Klasická verze
Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...
Odeslat odpověď

Re: Polská Automapa

24.12.2009, 8:45

Já bych třeba potřeboval vědět kde najdu složky Poi a Icons.

Re: Polská Automapa

24.12.2009, 8:55

Vytvořit je přímo v Automapě.

Re: Polská Automapa

24.12.2009, 8:59

A nohl bys mi prosím napsat trochu podrobnější návod, jak to tam nacpat i s ikonama a jak to nastavit v navigaci. Mě to prostě nejde.

Re: Polská Automapa

25.12.2009, 21:13

Stáhnout třeba zde z poi.cz .... poi, které chceme importovat uložíme kdekoli.... třeba v PC, nebo v PDA to je jedno, k tomu stáhnout ikony ty uložit do vytvořeného adresáře v PDA jako "icons"...to jsou soubory .bmp....musí mít stejný název jako .csv, jen je jiná koncovka....ikony jsou .bmp.... Poi jsou .csv
V adresáři např. v PDA vytvořeném jako třeba POI (není podmínka)uložíme soubory .csv, je jedno, zda jsou uloženy v PDA ,nebo v PC (kdekoli) a po spuštění programu Automapa přejdeme do "menu"- "řízení"-" vedle tlačítka s křížkem je tlačítko se zalomeným rohem .....to stisknout a dole stlačit "Importuj".... zadat cestu k uloženému.csv, po najití poi . csv vyskočí hláška "chceš vytvořit zvláštní soubor pro importované body?", tak jsem dal křížek, jako že néééé!. a čekáme ...... trvá to dlouho, tak se nelekněte.... i několik desítek minut. Jinak to jde rychleji, když máte nainstalovanou automapu v PC a tím samým způsobem to importovat a pak upravené souboury v PC skopírovat do PDA...je to daleko rychlejší, jen vědět které....... viz dále.

Pokud to budete importovat v PC a máme importováno, tak soubory na přepsání do PDA to jsou sobory v "AutomapaEU"-"Data files" a tam přepsat soubory z PC do PDA "categories.data", "categories.data. bak", " categorycache.data","default.amp", "default.ampdata" a "default.ampdesc"... je to celkem 6 souborů.....
V adresáři "icons" v PDA musí soubory .bmp zůstat, jinak stažené soubory .csv po importování můžeme odstranit.
Pokud jsem někde udělal chybu, nebo na něco zapomněl, tak mě opravte.

Re: Polská Automapa

11.2.2010, 0:42

Zdravím vespolek,
Taky jsem se stal šťastným uživatelem AutoMapy (6.1), provozuju to na GoClever 3550A, s původním softem (nějakej Navigator) nesrovnatelný. Podle zdejšího návodu jsem naimportoval nějaké poi (benzínky a radary), přímo v navigaci to zabralo 3 dny. Co jsem zatím pár kiláků zkoušel, tak dokonce úspěšně. Teď se chci pokusit i o doplnění pár základních ikonek, ale hlavně mi není jasná jedna věc - JAK JE PROBOHA ROZUMNĚ OZVUČIT??? Pořád mi to suše hlásí jenom "poi bod" :-( Rád bych aspoň ta radary nějak odlišil, ale netuším jak :-( Předem díky za rady

Re: Polská Automapa

11.2.2010, 7:32

No, s POI je od verze 6. docela problém. Občas se natahují neskutečně dlouho, takže nevydržím, PDAčko zresetuju a na podruhý to jde normálně. Dále to obsahuje mraky kategorií, z nichž je tak 98% naprosto na houby. A co je největší záhada - když pojmenuju odsud staženou kategorii stejně jako tu, která už v navigaci je, tak se naimportované body někdy zařadí do kategorie, kterí už v navigaci je, někdy se vytvoří kategorie zcela nová, takže jsou 2 se shodnými názvy...
Zvuk vyrobíš jednoduše - uděláš si wav se stejným názvem jako je název kategorie a dáš ho do složky Voices, stejně tak ikonu do složky Icons.

Re: Polská Automapa

12.2.2010, 17:30

Aha, díky, s tím wavem to zkusím, po zkušenosti s ikonkama věřím, že to bude fungovat :-) Jenom by mi před pokusováním ještě pomohlo, kdybych znal bližší specifikaci toho wavu - vzorkovací frekvenci a bity. Jsou třeba takový zvuky někde přímo ke stažení (případně převedení do wavu), nebo je třeba si to našišlat sám ?
Díky.

Re: Polská Automapa

12.2.2010, 21:45

Ke stažení jsou jenom polské... Takže našišlat :usmev: nebo použít něco elektronického. Je to tuším 8 bit mono, ale zřejmě na tom nezáleží.

Re: Polská Automapa

16.2.2010, 17:50

Tak ikonky se mi do krabičky dostat povedlo, bohužel jenom částečně :-( Vytvořil jsem složku "icons", pár jich tam na zkoušku s příslušně upravýma názvama nakopíroval a hned se vesele zobrazovaly. Tak jsem stejným způdobem natahal a přejmenoval další a hrome :-( Nějaká zrada, ty pozdějc přidaný jako kdybych tam vůbec nepřidal, furt se místo nich zobrazuje jenom původní puntík. Není na to nějakej fígl?
Ondra

Re: Polská Automapa

16.2.2010, 19:09

Žádný fígl na to není, je to přesně tak, jak jsem popisoval. Název obrázku musí být naprosto stejný jako název kategorie, tedy až na příponu .bmp

Re: Polská Automapa

17.2.2010, 17:42

Tak jsem zkoušel i jakoby znova importovat už jednou importovaný body a obrázky pořád nic. Prostě se mi zobrazuje jenom pár obrázků, co jsem tam nakopíroval na zkoušku na začátku a další, stejným způsobem přidaný, jako kdyby tam nebyly, ukazujou se jenom modrý puntíky :-( Zkusil jsem jednu kategorii Poi i odstranit(abych ji mohl znova importovat), ale nejde mi odstranit Ještě by mě zajímala jedna věc - původní Goclever Navigator 8 mi na hlavních tazích zobrazoval i směrový tabule, umí Automapa něco takovýho? Moc se v tom nevyznám, ten původní Navigator má něco společnýho s tím IGO 8, nebo to je něco úplně jinýho ?
Díky, Ondra

Re: Polská Automapa

17.2.2010, 21:05

Ještě bych možná zkusil dotaz zformulovat trochu jinak - pokud by už byly naimportovaný všechny kategorie poi a ze složky icons i veškerý obrázky, je možná jejich změna pouhým přepsáním jinejma obrázkama se stejným názvem a program si je sám načte, nebo se musí upravovat i něco dalšího?

Re: Polská Automapa

17.2.2010, 21:18

Tak se musím omluvit za vlastní blbostí zbytečně vytvořenej problém... Všechno bylo o tom, že jsem aktuální složku icons nakopíroval přímo na kartu místo do podadresáře automapa (zvláštní je, že jsem ji do toho špatnýho umístěná nakopíroval dvakrát a pokaždý se ta složka stala po vložení do navigace nečitelnou,ale to už je fuk, obrázky fungujou:-)) Každopádně dotaz na možnost zobrazování dopravních značek je pořád aktuální.

Re: Polská Automapa

17.2.2010, 22:40

Mno, možnosti navigace obvykle bývají v manuálu, který je součástí instalace... :zamysl: .

Re: Polská Automapa

18.2.2010, 21:56

No dobře no, pokusím se přelouskat manuál... Ale mám další dotaz a v manuálu to asi dokumentováno nebude - když jsem ze škatulky vyndal kartu s nainstalovanou automapou, zkusil jinou kartu s oziexplorerem a zase vrátil zpátky kartu s automapou, čekalo mě nemilý překvapení - všechny nastavení a importovaný poi jsou fuč :-( Je to vlastnost, nebo nějaká anomálie? Díky
Odeslat odpověď