POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Kefik v 26.7.2010, 10:29

Ahoj, predchozi verze programku (zipka) nema spravne .jar soubory

Stahnete si novy zip zde: http://ulozto.cz/5410647/ov2stripdiacritic.zip

Kefik
Kefik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 26.7.2010, 9:57

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod snekousek v 26.7.2010, 10:51

SUPER !!! To je přesně to co tu chybělo.Velký dík

.....
Tak po vyzkoušení beru svojí chválu zpět. :KO: Program si zřejmě pamatuje jak se jmenuje a k čemu je protože i po přejmenování souboru ofic. názvem CZ-....upi a po náhrání na kartu se mi nezobrazí ani CZ a ani ikona.
Takže buď dělám něco blbě a zbude mi jen texťák,se kterým to sice chvilku trvá ale není to nic hrozného,a nebo je to chybička v programu. :zamysl: Možná je to tím že se v názvu navíc objeví _stripped a i po přejmenování je to v souboru uložené. ::prav::
N 5800 + Sygic
snekousek
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.7.2010, 9:40
Bydliště: Písek

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.8.2010, 10:56

rossini píše:Situace se má následovně. Napsal jsem přímo do Sygicu, jestli jsou ochotni Ty náklady krýt ze svého. Zdá se mi totiž docela směšné, že by uživatelé kryli náklady na (de-facto) support ze svého. Pokud bude Sygic svolný řešit to takto, bude ta funkce na POI.cz ještě letos. Pokud ne, můžeme se bavit o "sbírce" atd, ale ještě jednou opakuji, že je to z mého pohledu směšné a na Sygic by to neházelo příliš dobré světlo.

Budu Vás všechny informovat, jak jsem pochodil. Možná můžete "lobovat" i Vy na kontaktních emailech: http://www.sygic.com/index.php/en/contacts.html

Zkuste si tam pobrečet, že je pro Vás poi.cz důležité, že to tu používáte a ať něco dělají :mrk:

Trošku osvěžím téma. Ví se už něco bližšího v této věci?
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod jendakorda v 2.9.2010, 9:20

frutisek: mohl bych vás poprosit o upload toho souboru s evropskými LPG, je to totiž přesně to, co hledám. Jen mi není jasné, kam ten soubor vlastně dát? Do složky CZE? Když jsou tam čerpačky pro celou evropu?

kohokoli bych poprosil o reupload translatoru (Ov2-csv-asc_2_Upi Translator_75x_77x.exe). Odkaz, který se tady ve fóru občas objeví je zavirovaný.

Díky.
jendakorda
 
Příspěvky: 2
Registrován: 2.9.2010, 9:14

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod MC1980 v 8.1.2011, 17:38

Ahoj všichni.

Někomu to možná udělá radost, hodím to sem.
Kdo chcete, stáhněte si do Sygicu tyto radary, ikony a upozornění na ně...
Sranda je v tom, že přímo na mapě vidíte značku, kolik který radar měří rychlost a ještě vás to na tu danou rychlost upozorní i hlasově :-)

Jako na tomto obrázku:
ObrázekObrázek

Jsou tam přiloženy i *.ogg soubory ke každému typu radaru včetně jeho rychlosti. Akorát si to musíte v Sygicu nastavit, ale nastaveno jsem to měl do 10 minut i s nahráním do složeka, a je to paráda :-)

Takže sosejte:
Kód: Select All
http://www.edisk.cz/stahni/04257/Radary.zip_631.68KB.html


Všechno je už zkonvertováno do formátů pro sygic, stačí akorát nakopírovat do příslušných složek =
*.bmp = do ?/Res/Icons
*.upi = do ?/Maps/CZE
*.ogg = do ?/Res/Sounds

Vyzkoušeno, funkční.

EDIT 1:
Poi staženy z http://www.poi.cz pro PoiWarner, hlasy jsou z Garmina (z *.mp3 převedeno do *.ogg) a ikony taky z Garmina. Tak kdyby si chtěl někdo hrát, může se podívat po jiných hlasových povelech, jiných - líbivějších ikonách. Já osobně využiji hodně :-) A je to takové zpestření... :-)
MC1980
 
Příspěvky: 3
Registrován: 5.4.2009, 12:38

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod pavel1975 v 2.2.2011, 12:06

Asi jsem blby precetl jsem tady vsechno. Stahnul jsem jsi zde poi i obrazky ale obrazky se nezobrazi nazev maji stejny jako poi body atd vsechno ulozeno kde ma atd ale porad nic nemate nejaky program na upravu ikonek aby jely na sygic. Dekuji vsem za odpoved jestli uz toto tema je tak mne ukamenujte :shock3:

Edit Jirásek: Omlouvám se za vsuvku - češtino braň se !!!
pavel1975
 
Příspěvky: 1
Registrován: 2.2.2011, 10:08

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod lambin v 6.3.2011, 23:13

Zdravím. Spíchnul jsem baťák na konverzi KML do UPI. Není to žádné veledílo, jen řetězí známé konverzní prográmky za sebou tak, aby se to nemuselo pouštět ručně. Na druhou stranu, oproti ostatním postupům co jsem tady (i jinde) našel, tohle zdá se zvládá i češtinu, takže není nutné ty původní POI ani výsledné UPI nijak editovat. Zkoušel jsem to na bankomatech ČS z POI.cz a háčky, čárky všechno se zobrazilo v SMM10 správně. Zatím jsem to moc netestoval, takže pokud narazíte na problém, dejte vědět, uvidíme co se tím dá dělat :-)

Odkaz: http://www.ulozto.cz/8177181/kml2upi-zip

Postup:
-Rozbalit adresář KML2UPI
-Do podadresáře KML nahrát soubor formátu KML + soubor bmp s příslušnou ikonou (výběr různých ikon jev adresáři ICONS). Pokud ikona přítomna nebude, použije se "POIicon.bmp"
-Spustit skript "KML2UPIBATCH.bat"
-V podadresáři UPI by se měl vytvořit soubor typu UPI (pro navigaci SMM10) + ikona (bmp)
-Soubor *.UPI nahrát do adresáře Maps\"přísl. mapa" (tj. např. do Maps\cze), tam kde je soubor *.pak. Nebo nahrát do adresáře Maps\wcl (je-li k dispozici), pokud *.UPI obsahuje "Body zájmu" z více "států" (map) najednou.
-Soubor *.bmp nahrát do adresáře Res\icons\ (pokud tam již není)

Pozn: Ikony z POI.cz je nutné pro použití v SMM10 kovertovat na 8 bit. barvenou hloubku (256 barev). Nebo v některém pokročilejším graf. editoru definovat alfa kanál (průhlednost), ale to je celkem pracné.
lambin
 
Příspěvky: 1
Registrován: 6.3.2011, 22:36

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wajzin v 21.4.2011, 16:10

Ahoj všem
Zjistil jsem zajímavé řešení, co se týká zobrazování ikon bodů zájmu. Poi fungovaly, ale ikony se nezobrazovaly, vyřešil jsem to následovně: ikony mám pojmenovány tak jak jsem je stáhl z poi.cz, jenom uloženy jako 8bit tedy 256 barev ale u souborů s koncovkou .upi jsem změnil počáteční CZ- na podtržítko, tedy například soubor ve složce s mapou se jmenuje _Policejní_kontroly.upi kdežto ikona se jmenuje CZ-Policejní_kontroly.bmp. a hle funguje to :koul:
Třeba to někomu pomůže.
Wajzin
 
Příspěvky: 1
Registrován: 7.4.2008, 14:39

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 14.5.2011, 14:31

To s tím podtržítkem tady už určitě je :blee:
V názvu totíž nesmí být nikde. Ani třeba T-Mobile. Musí se přejmněnovat na T_Mobile.
Sygic totíž vše co je za pomlčkou ignoruje.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod kopecek v 13.6.2011, 9:22

Dobrý den,

můžete mi poradit v čem je problem? Stáhl jsem již několik verzí programu ov2upi translator a pokždé, když ho chci sputit mi to napíše stejnou hlášku "inicalization error". Takže si poi neůžu převest. Děkuji za odpověď.
kopecek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11.6.2011, 12:14

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 13.6.2011, 21:15

Já už tohle neřeším. Na čas.
Přešel jsem k Sygic GPS Navigation (Aura) a tu nejdou takto POI přidávat, teda podle Sygicu zatím.
Takže tohle zatím řešit nemusím.
Musím říct, že bohužel :( , ale taková je realita. Sygic SMM10 sončil. "Král zemřel, ať žije král!"
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod kulicka v 14.9.2011, 13:47

Aha...tak ted uz vim,proc mi to nejde...
A neni pro posledni verzi (11.0.2) treba nejaky novy postup?
Zatim jen testuju vypujceny Samsung Tab,ale docela bych do neceho nabehl.
Uživatelský avatar
kulicka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.2.2007, 18:20

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.9.2011, 9:12

Takže nastal čas, kdy je třeba opět řešit.
Sygic vydal novou verzi Aury s možností přidání vlstních POI.
Pro "přípravu" POI vydal i POI Converter. Ten potřebuje jako vstupní soubor *.txt soubor s položkama ve tvaru:
longitude | latitude | name | address | phone | fax | web | email | short description | long description
Důležité jsou první tři položky a oddělovač |.
Nejblíže takovému zápisu jsou soubory *.csv generované pro iGO a Automapa. Ale i v těch je třeba čárku nebo středník zaměnit na | a soubor uložit jako *.txt v patřičném kódování.
Otázka tedy zní:
Je možné přidat podporu formátu, který požaduje Sygic, přímo ze strany poi.cz?
Nejlíp už kompletní *.rupi soubor, popřípadě *.txt alespoň se správným zápisem.
Přeci jen Sygic není žádný okrajový soft, takže by si podporu ze strany poi.cz zasloužil.
Děkuji.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Gumídek v 20.9.2011, 10:50

Tak napiš Henrymu SZ, protože tuto technickou stránku má na starosti Henry...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Henry v 21.9.2011, 10:34

Wojnar píše:...Je možné přidat podporu formátu, který požaduje Sygic, přímo ze strany poi.cz?...


Nejdříve na Vánoce...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron