POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod dintylinty v 30.11.2009, 19:31

POI pro ČR a SR z 30. 11. 2009 pro Sygic Mobile

Download:
Kód: Select All
http://www.edisk.cz/stahni/99680/Sygic_POIs_2009_11_30.rar_2.49MB.html


Trošku krkolomný a zdlouhavý postup, jak přidat POI do Sygic Mobile bez diakritiky z http://www.poi.cz:
"Kdyby šlo na http://www.poi.cz uložit dané POI do formátu OV2 pro TomTom, ale kompletně bez diakritiky, stačilo by je jen postahovat, převést hromadně programem Ov2Upi_Translator do UPI souborů a pak jen nahrát do telefonu a bylo by to hotový. Jenže tak lehké to není. Pokud provedete tenhle postup, Sygic Mobile bude místo písmenek s čárkami zobrazovat jen několik znaků a názvy se stanou pěkně nepřehledné. Komu to vadí, tak existuje postup, jak vytvořit soubory UPI pro Sygic kompletně bez diakritiky a tím pádem je pak Sygic také dobře zobrazuje."

Postup je následující:

0) Nainstalujte si PSPad a do něj plugin "PSpad_NavigonASC_SygicPOIConvertorTXT.exe"

1) Z http://www.poi.cz stáhnout POI body určené pro Navigon (formát ASC) + bitmapy k tomu
- je nutné převést bitmapy na 22x22px (pokud nejsou) a na 256 barev (8 bitů) a mít je ve stejné složce jako ASC soubory
- příponu ASC souborů změňte na TXT (můžete použít například TotalCommander a funkcni Hromadné přejmenování)

2) Vše přejmenovat na název bez pomlček, diakritiky a mezer (např. v TotalCMD) do formátu CZ_nazevpoi.txt a cz_nazevpoi.bmp

3) Každý soubor TXT otevřít v PSpadu a použít na něj filtr "PrevodASC(Navigon) na TXT(Sygic POIConvertor)"
- Nejdříve Nástroje > Uživatelské konvertory > vybrat "PrevodASC(Navigon) na TXT(Sygic POIConvertor)" > potvrdit OK
- Na každý soubor pak Nástroje > Použít vybraný konvertor
- Uložit [CTRL + S] a otevřít další soubor a dělat to tak až do konce

4) Otevřít program POIConvertor, dát "Create UPI form Textfile" a vytvořit z každého souboru UPI pro Sygic mapy
- Create UPI form Textfile > vyberte váš TXT PoI a zkopírujte si jeho název bez přípony do schránky a klikněte na Otevřít > vložte zkopírovaný název a vyberte nabízený .BMP, pak dejte zase Otevřít > opět vložte název ze schránky a dejte Uložit
- toto udělejte zas pro každý soubor

P.S. Ve složce POIs je většina důležitých CZ/SK POI převedených do UPI, stačí jen její obsah zkopírovat na kartu do kořenového adresáře, kde jsou složky Drive, Maps a Res a máte je tam. Pokud chcete i další nebo stahnout novější, musíte postupovat podle výše zmíněného postupu.
Datum stažení POI ve složce POIs je 30. 11. 2009. Ikonám ve složce Res/icons můžete přiřadit atribut Skytý, aby se nezobrazovaly v galerii.
dintylinty
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29.11.2009, 23:48

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Zdenek42003 v 10.12.2009, 22:54

Nevím co dělám špatně, mám N79, Sygic mobile a přidal jsem POI podle návodu. Některé vidím, ale u některých mi to píše "nebyly nastaveny oblíbené destinace". Může někdo poradit?
Zdenek42003
 
Příspěvky: 1
Registrován: 24.9.2006, 19:15

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod dintylinty v 22.12.2009, 0:25

Nebylo by možné, aby zavedli zde export do UPI?
dintylinty
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29.11.2009, 23:48

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod dintylinty v 6.3.2010, 22:19

Další POI (*.upi) do Sygicu z 6. 3. 2010

Dnes jsem překonvertoval další POI pro Sygica. Pro více informací si přečtěte můj starší příspěvek http://poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=7&t=1464&start=30#p33708

Tyto POI jsou seskupení několika dalších POI, protože mě to doopravdy nebaví dělat a možná je to takhle i lepší.
Znamená to, že nejsou kategorie například podle značky benzínky, ale jsou čerpací stanice všechny v jedné kategorii. Takhle je to například i s hrady, zámky atd, ty jsou v turistice.......

Download
Kód: Select All
http://www.edisk.cz/stahni/96266/POI_pro_Sygic.rar_4.15MB.html


V RARu jsou i starší POI z prosince, které nejsou seskupené. Tak komu by ty seskupené nevyhovovaly, tak ať si používá ty starší.
Dále je v RARu i návod, jak si POI pro Sygic překonvertovat a k tomu potřebné věci...

To je vše
dintylinty
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29.11.2009, 23:48

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Eliwood v 24.3.2010, 13:16

Zdravím.

Tuším v lednu jsem si stahoval neseskupené POI do Sygic Mobile a protože jsem člověk který je raději připraven na vše stahoval jsem všechny kategorie včetně ikon (koneckonců nikdy nevíte kdy budete třeba na vandru potřebovat najít nejbližší obchod s rybářskými potřebami :D ). Zabralo to sice skoro celou noc a sám nechápu že mě to v průběhu nepřestalo bavit, leč povedlo se a nějaké extrémní zpomalení jsem nezpozoroval. Vše funguje bez sebemenšího problému, stačí nakopírovat na paměťovou kartu. Tak kdyby se to někomu hodilo:

Za případnou explozi vašeho mobilu či jiného zařízení nenesu žádnou zodpovědnost. :)

http://www.edisk.cz/stahni/27134/Maps.rar_3.19MB.html

Přeji pěkný den.
Eliwood
 
Příspěvky: 4
Registrován: 26.1.2010, 17:30

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod modraczech v 1.4.2010, 3:25

to Eliwood: no, sice je tam toho na me potreby vice nez budu zrejme kdy potrebovat, ale jinak pochvala za super pracicku. :palec: :palec: :palec:
(Mobile Maps 9 pro Nokii N900)
modraczech
 
Příspěvky: 1
Registrován: 1.3.2008, 22:14

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Scorpio_cz v 1.4.2010, 7:30

Eliwood - díky, vyzkouším.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod leons v 3.4.2010, 17:13

[quote="Eliwood"]Zdravím.

Tuším v lednu jsem si stahoval..................

Přeji pěkný den.[/quote

Super díky,
dělal jsi to podle návodo popsaného výš?
Uživatelský avatar
leons
 
Příspěvky: 24
Registrován: 11.1.2007, 16:32
Bydliště: Most

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.4.2010, 12:29

Zdravím,
co tak si sem tam přečtu na tomto fóru, vím, že někteří jsou tady mistři, kteří dokáži i nemožné.
Nešel by udělat nástroj pro jednotlivé správce kategorii POI, či jak se to dělá, aby se sem uploadovaly POI rovnou ve formátu pro Sygic, tak jak jsou tu formáty pro Garmin, TomTom, Navigon atd.
Myslím, že Sygic je už dost rozšířená navigace, která by si to zasloužila.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Jirásek v 20.4.2010, 13:08

:zamysl: volně citováno: upload BZ sem na poi.cz, stejně jako ostatní formáty :zamysl:
Asi nerozumím. Z POI.CZ lze udělat download různých formátů, nikoliv upload na poi.cz. Co vlastně postrádáš? :zamysl: :blazen:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.4.2010, 13:52

Download POI rovnou ve formátu pro Sygic.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.5.2010, 20:32

Škoda, že moje prosba nebyla vyslyšená :(
Generujete POI pro TomTom, GeoSat, iGO/Mio, Mio Moov, Geocaching, Navigon. Proč ne pro Sygic?
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Jirásek v 20.5.2010, 20:47

Protože to někdo musí naprogramovat. Ten NĚKDO, velký guru :pc: , nemá momentálně příliš volného času. Jsme rádi že alespoň udržuje provoz systému.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.5.2010, 21:07

Jako, to je mi jasné.
Právě proto, že jsem tu nejednou si přečetl samou chválu na velkého guru, jsem si tajně myslel, že mně vyslyší :usmev:
No nevadí, počkám. Je mi jasné, že už jenom udržet provoz není sranda. Budu trpělivý.

Kdyby aspoň napsal, že to nějak zahrnul do svých plánů.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Henry v 20.5.2010, 21:53

Nezahrnul, jen jsem už loni poptal dodělání této funkčnosti jednu SW firmu, u které mám zajímavé slevy (70%), ale i tak nejsem ochoten čtyřmístnou částku do toho investovat (manželka by to utratila raději za něco jiného :usmev: )
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron