POI do Sygic Mobile

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 25.5.2010, 20:08

Aha, tak to se omlouvám za můj naivní přístup k problému.
Myslel jsem si totiž, že to se jenom vytvoří nějaký dávkový soubor či co. Programy na to jsou, tak jenom to nějak zautomatizovat, jsem si myslel.
No nic, zase jsem o něco chytřejší. Dík za osvětu.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Henry v 25.5.2010, 23:41

Nemusíš se omlouvat. Nejde jen o generování skriptu, ale o layout, ikonku, změny v cachování, změny v databázi a aktualizaci skriptu, které bylo v ceně. Mimochodem jsem si ten mejl našel, vyhodnotili to na 8h práce (já ale vím, že by tomu věnovali víc) za 6000,- (pro mě za 1800, ale i tak se mi to zdálo hodně) a já sám na tyto změny čas teď nemám.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod dintylinty v 28.6.2010, 11:34

@Henry: měl bych takový nápad, ale nevím, jak by to dopadlo.... pokud bys někdy měl čas a chuť vytvořit podporu pro Sygic, nebylo by možné vytvořit zde nějakou sbírku nebo banner s číslem účtu, na který bychom mohli posílat peníze pro zaplacení dotvoření podpory pro Sygic? Kdyby to šlo, myslím si, že by se to mohlo ujmout... a pak bychom ještě museli doufat, aby nové verze Sygicu používaly stejné POI....
dintylinty
 
Příspěvky: 6
Registrován: 29.11.2009, 23:48

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 1.7.2010, 9:06

Já jsem všemi deseti pro to co navrhuje "dintylinty" :palec:

Sygic-a jsem už koupil (už žádné "zkušební" verze) a teď ještě doladit POI na jeden kop. To by byla paráda :palce:
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Henry v 2.7.2010, 1:47

No můžeme to zkusit s mým nepoužívaným a vynulovaným účtem u mBank. Číslo účtu je: 670100-2205194813/6210
Pokud by se to nakonec nerealizovalo, tak bych příspěvky samozřejmě poslal zpět (když už tam jsou příchozí i odchozí transakce zdarma...)

Otázka je, zda dělat i banner na toto, když se to týká jen POI pro Sygic (já totiž nejsem grafik - nemám to estetické cítění, a tak bannery dělat neumím, leda že by si to přečet Rossini a něco spáchal...)

Pokud se tam tedy nějaký bakšiš sejde (kontrolovat to mohu většinou denně, maximálně do dvou dní), tak bych pak zde dal kontakt na člověka, co to dostane na starosti.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod rossini v 2.7.2010, 9:38

Situace se má následovně. Napsal jsem přímo do Sygicu, jestli jsou ochotni Ty náklady krýt ze svého. Zdá se mi totiž docela směšné, že by uživatelé kryli náklady na (de-facto) support ze svého. Pokud bude Sygic svolný řešit to takto, bude ta funkce na POI.cz ještě letos. Pokud ne, můžeme se bavit o "sbírce" atd, ale ještě jednou opakuji, že je to z mého pohledu směšné a na Sygic by to neházelo příliš dobré světlo.

Budu Vás všechny informovat, jak jsem pochodil. Možná můžete "lobovat" i Vy na kontaktních emailech: http://www.sygic.com/index.php/en/contacts.html

Zkuste si tam pobrečet, že je pro Vás poi.cz důležité, že to tu používáte a ať něco dělají :mrk:
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod tommy-1 v 4.7.2010, 13:27

zdravim chtel bych podekovat za upraveni bodu zajmu na Sygica, zaroven se chci ale zeptat jaky s nima mate zkusenosti? Strasne se mi totiz od ty doby navigace zpomalila.Jeste je jdu vyzkouset jestli mi to taky nebude padat jak tu nekdo psal. Vy vsichni fungujete v pohode?
tommy-1
 
Příspěvky: 3
Registrován: 25.10.2007, 14:02

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 5.7.2010, 19:25

tommy-1 píše:Jeste je jdu vyzkouset jestli mi to taky nebude padat jak tu nekdo psal.

Každopádně je třeba ikony uložit jako bmp 256 barev. Jinak Sygic spolehlivě padá.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod frutisek v 11.7.2010, 12:33

zdravim, jeste bych rad doplnil existujici a kolujici navod na POI pro sygic, zejmena co se tyce PRUHLEDNOSTI obrazku:

klasicka cesta k ziskani souboru
1) POI body z poi.cz si ulozim jako ov2 (pro TomTom) a nachystam si ikonku (myslim ze 40x40x8bit)
2) nachystam oba soubory (tj. ov2+bmp; stejny nazev bez mezer a pomlcek, vetsinou nahradim vse podtrzitkem)
3) prezenu translatorem(Ov2-csv-asc_2_Upi Translator_75x_77x.exe) a mam soubor s priponou UPI.


ted prichazi to proc sem dneska zabil 3 hodiny na netu a nakonec upekl finalni variantu....pruhledna ikonka pro muj sygic 8.06

1) nainstaloval jsem nejaky screen graber pro moji nokii 5800, spustil program, spustil sygic a sejmul sem obrazovku s existujicimi ikonkami v sygicu (potreboval jsem ikonku benzinky)....na jinou variantu jak stahnout obrazky jsem neprisel
2) zapl jsem graficky editor GIMP a vse upravil tak at mam balonek + pruhledne pozadi a ulozil jako 32bitove BMP
nekteri se mozna budou divit, i ja jsem se divil, ano, opravdu, BMP pokud se fakt ulozi jako 32bitove, umi si uchovat pruhlednou vrstvu. Photoshop si neporadil, IrfanView si neporadil, GIMP jediny to zvladl. Moje vysledna ikonka ma 40x40x32bit
3) ikonku jsem nahral do telefonu (prepsal tu puvodni, kterou jsem nahral zaroven po vytvoreni UPI souboru). Pokud se pokusite vytvorit UPI s touhle novou ikonou, tak vam to nesezere a nahlasi error a nevytvori UPI, proto takova dvoji prace

vysledkem je, ze mam sygic, mam POI s LPG cele CR+evropy a diky gimpu vse upravil tak, at mam klasicke benzinky s klasickym modrym balonkem a LPG benzinky se zlutym balonkem. Vse krasne pruhledne, jakoby original ala sygic

jak vypada nova ikona a original jsem uploadnul zde (pozadi u originalu je samosebou pruhledne, ne bile)
http://img819.imageshack.us/img819/3870 ... pgdemo.jpg

doufam ze sem timto nekomu udelal radost :o) protoze zatim sem navod na pruhledne ikonky pro sygic hledal marne
frutisek
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11.7.2010, 9:30

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod snekousek v 20.7.2010, 16:08

Velice se omlouvám předem pokud to do tohohle topicu nepatří.Nejsem zde dlouho a již jsem si nějaké POI do founu uložil.
K věci: Mám N 5800 a v ní Sygic.Jenže jak jsem zjistil,tak některé POI při první instalaci s programem se nezobrazují a navíc pokud si prohlížím body zájmu tak jsou jen značka CZ a co je to za bod tam není.Případně jen otazník.
Oč mi tedy jde.Když si prohlížím co je naistalováno v mobilu kde jsou uložené mapy (maps/cze) i obrázky (res/icons) tak mi připadá že zrovna obrázků je tam nějak moc.Příklad: 1_favo_1.bmp,1_favo_2.bmp,atd.
Proto žádám o radu co s těmito ikonami případně s celým upi favorites.Nerad bych něco vymazal a pak to nefungovalo.Přece jen je mnohem lepší nahrát si body POI pěkně v sériích např. hotely,restaurace,vyhlídky,atd. a navíc odtud aktualizované a nebo jen z místa bydliště.
N 5800 + Sygic
snekousek
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.7.2010, 9:40
Bydliště: Písek

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 20.7.2010, 20:42

V res/icons jsou i ikony samotného Sygica, proto je jich tam víc.
Ty si tam musíš přidat ty, které stáhneš otdut, vždy příslušnou ikonu k dané kategorii POI.
Než je tam, ale přidáš, musíš je uložit jen v 8bit hloubce neboli jako 256barev.
Ostatně je to v návodu tady v tom vlákně.
Stejně tak podle toho návodu, když převádíš POI do formátu pro Sygic, musíš asociovat s ikonama, (Ten program ma převod má na to zatržítko.) tj. aby daná kategorie POI věděla jakou ikonu má zobrazit.
To, že Ti zobrazuje jen CZ a nic, tak to je taky v tom návodu. Názvy kategorií jsou zde ve formátu CZ-název kategorie. No a právě tento název je třeba přejmenovat tak, že místo pomlček se doadí podtřítko. Sygic totíž v názvech POI ignoruje všechno co je za pomlčkou.

Takže když to shrnu, tak návod, návod, návod :usmev:
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod snekousek v 20.7.2010, 22:36

Díky ale ať jsem vyzkoušel snad všechny varianty,stále se mi zobrazuje buď ikona + CZ a nebo název bez ikony. :lol1: a v tom případě na mapě jen otazník.A to jsem si s tím hrál 3 hodiny.Někde bude zakopaný pudl. :blee:
A návody pročítám poctivě.
N 5800 + Sygic
snekousek
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.7.2010, 9:40
Bydliště: Písek

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Wojnar v 23.7.2010, 21:10

Zkus to stáhnout
http://www.edisk.cz/stahni/86939/POI.ZIP_23.23KB.html
Rozbal, *.upi k mapě, ikony k ikonám.
Mně fungují.
Budou bez diakritiky, resp. se zmrvenou diakritikou, bo se mi s tím nechce párat a jen převádím ov2->upi.
HTC Desire, SDHC 16 GB, Sygic GPS Navigation (Aura), TrekBuddy, Locus, Parrot 3200 Plus
v
černé Oktávce Kombi, 1,9 TDI, 81 kW
Uživatelský avatar
Wojnar
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.11.2009, 8:36
Bydliště: Třinec

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod snekousek v 23.7.2010, 21:56

Díky ale mezitím jsem to částečně vyřešil.Zobrazuje se mi sice stále jen CZ bez názvu ale k tomu i všechny ikony takže název být už nemusí.Navíc jsem si všechny POI body zmršené diakritikou upravil v texťáku přes POI Convertor abych pak na mapě poznal jak se to vůbec jmenuje.Zas tak složitá úprava to není.
N 5800 + Sygic
snekousek
 
Příspěvky: 6
Registrován: 11.7.2010, 9:40
Bydliště: Písek

Re: POI do Sygic Mobile

Příspěvekod Kefik v 26.7.2010, 10:00

Ahoj, mel jsem stejny problem s diakritikou, napsal jsem programek, ktery vam zrusi veskerou diakritiku v .ov2 souborech,
pak je muzete protahnout POI Convertory.

Programek:
http://ulozto.cz/5410497/ov2stripdiacritic.zip

Kefik

P.S.: je to napsane v Jave, wrapper JSmooth, potrebuje to javu minimalne 1.6 doufam, ze se vam to rozbehne.
V pripade problemu muzu zaslat zdrojaky.
Kefik
 
Příspěvky: 5
Registrován: 26.7.2010, 9:57

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků