Chybějící dopravní značky Neratovice

Off Topics...

Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Gumídek v 22.8.2014, 22:15

Pokud se někdo dostanete do Neratovic, dejte si opravdu veliký pozor !!!
Již mnoho let je zde velmi zvláštní situace. Hlavní ulice nejsou označeny značkami "hlavní silnice", ale vedlejší ulice jsou osazeny správně-značkami "dej přednost v jízdě"...Proč ?? Netuším...
Takže mne to již donutilo poslat e-mail na zastupitelstvo Neratovic, a chtít odpověď, o případné odpovědi budu referovat.......
Zde je text e-mailu :
Dobrý den.
Chci se zeptat, jestli vůbec někdo ví o situaci v osazení dopravními značkami v Neratovicích...
Například ulice - Vojtěšská, či Byškovická. Výjezdy z vedlejších silnic jsou osazeny značkami "P04 - Dej přednost v jízdě", ale hlavní ulice značkami "P02 - Hlavní pozemní komunikace" z cca 95% osazena není. Takže dochází k paradoxu. Řidič vyjíždějící z vedlejší dává přednost. Ale ten jedoucí po "hlavní" to ale neví, takže dává přednost...Místní tam lítají jako šílení, protože mají pocit, že je to tak správně, ale správně by měli dávat přednost zprava....A cizí řidiči jsou z tohoto velmi zmatení. Způsobuje to velmi nebezpečné situace...Hodlá s touto situací už konečně někdo něco udělat ??
Děkuji za odpověď
"Podpis smazán"
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Jirásek v 23.8.2014, 18:35

Gumajzi, Unhošť to samé. A u nás to bývalo také (než všechno sundali a platí přednost zprava). A takových míst bude jistě povícero. Vysvětlení je jednoduché. Místní úřady šetří a tato situace je sice paradoxní a trochu matoucí, ale relativně bezpečná protože řidiči by si měly navzájem dávat přednost.
Zajímal by mne postup policie a pojišťovny v případě nehody. Vina 50/50??
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Gumídek v 23.8.2014, 20:54

Je mi líto, zákon a normy mluví jasně...
Já je budu tak dlouho otravovat, dokud to nevyřeší....
Dělám to i pro sebe a své bezpečí. A nechci, aby mi někdo zezadu rizsekal auto. Co je mi do toho, že to pojišťovna zaplatí ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Tonny v 24.8.2014, 11:07

To je podobný pripad, jako na I/55 v úseku Břeclav - Uh. Hradiště. Na každé křižovatce omezeni na hlavni na 70 km. Jinak řečeno za pripadnou nehodu je spoluvinen ridic na hlavni. Znacka ma řidiče na hlavni zpomalit, předvídat a řidič na vedlejší toho zneužívá k ohrožení vozidel na hlavni. Typická je v tomto křižovatka 1/55 se silnici Hodonín Ratíškovice nebo Lužice Bojanovice. Obecně platí, ze ve srovnání např s A nebo D je v Cz několikanásobně preznackovano ve smyslu zbytečně hodně
Paradoxně jinde značky chybí.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Gumídek v 24.8.2014, 13:47

Paradoxně je to vlastně zneužití výkladu silničního zákona. My jsme fakt totální Kocourkov....
Ale je to porušení zákona, protože ten mluví jasně. Buď žádná značka, pak přednodt zprava, anebo musí být křižovatka úplně a srozumitelně označena.....
Naposledy upravil Gumídek dne 25.8.2014, 10:41, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Gumídek v 25.8.2014, 10:38

Dnes dorazila odpověď :

Dobrý den,

silnice III/0099 ulice Vojtěšská a ulice Byškovická jsou ve správě KSÚS včetně dopravního značení. Asi před rokem odbor dopravy, KSÚS a Policie ČR provedli prověrku DZ na území města Neratovice, kde byla zjištěna absence DZ P2 - Hlavní pozemní komunikace na některých křižovatkách a správce silnic byl požádán o jejich doplnění. Nejsou- li i nadále DZ P2 doplněny, provedeme urgenci u správce komunikací.

S pozdravem

Václav Š P E T L Á K
referent
oddělení dopravy
Městský úřad Neratovice
Kojetická 1028
277 11 Neratovice
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Tonny v 25.8.2014, 11:20

Co dělá Odbor dopravy "asi rok", když není schopen zkontrolovat zjištění, u kterého se coby úřad zúčastnil? Jo, pracovat na úřadě je dnes klidek a pohodicka. Fakt by mne zajímalo, zda by byly zainteresované úřady spolu viníky případně nehody. Svejkovina ve velkém nás ovládá čím dál vice...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Gumídek v 25.8.2014, 17:48

To víš, pijí kafíčko, a jezdí kontrolovat ty lidičky okolo....
např : Přijede ti kontejner, protože ho potřebuješ, celý se nevejde na pozemek, přesahuje 15 cm mimo, honem dát pokutu...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Chybějící dopravní značky Neratovice

Příspěvekod Gumídek v 30.9.2014, 16:27

Značky minulý týden doplnili. Všechny....čučel jsem jako blázen....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron