Klasická verze
Off Topics...
Odeslat odpověď

Pokuta

26.9.2013, 14:53

Dobrý den, chtěl sem se zeptat jestli má někdo zkušenost s tím co se mě stalo. Začlo to tak že mati chodila s přítelem který mě prodal svoje auto, přepsal sem ho na sebe a on ho často používal. Teď už s moji mamkou delší dobu nechodí a před nedávnem mě došli 2 pokuty za rychlost které sem nespáchal, spáchal je on. Samozřejmě je tam vyfocený. Ja nevím či tu pokutu budu platit já nebo on. Kontakt na něj již nemám. Poraďte mě prosím co stím :)

Re: Pokuta

26.9.2013, 18:06

Trochu nechápu tento příspěvek, jak souvisí s GPS navigací, ale budiž, je to motoristická tématika.
Napíši svůj názor, nejsem právník, takže laicky.
Pokud znáš řidiče, který spáchal přestupek (rychlá jízda), oznam to policii při "podání vysvětlení". Zvláště pokud je z fotografie jasné, že to nejsi Ty. Oni si ho zjistí, mají k tomu prostředky.
Pokud se nepletu, tak zní zákon.

Re: Pokuta

26.9.2013, 18:39

No, dneska to funguje už trochu jinak. Využívají tzv. zrychleného řízení. To funguje tak, že pošlou pokutu, a v případě, že majitel zaplatí, tak nepřijde ani o body, ono je pro ně lepší, že dostanou pokutu, než se tahat.....Jinak za provoz ručí majitel vozidla, a pokud ti ten panáček řekne, že nic platit nebude, je to na tobě...

Re: Pokuta

16.10.2013, 17:43

Jelikož se tímto dost zabývám, tak od ledna to funguje prostě stylem aby se vlk nažral a koza zůstala celá a hlavně aby se neprotahovalo správní řízení. Proto se v těchto případech vyzve vlastník vozidla aby buď :
a ) uhradil stanovenou částku, kdy po uhrazení je přestupek vyřešen a vlastník nepřijde o body a správní řízení je tímto způsobem ukončeno, nebo pokud nechce platit protože v tu dobu prokazatelně s vozidlem nejel, tak za
b )neuhradí stanovenou částku a sdělí správnímu orgánu jméno řidiče. Správní orgán následně zahájí řízení s osobou kterou označil vlastník za řidiče v době spáchání.

Pro lepší orientaci schéma jak se to řeší.

spr.JPG
spr.JPG (95.17 KiB) Zobrazeno 7408 krát

Re: Pokuta

16.10.2013, 18:21

S vyjímkou např. u řidičů taxi. Je-li v době spáchání přestupku vozidlo oznašené jako taxi - Označení taxi na střeše, tak to policie má v té chvíli velmi ulehčené(musí být samozřejmě k dispozici fotka). Jakmile by provozovatel-taxikář uvedl, že v době spáchání přestupku bylo vozidlo řízené jinou osobu, tak na něm ani pokutu nebudou chtít, protože ho rovnou pozvou na správní řízení, jelikož vozidlo taxi svěřil osobě, která nevlastní koncesi, a na kterou toto vozidlo v evidenci není zaznamenáno, a v tomto správním řízení dostane pokutu jako kráva, a nedej bože, aby v době spáchání přestupku byl v taxametru zaznamenán příjem, v té chvíli by to byl ještě navíc daňový únik. Spíše to smrdí až ztrátou koncese..Takže taxikář se bez okolků vždy musel přiznat, že vozidlo řídil, a nemohl se nikdy vymlouvat na osobu blízkou...A to byl důvod, proč všichni taxikáři při zaslechnutí výmluv na osobu blízkou skákali vzteky dva metry vysoko.
Když je vozidlo odstrojené (nemá na střeše taxi), tak je to civilní vozidlo...a tam je pak postup stejný jako u ostatních vozidel...
Odeslat odpověď