, třeba 10 km úseky mezi branami.

A o ty tady jde. Ne že by člověk byl prase a jezdil 200. Jenže ono někde stačí jet trochu z kopečka a je to. Ani si člověk neuvědomí. A vzpomínat si za X měsíců, jestli a jak rychle jsem tam jel je už pozdě.

Tady je spíše problém, jak rozeznat, kde začíná měření a kde končí. Já nejsem zrovna moc příznivec antiradarů (pasivních), ale oni tímhle špehováním nutí lidi si je pořizovat, protože většina se do maléru dostane a ani neví jak. Stačí i mírný kopeček, jak jsem již psal.
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Ice v 14.1.2007, 14:07

Ono jde jen o prachy a to z naší kapsy do kapsy státu. A co je jednodušší než dát kamery a využívat je penízky se jim jen pohrnou. Vdyt funkce Policie neneí jak nám pořáv vštípují do hlavy jen dohlížečí ale hlavně výběrčí. A když už dají usekovku tak tam kde se jim několikanásobně zaplatí. Viz nové usekovy ve Zlíně ( z kopce a do kopce na 4proudovce kde není ani přechod ani vjezd či výjezd,...). tak proč to nevužít i zde. Je fakt problém zda to budou monitorovat komplexne. čili při vjezdu a mezi jednotlivými bránama a výjezdu a stačí aby jsi jel rychle jen mezi jidním usekem a jsme v háji. Hold policejní stát. :-(

myšleno to bylo dát nový topic s POI mýtné brány. Po dálnici tak moc nejezdím tak ani nevím kde je mají.

Když jsou v poji jiné věci tak proč ne mýtné brány. Jak nějakou potkám tak si ji zaznačím.
Ice
 
Příspěvky: 104
Registrován: 4.9.2006, 0:25

Příspěvekod tomíček v 14.1.2007, 14:52

Možná by nám měl někdo zběhlý v právním řádu říci, jak to je pak s řešením takového přestupku. Není snad pro ohodnocení přestupku nutné vědět přesně, o kolik a kde došlo k přestupku? Na tak dlouhých úsecích to bude pro orgány těžko prokazatelné a tudíž i ohodnotitelné, ne?
tomíček
 
Příspěvky: 33
Registrován: 13.11.2006, 19:54

Příspěvekod vilik v 14.1.2007, 15:01

Já se s tím zatím osobně nesetkal :D , ale zřejmě na výstupu foto s vypočítaným průměrem. Foto s SPZ a obličejem, aby náhodou nedošlo k záměně s osobou blízkou. Pak následuje odeslání na pověřenou obec a pozvánka k vyřešení. :(
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Jirásek v 14.1.2007, 16:47

Koukám že se zde rozproudila slušná diskuse na bolestivé téma.
Ještě jednou k technologii. Dle mých informací, systém zvládne hodně, případně jde určitě kapacitně posílit. Dokonce to i z obrysů vyhodnotí charakter vozidla a počet náprav. Jinak se páni celníci (případně v budoucnu policisté) mohou v blízkosti brány bezdrátově připojit do systému a ono jim to bude házet průměrná měření třeba za tři brány. A můžou rovnou vybírat, mají to i s případým videem průjezdu branou. :x To nemluvím o ukradených SPZ a pod.(to je ale OK) Nevím jaké s tím máte skušenosti, ale já mám mimo jiné na starost PREMID jednotky a mýtné v podniku. Když se přihlásím do systému na webu, vidím u každého nákladního auta přesné časy průjezdu jednotlivými branami. Už nyní kontrola pohybu vozidel nad 12t po dálnici je využitelná například v podniku.
V praxi nelze rozeznat, jestli systém k měření rychlosti v tom kterém úseku využívají, nebo ne. A mýtných bran je jak na....... Až to rozšíří i na silnice I. třídy tak si užijeme. Ale opakuji, zatím měření neprobíhá. Mezi policií a Kapschem není uzavřená dohoda u využití k tomuto účelu. Vše se zatím připravuje.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Příspěvekod Jirásek v 14.1.2007, 16:52

Omlouvám se. Ještě jedna věc. Kolega nedávno platil 2500,- a tři body za průměr 75km/hod v Praze v tunelu Mrázovka. Je tam normálně 70, ale ten den (v říjnu) to snížili na 50. On tu jezdí častěji a snížení si nevšiml. Foto prý naprosto dokonalé, řidič dokonale vidět. K vyřízení přestupku ho předvolali po dvou měsících!!!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Příspěvekod vilik v 14.1.2007, 16:58

Oni stejně za pár let půjdou brány do kytiček a přejde se na satelitní sledování. Tady si vůbec nedovedu představit, jak se rozezná auto, co má snímač od auta co ho nemá. na poctivost českých řidičů bych moc nespoléhal.

A jestli vymyslí nějaký způsob, jak měřit rychlost, tak to je konečná, protože pak si nikdo nebude jist ani na polňačce :(

Uvidíme s čím nás překvapí.

PS: Jestlipak si policejní president Husák troufne jet do práce 190 ?
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvekod Jirásek v 14.1.2007, 17:15

On i ten satelitní systém využívá brány. Ale nemusí být tak často a tak robusně vybavené.
Nějak se ty data z krabičky do systému přesypat musí. GPS je pasívní systém - mýtná krabička vyhodnotí polohu, resp. trasu a ujeté kilometry. Vše uloží do "paměti" a u "brány" přesype do systému. To lze samozřejmě udělat roznými způsoby, např. včetně GSM sítě. Ale jistější je přímá mikrovlna.
Nemůžeš vysílat na satelit svoji polohu :D
Husák určitě 190 pojede, udělí si vrámci své ochrany výjimku na místě!!
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Příspěvekod Baharis v 14.1.2007, 19:21

No, není a nebude to jednoduché. Já nechtěl vynášet nějaký konečný soud, jen zamyšlení.
Co se týká těch bran. Není problém je postupně zaměřit a udělat databázi. Kdo ale bude garantovat, na které bráně momentálně je a na které není nějaký měřící systém? Jinak s výše uvedenými postřehy souhlasím.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Příspěvekod Kamikaze v 15.1.2007, 21:06

Abych prispel svou troskou do diskuze kdyz uz me tu mate :twisted:

Mam VYNIKAJICI NAPAD... Sundame si vsichni SPZ a bude po prohlemu.. Za to, kdyz nemate SPZ je to do 5000 na miste :D Je to samozrejme jen napad, takze nenesu odpovednost, ale tak moznost to je ze.............. :lol:

Jinak se bude dat zjistit na ktere brane je radar u nekoho kdo ma na starosti skoro cokoliv na katastru, pres ten to musi projit!

Mam tam kamarada, tedy v Kralovehradeckem regionu, ale pripojit a zeptat se muze vsude, takze urcite se to bude dat dohledat.. To by slo..

Jinak mimochodem, kdo bydli, nebo obcas jezdi pres/po Hradci Kralove tak po HK pribude 6 - 12 novych radaru rozmistenych snad vsude, kde se jen da jet alespon trochu plynuleji.. Pokud ma nekdo zajem muzu zaslat na email fotodokumentaci, kde se to zvazuje....

Kamikazeeeeeeeeeeeee 8)
Kamikaze
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11.1.2007, 13:20
Bydliště: HK

a

Příspěvekod leons v 15.1.2007, 23:01

Jirásek píše:Omlouvám se. Ještě jedna věc. Kolega nedávno platil 2500,- a tři body za průměr 75km/hod v Praze v tunelu Mrázovka. Je tam normálně 70, ale ten den (v říjnu) to snížili na 50. On tu jezdí častěji a snížení si nevšiml. Foto prý naprosto dokonalé, řidič dokonale vidět. K vyřízení přestupku ho předvolali po dvou měsících!!!


I kdyř tě na fotce není vidět stejně to odsereš (podle nového zákona), už neplatí "JÁ TO NEŘÍDIL". Mě si předvolali po pěti měsících v mrázovce na 70 průměr 99. Prý toho mají hodně. Kdo to tam chce valit musí jet u prostřed (čáry pod autem).
Uživatelský avatar
leons
 
Příspěvky: 24
Registrován: 11.1.2007, 16:32
Bydliště: Most

Další

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 7 návštevníků