Polská Automapa

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 20.4.2008, 10:31

Poláci dělají velice zajímavý navigační software (a u nás zřejmě úplně neznámý) Automapa, nyní již ve verzi 5.

Automapa.png
Automapa.png (74.42 KiB) Zobrazeno 17702 krát


Oproti jiným navigacím vyniká možnostmi nejrůznějších nastavení, viz např. GPS:

Automapa_GPS.png
Automapa_GPS.png (38.19 KiB) Zobrazeno 17646 krát


Ceny:
339 zlotých za mapu Polska (cca 2.500,- Kč)
678 zlotých za mapu Evropy (cca 5.000,- Kč)

Na stránkách výrobce je ke stažení demoverze s částí mapy Polska (32 MB), po spuštění však vyžaduje registraci přes internet (s kódem DEMOPOLSKA), takže netuším, jak ji lze zprovoznit na PDAčkách bez možnosti připojení k internetu.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod rossini v 20.4.2008, 23:10

Hmm, zřejmě myslíme resp. brouzdáme stejně, protože jsem se k tomu dostal úplně stejný den, jako Ty. Jediná otázka, kterou jsem neměl čas zjišťovat, byla "lokalizace". Podle mě tam nejsou CZ hlasy a menu, nebo se pletu?
ŽÁDOSTI O SPOLUPRÁCI s POI.CZ PIŠTE NA rossini@poi.cz
Twitter: http://twitter.com/rossini77
*** system admin ***
Uživatelský avatar
rossini
 
Příspěvky: 689
Registrován: 9.10.2005, 13:47
Bydliště: Olomouc

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 21.4.2008, 8:11

Není, je tam polština, němčina a angličtina, pro polštinu 2 mužské a 2 ženské hlasy, pro ostatní jazyky po jednom mužském a jednom ženském. A ty jejich shopy, kde se to dá údajně on-line nakoupit, jsou všechny do jednoho jednom v polštině, i když na ně vedou odkazy z německých a anglických stránek. Jak jsem navíc vyrozuměl, člověk si musí koupit krabicovou verzi a upgrade už jde dělat z webu.

Jinak to má docela vymakaný způsob práce s POI (alespoň s jednotlivě přidávanými, hromadně se přidávají přes nějaké konvertítko na jejich stránkách): Přidávám třeba lékárnu, tak si zvolím, že ji chci přidat do kategorie Pharmacy, která už tam je, a v zobrazení POI si pak zvolím, jestli chci zobrazovat v této kategorii body dodané s navigací, svoje nebo obojí.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 23.4.2008, 23:59

Tak po pár dnech můžu prohlásit "Čestný pionýrský", že tohle je nejlepší navigace na PDAčko, kterou jsem kdy viděl. Mušky by se sice našly taky (způsobené třeba tím, že autoři jaksi nepočítají s češtinou, a tedy ani s českou klávesnicí, byť mapa sama a interní POI české znaky používají), ale jinak 8-) .

Tak teď jenom doufat, že to nedopadne jako s Amigou blahé paměti, které sice nesahala PCčka ani po kotníky, leč magorment Amigy moc schopný nebyl... A podle toho, jakým způsobem se prodává Automapa, se mně nezdá příliš schopným ani magorment výrobců Automapy :KO: .

Polská obdoba poi.cz pak dává zcela jasně najevo, že je zaměřená jednak pouze na území Polska, jednak výhradně na Automapu. Třeba mají Poláci tak velký trh, že si vystačí a nepotřebují Automapu prodávat i jinde. Pro nás uživatele je to bohužel velká škoda.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 24.4.2008, 0:05

Docent píše:hromadně se přidávají přes nějaké konvertítko na jejich stránkách

Tak to konvertítko je něco naprosto zoufalého, autor by měl jít k Henrymu do učení :usmev: . V konvertovaném souboru mohou být pouze písmena bez diakritiky a číslice, jakýkoli jiný znak (tečku, lomítko, +, závorku atd. atd.) to prostě odmítne, přestože při zadávání POI přímo do PDAčka tyhle znaky zadat jdou :KO: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 25.4.2008, 22:15

Takže kromě perfektní navigace je to i program pro hračičky :palec: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 13.5.2008, 14:30

Tak koukám, že nikoho nepřesvědčím, a dělat special CSV soubory jen kvůli mně se asi Henrymu nebude chtít :grin: .
Takže, kdyby měl přece jen někdo zájem, tady se nechá tato navigace zakoupit za 155 €, což je cena srovnatelná s iGO 8 (BTW iGO 8 mně spadne na plnou paměť i při čtení licence, Automapu se mně ještě shodit nepodařilo).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Henry v 14.5.2008, 9:51

No nebude chtít :(
Ani jsem tu takový soubor na stažení neviděl...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 14.5.2008, 12:32

No ten tu zatím není, to bys ho musel udělat :grin: . Asi by šel použít jako základ CSV soubor pro iGO a osekat z toho písmena s háčky + nějaké další nepovolené znaky. Hlavně to potřebuje naprosto idiotský tvar polohy,
N_DDMMSSss;E_DDMMSSss;Kategoria;Nazwa;Komentarz;[Priorytet].

Dělat jenom pro mne to nemá cenu, snad kdyby se našlo víc uživatelů. Zatím jsem si na to udělal sešitek v Excelu, kde se mně z onoho CSV pro iGO udělá výše požadovaný formát, ten pak proženu convertorem, nahraju do PDAčka, naimportuju do Automapy a už to funguje. A jdou k tomu přidávat vlastní hlasová upozornění, takže žádné "píp píp" nebo "gong gong" jako u TomToma, ale pěkně "Vážený pane, Vaše oblíbená benzinka" :grin: .

Spíš bych se ale přimlouval za rozšíření názvů POI o další pole, už tady někdo zmiňoval, že třeba Garmin umí víc než jen název. Tohle třeba zvládne "Nazwa" o 64 znacích a "Komentarz" o 255 znacích, iGO 2006 je na tom podobně.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Ivo v 14.5.2008, 12:56

A jak je to s pokrytim CR? Dival jsem se k nim na stranky a nic extra. Nevis jake pouzivaji mapove podklady, pripadne jejich aktualizace?
TomTom GO 600 | aplikace: 15.301 | mapa: Europe v951.6592 (05/2015)
TomTom Rider 400 | aplikace: 15.302 | mapa: Europe v950.6566 (05/2015)
Tomtom GO 730 Traffic + SDHC A-Data 4GB class 6 | aplikace: 9.510; boot: 5.5259 | mapa: Europe v. 910.4892
Uživatelský avatar
Ivo
 
Příspěvky: 351
Registrován: 9.10.2005, 15:46

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 14.5.2008, 13:31

Co furt máte všichni s tím pokrytím???? Podívej se na stránky iGO, je tam nämlich stejných 53% jako u té Automapy. Mapy Evropy jsou od Teleatlasu, Polsko je pokryto podrobněji, mapa je od polského dodavatele.

O prodlouženém víkendu jsem s ní naprosto bez problémů jezdil po Šumavě, a dokonce se mne ani nesnažila táhnout na Třístoličník z německé strany po cyklistické stezce se zákazem vjezdu, jak se o to snažilo iGO :usmev: .

Ještě k té ceně - na Haid-services se nechá koupit za 155 €, což je cca 3.980,- Kč, tedy stejně, co u nás stojí iGO 8. V ceně je roční upgrade map i software, prodloužení upgrade o rok se pak nechá koupit za 49 €.

Jedinou nevýhodu vidím v podpoře češtiny, na můj dotaz mně výrobce sdělil, že s ní prozatím nepočítají. Na 90% půjde udělat česká hlasová navigace (už na tom pracuju :-) ), možná i menu (ale pokud má někdo PDAčko s anglickými Windows, tak mu, přepokládám, nevadí ani anglické menu v navigaci). Problémem zřejmě zůstane vkládání znaků s nabodeníčky do POI, ovšem tento "nedostatek" mají i daleko známější navigace :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod godz v 22.5.2008, 7:28

A co takhle začít pracovat na POI pro Automapu. U nás se rozšiřuje a konvertor na polských stránkách vyžaduje csv až po úpravě. Chopí se někdo této výzvy (tzn. má někdo tolik volného času a trpělivosti) ???

Jinak včera jsem testoval jednu trasu tam s igo8 a zpět z automapou. Obě mě navedly po stejné trase a to i přes okresky - nastavil jsem to tak naschvál. Na mým PDA, kde se igo6 my way plus cukalo, jdou obe plynule - teda igo s minimem detailů, ale s 3d podkladem mapy a budovami a poi. takže jsem nadmíru spokojen s oběma programy
Naposledy upravil godz dne 22.5.2008, 7:53, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
godz
 
Příspěvky: 19
Registrován: 22.5.2008, 7:07

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Gumídek v 22.5.2008, 7:32

Jen poznámka pro Docenta. U Tom Toma si také můžeš vytvořit hlasové upozonění na bod názvu. Já sám je mám,a vytvářím je přes http://www.linguatec.net/onlineservices/voice_reader . Já chápu,že TT nenávidíš,já také nemám rád např. Garmin. Ale osobní averze proti přístrojům tu opravdu nemají co dělat....Dýchej zhluboka.... :grin: Spíše spousta lidí odmítá polskou automapu proto,že tam není čeština. Asi to nechápeš,ale je spousta lidí,kteří umějí jen česky,a neznají jiný jazyk. I ruštinu rychle a rádi zapomněli. A pak je další skupina lidí,kteří říkají,že když jsem Čech,tak proč bych měl i doma mluvit jinak,než česky. Ani s jedněmi nehneš. Já se domluvím anglicky,německy a rusky, ale také chci aby na mne navigace mluvila česky....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 22.5.2008, 8:01

Automapa už mluví česky, alespoň ta moje :-), včera jsem dodělal hlasové povely a zkusím to poslat Polákům, na miplo.pl slibují, že ze zaslaných wavů udělají soubor.voice, tak uvidíme. Menu česky nepotřebuju, stejně mám na PDAčku nepočeštěné Windows. A fakt v tom mém příspěvku není vůbec slovo "TomTom" :grin: .
Automapa mně funguje naprosto plynule, i když ji pustím na PDAčku z "normálního" stavu, pro "normální" běh iGO 8 musím PDAčko nabootovat v nouzovém režimu :nastvany: .

To godz: POI speciálně pro se dělat nemusí, Henry by musel udělat "něco", co stávající data převede do požadovaného tvaru. Předpokládám, že když jsem to zvládl já v Excelu, tak pro něj to nebude problém :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Gumídek v 22.5.2008, 8:10

Je,ty už taky nevíš co píšeš... :usmev: - cituji : A jdou k tomu přidávat vlastní hlasová upozornění, takže žádné "píp píp" nebo "gong gong" jako u TomToma, ale pěkně "Vážený pane, Vaše oblíbená benzinka" .
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Další

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron