GeoSat 2

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

GeoSat 2

Příspěvekod Mechac v 4.7.2006, 6:51

Daji se pouzit vase POIs pro TomTom aji do GeoSat2?
Mechac
 

Příspěvekod libor_m v 4.7.2006, 11:46

V jakém formátu jsou uloženy uživatelské BZ? Postni sem jeden soubor s pár bodama a jukneme na to :wink:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod lubek v 3.8.2006, 17:16

Také bych měl zájem využívat POI v navigátoru Geosat.
Informace o POI v těchto navigátorech je na stránce
http://www.geosat.cz/w3download/files.aspx,
[30.3.2006] Konverze vlastních bodů z textového souboru do formátu Geosat. Je tam soubor ke stažení s konverzním programem a popisy XML a CSV formátů.
Podobně je popsán i import bezpečnostních kamer: [30.3.2006] Bezpečnostní kamery pro přístroje Geosat, pro který tento program asi používá datový soubor TomToma.

Juknete na to?
lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod libor_m v 3.8.2006, 17:50

No vždyť to máte v tom zipu popsáno! Je tam soubor Prevod_popis_utility.doc, který jasně říká, jak má CSV soubor vypadat. V programu PoiEdit si uložíta OV2 soubor jako CSV a potom už se řídíte přiloženým návodem. Souřadnice, název max 15 znaků, popis max. 32 znaků (pokud si dáte tu práci a naše názvy si rozkucháte) a pak už jen pořadové číslo, číslo požadované ikony atd. Vždyť to má perfektně zpracovaný manuál ... :idea:
PDA: HTC HD2 - TomTom 7.916 (9192), Navigon Mobile Navigator 7.4.0 (b950)
GPS: Navilock BT-338, Navigon TriCeiver s modulem TMC
PNA: Mio C720, Garmin nüvi670, Navigon 1310, 2110, 2110 max, 2210, 4350 max, 5110, 6310, 7310, 8310, 8450 Live
Uživatelský avatar
libor_m
Administrátor
 
Příspěvky: 732
Registrován: 4.10.2005, 9:36
Bydliště: Praha 10 - Vinohrady

Příspěvekod lubek v 13.8.2006, 17:32

Tak tedy díky. Návod k tomu převodnímu programu je jasný. Důvod, proč jsem zde vznesl prosbu k podpoře Geosatu bylo právě exportování bodů ve formátu CSV nebo XML Geosatu (tedy toho převodního programu), aby to byl uživatel schopen alespoň s minimálními úpravami použít.

Ani jeden export z programu PoiEdit (a samozřejmě také online.poi.cz) nevyhovuje tomu převodnímu programu pro Geosat (pevná délka položek, text bez uvozovek, bez čárek a bez jakékoli diakritiky). Při byť i jen jediné chybě převodní program nic nepřevede. Pro mne osobně to není problém "přežvejkat", nicméně naprostá většina lidí na tom skončí.

Teoreticky lze vzít kategorii jako název a text bodu jako popis nebo rozdělit text bodu na 16+32 názvu a popisu, pak si tomu lze přiřadit jednu z ikon Geosatských uživatelských bodů, a pak to do Geosatu velmi složitým způsobem nahrát (do všech mimo G4All - firmware je stejný, ale není přístup k datovému souboru). Ta složitá procedura nakonec skončí vždy tím, že všechny přehrané body se ocitnou ve složce příchozí, přestože předtím byly všechny roztříděny jinam, a tuto informaci nelze zachovat.

Podpora uživatelských BZ z externích zdrojů je u Geosatu minimální.
Zpracujete-li export do nějaké formy přímo vhodné pro Geosat, budou jeho uživatelé nepochybně rádi.

Dosud umí programy pro přesun map a aktualizaci firmwaru všech Geosatů přímo převést soubory .ov2 s informacemi o kamerách (radarech).
lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod Henry v 13.8.2006, 17:49

Moc chytrý z toho nejsem - stáhni si v CSV CZ-Cukrarny, je tam jen pár bodů, uprav to tak, jak bys to chtěl generovat a přilož ho sem do příspěvku. Na serveru jsou záznamy v databázi uloženy takto:
nazev_poi - VARCHAR 63
nazev_kategorie - VARCHAR 255
lon - decimal(10,6)
lat - decimal(10,6)

Diakritika by neměla být, ale občas je :( Můžu to ale když tak odstraňovat, včetně čárky, uvozovky, případně dalších znaků (napiš seznam).
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod lubek v 13.8.2006, 19:10

Pokusil jsem se vysvětlit, že to je velice složíté, aby to snadno fungovalo.
Možná by bylo jednodušší generovat XML soubor, ať si pak uživatel nastaví konverzní program a edituje si CSV ke své libosti. Popis a formát jednotek je stejný. Připojeny jsou obě formy.

Možnosti převodu:
uživatel si v jednoduchém textovém editoru může oba texty upravit:
nazev_poi - VARCHAR 63
někde rozdělit (třeba první oddělovač [ ,>] nebo prvních 16) na
NAME CHAR 16
DESCRIPTION CHAR 32
a zbytek odříznout (převážně se bude jednat o tel. číslo). Bohužel 16+32!=63.

Zbytek je jednodušší:
údaje ve WGS-84: DD MM.mmm C (tohle je v XML), DD MM.SS C, DD.dddddddd nebo UTM, oddělovač je tečka - podle nastavení konverzního programu (viz obrázek). Program používá pro převod jednotek gpsbabel.

lon - decimal(10,6)
na
LONGITUDE char(max11)

lat - decimal(10,6)
na
LATITUDE char(max11)

Pořadí položek:
LATITUDE char(max11)
LONGITUDE char(max11)
NAME char(16)
DESCRIPTION char(32)
NUMBER jen samotné celé číslo (asi do rozsahu 3 míst - omezení souboru je max. 1000 bodů, tedy 0-999) - pořadové číslo bodu v souboru
ICON jen samotné celé číslo - 0-16
ROUTE_NUMBER vždy 0
NT_OBJECT_LABEL vždy 0

Telefonní číslo asi nemá pro Geosat žádný význam.

Všechny textové položky musí být v ASCII, nesmí obsahovat čárku.

Navíc musí mít soubor zcela specifický název:
Název musí mít 6 znaků doplněných o 2 mezery + .006.UP.csv, totéž se týká i XML souboru, tedy .006.UP.xml
Příklad:
Soubor .006.UP.csv
Soubor .006.UP.xml
(Čerpal jsem z návodu, v každém případě to musí mít tu příponu .006.UP.xxx, jinak to nefunguje).
Přílohy
dialogjednotek.png
Výběr jednotek konverzního programu
dialogjednotek.png (3.9 KiB) Zobrazeno 7416 krát

[Přípona csv byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

[Přípona csv byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod lubek v 13.8.2006, 19:19

Ty textové položky by ještě neměly obsahovat uvozovky. Konverzní program je nebere jako oddělovače, ale jako text.

A ještě ikony.
Takhle vypadá výběr ikon v Geosatu (viz obrázek).

Pokusil jsem se to popsat, ale některé symboly mi nic moc neříkají. Není tady někdo mladší 12 let?

0 špendlík
1 vidlička a nůž
2 olympijské kruhy
3 obličej
4 nemocnice
5 jídlo?
6 kamera
7 pivo
8 ?
9 parkoviště
10 počítač
11 obálka
12 dolar
13 ?
14 srdce
15 nebezpečí
16 domov (ikona není zobrazena - používá se pro navigaci domů, může být jen jednou)
Přílohy
ikony.png
Výběr ikon v Geosatu.
ikony.png (6.67 KiB) Zobrazeno 7420 krát
lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod Henry v 14.8.2006, 1:03

V uživatelském nastavení si zatrhni "Zobrazení pro GeoSat" a v záznamech se ti objeví tlačítko: "Generovat a stáhnout XML pro GeoSat 2". Vyzkoušej zda to funguje a zda stačí ten XML soubor. čárky ve větách nahrazuju podtržítkem, diakritiku odstraňuju (snad všechnu). Místo čísla ikony dávám "§", ten si může za číslo nahradit každý jednoduše třeba i v Poznámkovém bloku (Nahradit vše)
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod lubek v 15.8.2006, 18:22

Generování a uložení bodů funguje.

Při testování samotného převodu jsem zatím narazil na jeden problém.
Převodní program se zarazí na pro něj neplatných údajích LAT/LON, které nemají potřebná desetinná místa.

Zkoušel jsem natáhnout města, abych otestoval max. množství bodů a zasekl jsem se na takových záznamech, kde nejsou potřebná desetinná místa:
<LONGITUDE>014 50.5 E</LONGITUDE>
<NAME>Stolmir </NAME>

Ten formát v XML je popsán takhle:
DD MM.mmm C
a asi by bylo lepší ho dodržet. To znamená takhle "14 50.500 E".

Náhrady čárek a diakritiky zatím vypadají v pořádku.
lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod Henry v 16.8.2006, 0:29

Upravil jsem ten skript, už by to mělo házet ty souřadnice v pořádku.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod lubek v 17.8.2006, 17:54

Díky.
Export funguje bez problémů.
Všechny mnou testované kategorie (asi 5 kategorií s různým počtem bodů) převodní program zvládl.

Ten export je již omezen na 1000 záznamů?
Nebylo by tam vhodné někam napsat, že se exportuje max. 1000?

Až se mi vrátí Geosat z cest, vyzkouším názvy souborů a celkovou funkčnost.
lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod Henry v 17.8.2006, 18:52

Jo je omezen jen na tisíc. Dopíšu to do toho tlačítka.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod lubek v 21.8.2006, 17:51

Takže konverze a zápis do Geosatu funguje bez potíží. Ve srovnání s TomTomem je použití velmi obtížné, pro méně zkušené uživatele počítačů prakticky nemožné.

Prosím ještě o drobné úpravy:
- název souboru může být 8 znaků (doplněný o mezery na 8), ne jen 6, + .006.UP.xml.
- v názvu souboru je třeba odstranit diakritiku a převést na velká písmena (Firmware geosatu umožňuje při pojmenování souborů použít jen velká písmena.)
- nejde jen o Geosat 2 (text na tlačítku stažení), stejné použití bodů je možné pravděpodobně ve všech přístrojích AvMap (viz software PC-Planner). Pro naše končiny to znamená asi jen starší Geosat 2* a aktuální Geosat 4*.

Poznámky (pro Geosaťáky):
- V XML z POI.cz nebo konvertovaném CSV je třeba zaměnit obsah položky ICON, je vyplněna znakem $ za číslo 0-15 (15 má možnost alarmu).
- Soubor musí být nejdříve vytvořen v Geosatu. Konverzní program provádí jen export a import. Neumí nový soubor vytvořit.
- Firmware Geosatu načítá všechny POI pouze jako příchozí. Nedá se nastavit, do které složky se mají načíst.

Příklad (pro Geosaťáky):
Chci mít v Geosatu POI s bankomaty.
Vytvořím v Geosatu soubor třeba CZ-BNKMT (uložením současných bodů v paměti, je možné složku "příchozí" kompletně vymazat, aby jich nebylo tolik).
Na počítači pomocí ConvetXML exportuji do XML.
Na online.poi.cz otevřu kategorii č. 85 - CZ-Bankomaty a zvolím "Generovat a stáhnout XML pro Geosat..." a hned jej uložím na stejné místo pod názvem právě exportovaného souboru (t.j. CZ-BNKMT.006.UP.xml).
Otevřu soubor CZ-BNKMT.006.UP.xml v poznámkovém bloku a nahradím "$" za "12". (Další editaci nebo převodům do CSV se meze nekladou.)
Pak pomocí ConvetXML importuji nový XML zpět.
Po načtení souboru CZ-BNKMT do paměti Geosatu jsou ve složce "příchozí" načteny POI bankomatů (a případně další vzniklé předchozím používáním).

Pro informaci ještě přikládám XML soubor s trasou z Geosatu.
lubek
 
Příspěvky: 7
Registrován: 3.8.2006, 16:52

Příspěvekod Henry v 5.9.2006, 12:01

Byl jsem na dovolené, takže až teď: změnil jsem to dle tebou navrhovaných úprav, plus u diakritiky jsem ještě řetězec ČárkaMezera zaměnil za Podtržítko, ať tam není PodtržítkoMezera.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Další

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron