Nejvhodnější mobil pro navigaci

Off Topics...

Nejvhodnější mobil pro navigaci

Příspěvekod Houf v 12.2.2015, 19:07

Garmin 250W mám již ke spokojenosti sedmým rokem a tak bych ho chtěl pomalu nahradit navigací - ale s telefonem -
abych nemusel do budoucna tahat dvě věci. Píši to takto obráceně /né mobil s navigací/pakliže nepotřebuji různé
další pokročilé funkce mobilů ale stačí mi dobré navigační možnosti, displej 4"+ a pak možnost z toho zavolat.
Na trhu je mobilů hafo ale který se navigačními schopnostmi nejvíce blíží samotné navigaci nedovedu posoudit.
Dík za pochopení.
Houf
 
Příspěvky: 3
Registrován: 8.4.2009, 8:54

Re: Nejvhodnější mobil pro navigaci

Příspěvekod Gumídek v 14.2.2015, 16:57

Záleží jen na ceně....Snaž se, aby měl nejméně dvoujádrový procesor, aspoň 1Gb ram, slot na paměťovou kartu. A samozřejmě modul GPS. Ale čtyřpalcových mobilů je čím dál méně. Vyzkoušej si někde velikosti mobilů, protože záleží také na šířce rámečku okolo displeje. Já mám mobil LG optimus F6, s displejem 4,5 ale velký jako jiné se 4 palcovým displejem....víc rad asi nebude potřeba. Jako pracovní mobil mám, kde mi v práci stále běží data a GPS, Huawei Y550, a úplně stačí. Ale má displej 5 palců, umí i data LTE, a stál mne 3,7 tis...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nejvhodnější mobil pro navigaci

Příspěvekod Houf v 15.2.2015, 17:15

Dík za info, líbí se mi ten HUAWEI Y550 že má systém GPS a GLONASS.
Já na mobilu nabiji kartu za 200,- a mám jí tak na půl roku /nemám důvod někam volat/, takže pro mne
je řešení offline základem. Pracuji přes PC s připojením WIFI a do Garminu jsem vždy před akcí nainstaloval
přes MapSource nejnovější OSM mapy. Dotaz: Je tedy možnost i do mobilu Y550 přes USB "naládovat" aktuální
mapy a nepotřebovat offline připojení na síť /t.j.pracovat přes USB/?
Houf
 
Příspěvky: 3
Registrován: 8.4.2009, 8:54

Re: Nejvhodnější mobil pro navigaci

Příspěvekod Gumídek v 15.2.2015, 22:34

Doma mám připojení k netu přes WiFi, a doma vnitřní WiFinu a k té se připojím mobilem. Přes USB se ke Google play připojit nelze...
Mapy a aplikace stahuji do mobilu přes domácí WiFi, mobil normálně připojíš přes WiFi....Tyhle telefony mají WiFi už všechny, protože je to nutné...A žádné aktuální mapy před akcí stahovat nebudeš. Protože máš v mobilu aktuální a když je aktualizace, tak tě při připojení k WiFi na aktualizace mobil upozorní...Jen si musíš nastavit - neaktualizovat automaticky....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nejvhodnější mobil pro navigaci

Příspěvekod Houf v 17.2.2015, 18:44

Dík za info, no ještě nejspíš poslední 2 dotazy:
1. - Jak je to s body zájmu které jsem si do "normální" navigace stahoval podle potřeby zde na poi.
nebo na evropských státech /...autokempy a.p./ - praktikuje se to také nějakým způsobem v mobilu,
a
2. - neschází na mobilu funkce nastavení "mimo dálnice" - což prakticky z turistického hlediska využívám nejvíce?
/v parametrech mobilů jsem narazil na náhledy jen o výpočtech nejrychlejších tras - což pro mne není vždy prioritou/.
Musím říci, že Y550ka je zatím nejspíš janý favorit - takže dík za Váš čas - a do kšeftu již přijdu značně připraven.
Houf
 
Příspěvky: 3
Registrován: 8.4.2009, 8:54

Re: Nejvhodnější mobil pro navigaci

Příspěvekod Gumídek v 17.2.2015, 21:20

To není u mobilů. To je záležitost navigačního software jako takového...
Např. Do Aponie, a BeOn Road je import bodů odsud velmi jednoduchý a rychlý...
A ty dálnice, to fakt teď nevím. Jelikož je používám, tak to neřeším....A teď mám v mobilu navigaci Here(offline, a free),
a v té je volba - Dálnice, placené cesty, takže když to člověk nezatrhne, tak se jim vyhne....
A u těch ostatních je to myslím velmi podobné, protože výrobci počítají s tím, že po dálnici jet uživatel nechce, nebo nemůže. U nás to není tak markantní, ale třeba ve Francii se lidi velmi často placeným úsekům dálnic vyhýbají...
Tam člověk okamžitě pozná placený od neplaceného...Ten zadarmo je plný jako magistrála u Václaváku...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 19 návštevníků

cron