GPS tracking

Off Topics...

GPS tracking

Příspěvekod noobies v 30.9.2011, 20:27

Zdravím,

mám dotaz - netušim jestli vůbec patří do tohoto fóra, ale přesto to zkusím...

Nedávno jsem narazil na pasivni gps lokátor
http://www.ebay.com/itm/Passive-GPS-Tra ... 0700153574
či jak takovou věc nazvat a chtěl jsem se dotázat, jestli s tím má někdo zkušenosti a mohl by mi nějaký doporučit.

Děkuji
noobies
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.9.2011, 20:25

Re: GPS tracking

Příspěvekod Jirásek v 30.9.2011, 21:57

Jestli jsem dobře pochopil, jedná se o datalogger. Těžko doporučovat, záleží na tom, k čemu to má sloužit.
Na trhu toho je spousty. Již se o tom tady psalo
viewtopic.php?f=7&t=3393
viewtopic.php?f=7&t=3182

V současné době pro svoje potřeby používám toto:
http://www.ncentrum.cz/-p-1360.html
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: GPS tracking

Příspěvekod noobies v 30.9.2011, 22:04

abych to upřesnil... jedná se mi pouze o jednoduchý záznam trasy, kde se auto nacházelo...

Vubec netuším jak to přesně funguje pouze vim, že ten GPS tracking key funguje tak, že se udaje vpíšou do google earth a hezky vidim kde v kolik se auto "pohybovalo" - něco takového bych potřeboval...
noobies
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.9.2011, 20:25

Re: GPS tracking

Příspěvekod Jirásek v 1.10.2011, 9:20

Chápu. Ale sorry, z dotazu není jasné, zda sledování pohybu vozu má být utajené. Pokud má být utajené (např sledování zaměstnance zda si s autem nejezdí kde chce), těžko mu jde dát na krk šňůrku s loggerem. Avšak i ten zmíněný v dotaze nebude jednoduché umístit tak, aby chytal družice a přitom o něm nikdo nevěděl. Ale pozor, pokud to sledovaná osoba zjistí, není problém si za pár korun koupit rušičku GPS signálu. Navíc si nejsem zcela jist, zda tajným sledováním není porušena legislativa. V práci máme některé vozy podobným systémem vybaveny (trochu složitější, je to navázáno i na tankování a pod.), ale řidič je na to upozorněn.
Obecně všechny tyto záznamníky tras zaznamenávají v nastavených intervalech pozici. Záznam se potom dá prohlížet v dodávaném SW (většinou spolupracuje s google maps), kde je vidět místo pohybu, rychlost, čas a další. Soubor se dá také exportovat ve formátu pro Google Earth. Dodávaný SW také umí přiřadit podle času pořízeným fotografiím do EXIFu souřadnice místa pořízení.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: GPS tracking

Příspěvekod noobies v 1.10.2011, 9:36

Super díky za informace :) to jsem chtěl o těchto zařízeních vědět.... jaká je možnost prohlížení atp..

každopádně by o tom zprvu zaměstnanec nevěděl - jelikož si jezdí potají firemním autem do polska kde prodává jakési blbosti z aukčních portálu.. já chci mít jen pro sebe dostatečný důkaz - poté by se mu o zařízení řeklo a bylo vše jak má být...

Takže teď v tomto bodě mi jde o zařízení čistě na snímání polohy auta, které si posléze mohu jednoduše prohlédnout jak již bylo krásně popsáno o post výše :) (umístění již mám vymyšlené).
noobies
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.9.2011, 20:25

Re: GPS tracking

Příspěvekod Henry v 1.10.2011, 16:44

Nevím o jaké jde auto, ale často se to dává do čalounění zadního kufru (napájení ze světla) - signál GPS tam jde chytit dobře.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: GPS tracking

Příspěvekod Gumídek v 1.10.2011, 19:29

Můj kamarád má autoservis a v autech, která půjčuje zákazníkům má toto http://www.positrex.cz/. Je tam i možnost znehybnění auta v případě neoprávněného použití. Dá se vypnout motor, aby už nešel nastartovat. Z důvodu bezpečnosti k tomu dojde až při rychlosti menší než 20km/h....A přes stránky positrexu se dá auto sledovat v reálném čase, kde se pohybuje a jakou rychlostí jede.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron