Pokuta

Off Topics...

Pokuta

Příspěvekod dragonssss v 26.9.2013, 14:53

Dobrý den, chtěl sem se zeptat jestli má někdo zkušenost s tím co se mě stalo. Začlo to tak že mati chodila s přítelem který mě prodal svoje auto, přepsal sem ho na sebe a on ho často používal. Teď už s moji mamkou delší dobu nechodí a před nedávnem mě došli 2 pokuty za rychlost které sem nespáchal, spáchal je on. Samozřejmě je tam vyfocený. Ja nevím či tu pokutu budu platit já nebo on. Kontakt na něj již nemám. Poraďte mě prosím co stím :)
dragonssss
 
Příspěvky: 1
Registrován: 26.9.2013, 14:48

Re: Pokuta

Příspěvekod Jirásek v 26.9.2013, 18:06

Trochu nechápu tento příspěvek, jak souvisí s GPS navigací, ale budiž, je to motoristická tématika.
Napíši svůj názor, nejsem právník, takže laicky.
Pokud znáš řidiče, který spáchal přestupek (rychlá jízda), oznam to policii při "podání vysvětlení". Zvláště pokud je z fotografie jasné, že to nejsi Ty. Oni si ho zjistí, mají k tomu prostředky.
Pokud se nepletu, tak zní zákon.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Pokuta

Příspěvekod Gumídek v 26.9.2013, 18:39

No, dneska to funguje už trochu jinak. Využívají tzv. zrychleného řízení. To funguje tak, že pošlou pokutu, a v případě, že majitel zaplatí, tak nepřijde ani o body, ono je pro ně lepší, že dostanou pokutu, než se tahat.....Jinak za provoz ručí majitel vozidla, a pokud ti ten panáček řekne, že nic platit nebude, je to na tobě...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Pokuta

Příspěvekod Peters56 v 16.10.2013, 17:43

Jelikož se tímto dost zabývám, tak od ledna to funguje prostě stylem aby se vlk nažral a koza zůstala celá a hlavně aby se neprotahovalo správní řízení. Proto se v těchto případech vyzve vlastník vozidla aby buď :
a ) uhradil stanovenou částku, kdy po uhrazení je přestupek vyřešen a vlastník nepřijde o body a správní řízení je tímto způsobem ukončeno, nebo pokud nechce platit protože v tu dobu prokazatelně s vozidlem nejel, tak za
b )neuhradí stanovenou částku a sdělí správnímu orgánu jméno řidiče. Správní orgán následně zahájí řízení s osobou kterou označil vlastník za řidiče v době spáchání.

Pro lepší orientaci schéma jak se to řeší.

spr.JPG
spr.JPG (95.17 KiB) Zobrazeno 7331 krát
TOM TOM ONE V2 ? - ( 4N00.012 ) - NC 9.450, Boot 5.3030, mapy DE AT CH and Eastern Europe 890.2223, SD card 2GB Kingston, BT, RDS - TMC 4V00.014
ICQ 321190904 Obrázek
Uživatelský avatar
Peters56
 
Příspěvky: 15
Registrován: 27.6.2007, 16:10
Bydliště: Litvínov

Re: Pokuta

Příspěvekod Gumídek v 16.10.2013, 18:21

S vyjímkou např. u řidičů taxi. Je-li v době spáchání přestupku vozidlo oznašené jako taxi - Označení taxi na střeše, tak to policie má v té chvíli velmi ulehčené(musí být samozřejmě k dispozici fotka). Jakmile by provozovatel-taxikář uvedl, že v době spáchání přestupku bylo vozidlo řízené jinou osobu, tak na něm ani pokutu nebudou chtít, protože ho rovnou pozvou na správní řízení, jelikož vozidlo taxi svěřil osobě, která nevlastní koncesi, a na kterou toto vozidlo v evidenci není zaznamenáno, a v tomto správním řízení dostane pokutu jako kráva, a nedej bože, aby v době spáchání přestupku byl v taxametru zaznamenán příjem, v té chvíli by to byl ještě navíc daňový únik. Spíše to smrdí až ztrátou koncese..Takže taxikář se bez okolků vždy musel přiznat, že vozidlo řídil, a nemohl se nikdy vymlouvat na osobu blízkou...A to byl důvod, proč všichni taxikáři při zaslechnutí výmluv na osobu blízkou skákali vzteky dva metry vysoko.
Když je vozidlo odstrojené (nemá na střeše taxi), tak je to civilní vozidlo...a tam je pak postup stejný jako u ostatních vozidel...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron