Polská Automapa

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Mikis v 24.12.2009, 8:45

Já bych třeba potřeboval vědět kde najdu složky Poi a Icons.
Mikis
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.11.2008, 8:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Jason v 24.12.2009, 8:55

Vytvořit je přímo v Automapě.
Jason
 
Příspěvky: 14
Registrován: 4.9.2006, 23:04

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Mikis v 24.12.2009, 8:59

A nohl bys mi prosím napsat trochu podrobnější návod, jak to tam nacpat i s ikonama a jak to nastavit v navigaci. Mě to prostě nejde.
Mikis
 
Příspěvky: 2
Registrován: 1.11.2008, 8:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Jason v 25.12.2009, 21:13

Stáhnout třeba zde z poi.cz .... poi, které chceme importovat uložíme kdekoli.... třeba v PC, nebo v PDA to je jedno, k tomu stáhnout ikony ty uložit do vytvořeného adresáře v PDA jako "icons"...to jsou soubory .bmp....musí mít stejný název jako .csv, jen je jiná koncovka....ikony jsou .bmp.... Poi jsou .csv
V adresáři např. v PDA vytvořeném jako třeba POI (není podmínka)uložíme soubory .csv, je jedno, zda jsou uloženy v PDA ,nebo v PC (kdekoli) a po spuštění programu Automapa přejdeme do "menu"- "řízení"-" vedle tlačítka s křížkem je tlačítko se zalomeným rohem .....to stisknout a dole stlačit "Importuj".... zadat cestu k uloženému.csv, po najití poi . csv vyskočí hláška "chceš vytvořit zvláštní soubor pro importované body?", tak jsem dal křížek, jako že néééé!. a čekáme ...... trvá to dlouho, tak se nelekněte.... i několik desítek minut. Jinak to jde rychleji, když máte nainstalovanou automapu v PC a tím samým způsobem to importovat a pak upravené souboury v PC skopírovat do PDA...je to daleko rychlejší, jen vědět které....... viz dále.

Pokud to budete importovat v PC a máme importováno, tak soubory na přepsání do PDA to jsou sobory v "AutomapaEU"-"Data files" a tam přepsat soubory z PC do PDA "categories.data", "categories.data. bak", " categorycache.data","default.amp", "default.ampdata" a "default.ampdesc"... je to celkem 6 souborů.....
V adresáři "icons" v PDA musí soubory .bmp zůstat, jinak stažené soubory .csv po importování můžeme odstranit.
Pokud jsem někde udělal chybu, nebo na něco zapomněl, tak mě opravte.
Jason
 
Příspěvky: 14
Registrován: 4.9.2006, 23:04

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 11.2.2010, 0:42

Zdravím vespolek,
Taky jsem se stal šťastným uživatelem AutoMapy (6.1), provozuju to na GoClever 3550A, s původním softem (nějakej Navigator) nesrovnatelný. Podle zdejšího návodu jsem naimportoval nějaké poi (benzínky a radary), přímo v navigaci to zabralo 3 dny. Co jsem zatím pár kiláků zkoušel, tak dokonce úspěšně. Teď se chci pokusit i o doplnění pár základních ikonek, ale hlavně mi není jasná jedna věc - JAK JE PROBOHA ROZUMNĚ OZVUČIT??? Pořád mi to suše hlásí jenom "poi bod" :-( Rád bych aspoň ta radary nějak odlišil, ale netuším jak :-( Předem díky za rady
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 11.2.2010, 7:32

No, s POI je od verze 6. docela problém. Občas se natahují neskutečně dlouho, takže nevydržím, PDAčko zresetuju a na podruhý to jde normálně. Dále to obsahuje mraky kategorií, z nichž je tak 98% naprosto na houby. A co je největší záhada - když pojmenuju odsud staženou kategorii stejně jako tu, která už v navigaci je, tak se naimportované body někdy zařadí do kategorie, kterí už v navigaci je, někdy se vytvoří kategorie zcela nová, takže jsou 2 se shodnými názvy...
Zvuk vyrobíš jednoduše - uděláš si wav se stejným názvem jako je název kategorie a dáš ho do složky Voices, stejně tak ikonu do složky Icons.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 12.2.2010, 17:30

Aha, díky, s tím wavem to zkusím, po zkušenosti s ikonkama věřím, že to bude fungovat :-) Jenom by mi před pokusováním ještě pomohlo, kdybych znal bližší specifikaci toho wavu - vzorkovací frekvenci a bity. Jsou třeba takový zvuky někde přímo ke stažení (případně převedení do wavu), nebo je třeba si to našišlat sám ?
Díky.
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 12.2.2010, 21:45

Ke stažení jsou jenom polské... Takže našišlat :usmev: nebo použít něco elektronického. Je to tuším 8 bit mono, ale zřejmě na tom nezáleží.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 16.2.2010, 17:50

Tak ikonky se mi do krabičky dostat povedlo, bohužel jenom částečně :-( Vytvořil jsem složku "icons", pár jich tam na zkoušku s příslušně upravýma názvama nakopíroval a hned se vesele zobrazovaly. Tak jsem stejným způdobem natahal a přejmenoval další a hrome :-( Nějaká zrada, ty pozdějc přidaný jako kdybych tam vůbec nepřidal, furt se místo nich zobrazuje jenom původní puntík. Není na to nějakej fígl?
Ondra
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 16.2.2010, 19:09

Žádný fígl na to není, je to přesně tak, jak jsem popisoval. Název obrázku musí být naprosto stejný jako název kategorie, tedy až na příponu .bmp
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 17.2.2010, 17:42

Tak jsem zkoušel i jakoby znova importovat už jednou importovaný body a obrázky pořád nic. Prostě se mi zobrazuje jenom pár obrázků, co jsem tam nakopíroval na zkoušku na začátku a další, stejným způsobem přidaný, jako kdyby tam nebyly, ukazujou se jenom modrý puntíky :-( Zkusil jsem jednu kategorii Poi i odstranit(abych ji mohl znova importovat), ale nejde mi odstranit Ještě by mě zajímala jedna věc - původní Goclever Navigator 8 mi na hlavních tazích zobrazoval i směrový tabule, umí Automapa něco takovýho? Moc se v tom nevyznám, ten původní Navigator má něco společnýho s tím IGO 8, nebo to je něco úplně jinýho ?
Díky, Ondra
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 17.2.2010, 21:05

Ještě bych možná zkusil dotaz zformulovat trochu jinak - pokud by už byly naimportovaný všechny kategorie poi a ze složky icons i veškerý obrázky, je možná jejich změna pouhým přepsáním jinejma obrázkama se stejným názvem a program si je sám načte, nebo se musí upravovat i něco dalšího?
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 17.2.2010, 21:18

Tak se musím omluvit za vlastní blbostí zbytečně vytvořenej problém... Všechno bylo o tom, že jsem aktuální složku icons nakopíroval přímo na kartu místo do podadresáře automapa (zvláštní je, že jsem ji do toho špatnýho umístěná nakopíroval dvakrát a pokaždý se ta složka stala po vložení do navigace nečitelnou,ale to už je fuk, obrázky fungujou:-)) Každopádně dotaz na možnost zobrazování dopravních značek je pořád aktuální.
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

Re: Polská Automapa

Příspěvekod Docent v 17.2.2010, 22:40

Mno, možnosti navigace obvykle bývají v manuálu, který je součástí instalace... :zamysl: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Docent
 
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 15:39

Re: Polská Automapa

Příspěvekod tukan v 18.2.2010, 21:56

No dobře no, pokusím se přelouskat manuál... Ale mám další dotaz a v manuálu to asi dokumentováno nebude - když jsem ze škatulky vyndal kartu s nainstalovanou automapou, zkusil jinou kartu s oziexplorerem a zase vrátil zpátky kartu s automapou, čekalo mě nemilý překvapení - všechny nastavení a importovaný poi jsou fuč :-( Je to vlastnost, nebo nějaká anomálie? Díky
tukan
 
Příspěvky: 8
Registrován: 1.2.2010, 15:48

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron