Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 20.2.2014, 23:57

Sem prosím adresujte dotazy, atd....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Scorpio_cz v 21.2.2014, 21:51

Na Be-On-Road mi začíná vadit scrolování v seznamech.
Je to takový přes ruku - posouvá to po stránkách, takže když člověk něco hledá není to úplně ono.
Při posouvání prstem zastavím, a ono to pak přejede na stránku, takže položka může nahoře nebo dole zase zdrhnout.
Navíc mi to odmíta scrolovat dokud je zobrazená klávesnice.

Gumajz píše:Tak buď trpělivý...Od května bude vše jinak...bude upgrade...


Tož to ano, já trpělivý jsem, ale když už je tu takový krásný topic tak si postěžuju :blee:
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 21.2.2014, 23:43

Ale ano, to je spravné.... :-)
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Aer v 8.3.2014, 10:07

Je docela nepříjemné, že po aktualizaci POI nezůstane nastavení Upozornění na POI a musím zvuky nastavovat znova. Další nepříjemnost je již zmíněné procházení seznamů. Ještě mám dotaz jakým způsobem nastavit zpáteční trasu, tj. naplánuju trasu a po stejné se chci vrátit zpět.
Díky za odpověď.
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 8.3.2014, 18:03

1) O tom jsem již majitele firmy informoval, že je to dost velká závada...
2) A to nějaká navigace umí ??? Já nevím, k čemu by mi bylo, jet zpátky po té samé trase.
Pokud používám IQ routes, tak mne navigace může věst jinudy z důvodů jiné dopravní situace, atd...
A poku si IQ routes vypnu, a nechám ostatní nastavení, tak mne z 99%, pokud pojedu z toho samého místa zpět na to samé, z kterého jsem přijel, mne stejně povede stejnou trasou...
3) Procházení seznamů by se mělo změnit, ale jak říkám, uvidíme v květnu...
4) Přibyde vypnutí hlasových pokynů na navádění, ale zůstane zapnuté ostatní varování na POI, radary atd...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Scorpio_cz v 10.3.2014, 8:09

Ahoj,

ad cesta zpět - on to možná myslel jako tlačítko "Cesta zpět", která vymění výchozí bod a cíl.
To jsem u některých navigací viděl. Samozřejmě je možné, že IQ-route to pošle jinudy.

Jinak mám velice nepříjemný zážiteček s navigací Be On Road, tak i s navigací Sygic :shock3:

Zkoušel jsem navigovat na Kladně do ulice Slánská, č.p. 2242. Skončil jsem ve zcela slepé ulici, ve které jsem se musel docela nepříjemně otáčet. Myslím že jsem měl aktivní mapu CEDA, které mě poslala "difně".

Pak jsem totéž chtěl po Sygicu, mapa TT, a taky jsem skončil úplně blbě - ve zcela jiné, také ovšem zcela slepé ulici.

Když jsem potom dal navigovat na bod v mapě, který mi předtim BOR označil jako cíl, tak mě tam Sygic dovedl.

Pokud se mi povede udělat screen shoty obrazovky navigace, tak to sem zkusím dát pro zasmání.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2014, 12:01

Stačí když napíšeš odkud a kam jsi jel, já si to s chutí zkusím nasimulovat.....Zajímalo by mne, kde je chyba...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Scorpio_cz v 10.3.2014, 13:07

No já na to koukám a asi tuším.

Ale když už jsem to nakous :
========================
Odjezd : Kladno, Na kopci (pokračování Dukelských Hrdinů), křížení se železničním přejezdem
Cíl : Kladno, Ulice Slánská 2242

Co je problém :
=============
Vypadá to, že část Slánské ulice byla přejmenovaná na ulici Hřbitovní (část nalevo od ulice Na Kopci).
Pokud je mapa sever nahoře, tak Slánská je NAPRAVO od ulice Dukelských Hrdinů / Na Kopci
Ale číslo popisné 2242 už není ulice Slánská, ale ulice Hřbitovní NALEVO od ulice Na Kopci
(ten koho jsem hledal má ale na WEBu pořád Slánská 2242)
A bohužel vypadá, že index popisných čísel mapy CEDA má č.p. 2242 stále přiřazené do ulice Slánská.
To samé ale bohužel i Sygic a jeho mapa TomTom, vedla mě taky mimo.

Takže mě to tlačilo napravo do těch slepých uliček, zatímco cíl byl nalevo.

Třeba i mapy.cz, když dám hledat Kladno, Slánská 2242, najde to bod (správný) v ulici Hřbitovní.
A když dám na mapy.cz hledat Kladno, Hřbitovní 2242, tak to nenajde nic.

Takže databáze čísel popisných má 2242 špatně přiřazené k ulici, a navigace pak vede do správné ale špatné ulice.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2014, 14:41

No, jenomže všechny databáze čerpají z databáze..myslím Rúian, a pokud je to tam staejně, tak s tím nikdo nehne..
Já jsem se snažil do map.cz zadat jedno číslo baráku, které bylo přiděleno už před třemi lety, ale není v této databázi, tak jako by vůbec neexistovalo...A to jsem si ho i vyfotil..Nezájem...
Už na to koukám...No jo, ale kterej pitomec tam dal ulici Slánská, když ta je někde úplně jinde ??? Až za silnicí a za křižovatkou...To je jak špatnej vtip...
I kdyby tu hlavní pojmenovali Slánská, tak dům je prokazatelně v ulici Hřbitovní...
Naposledy upravil Gumídek dne 10.3.2014, 14:52, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2014, 14:51

Tak ne, to je nějakej divnej fail...Ulice Na Kopci vede až dolů na křižovatku s ulicí Dukelských Hrdinů...To je v Be On Road.
Teď juknu na TT- a zde je chyba. Ulice je pojmenována od vlakového přejezdu až dolů na křižovatku s ulicí Dukelských hrdinů jako Slánská...
A mapy.cz od přejezdu až ke jmenované křižovatce nemají jméno žádné...A teď bybo raď...Chtělo by to databázi Rúian...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2014, 14:55

Takže : v databázi Rúian je dům vedený jako Slánská 2242....přesto vlak nejede...
A byl jsem i v katastru nemovitostí. Také Slánská 2242...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Scorpio_cz v 10.3.2014, 18:42

Já jsem asi úplně nechápavý, můžete mi někdo, prosím, pěkně po lopatě vysvětlit, kde / co je teda ulice Slánská, a proč je dům veden v ulici Slánská, která vede asi 500m od dotčeného domu, když dům stojí prokazatelně v ulici Hřbitovní :shock3: ?

I když odhlédnu od toho, že jsem tam bloudil jako blbec, dokud jsem nedal navigovat na bod v mapě, tak je to stejně celé nějaké hodně na hlavičku a přes ručičku :hmm: ... a omlouvám se přestanu otravovat s OFF-TOPICEM.

Za tuhle vylomeninu ani BoR ani Sygic tedy nemůžou, to se asi jenom zvěčnil nějaký důležitý ouřada :blazen: .
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 10.3.2014, 19:35

Ne, nejsi nechápavý. Jsi inteligentní, proto pochybuješ...Hlupák nikdy nepochybuje, a hlavně nikdy nepochybuje o sobě...
Ano, to může být dlouhodobý pozůstatek doby, kdy tam ulice vedly jinak, ale na to by dokázal odpovědět jen někdo místní...
Ale já už jsem tohle zásluhou své práce zažil na více místech. Nám to připadá nelogické, ale vsadím se, že tomu, který o tom rozhodl, to připadá přísně logické...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 22.5.2014, 13:14

POZOR !!!!
Navigace Be On Road přestává podporovat placené mapy CEDA a Navteq. Ten, kdo má zakoupené mapy Ceda a Navteq si pouze stáhne aplikaci "Aponia GPS and maps" a pod nimi placené mapy dále poběží. Ale je potřeba si přenést aktivační čísla do nové aplikace.
V případě jakýchkoliv problémů kontaktovat firmu Aponia přes mail : support@aponia.com
Navigace Be on Road odteď podporuje pouze mapy OSM(free) vytvářené komunitou.
zkratka OSM znamená Open Street Maps.
Zde je sdělení od firmy Aponia.

Aponia GPS Navigation
Vážení zákazníci,
chtěli bychom Vám poděkovat za projevenou důvěru v minulých letech a zároveň Vás jako platícího uživatele naší navigace informovat o novince.
Právě uvádíme novou Aponia GPS Navigation, která bude využívat Vámi zakoupená sériová čísla ke komerčním mapám (Navteq, CEDA, atd.).
Prosíme, aktivaci nové navigace Aponia GPS Navigation proveďte ihned.
Před stažením si prosím ze současné be-on-road navigace opište Vaše sériové čísla pro zakoupené mapy, které najdete
Pro operační systém Android:
NASTAVENÍ – NÁKUP A STAŽENÍ – SÉRIOVÁ ČÍSLA-

Pro operační systém WinCE, Windows Mobile:
NASTAVENÍ –– SÉRIOVÁ ČÍSLA

Novou Aponia GPS Navigation si můžete stáhnout
Pro operační systém Android:
Přímo v Google Play: https://play.google.com/store/apps/deta ... .bor3.czsk
nebo z nových Aponia stánek: http://www.aponia.com/download/aponia/i ... gation.apk
Vaše sériové číslo aktivujete prosím přes menu navigace: NÁKUP A STAŽENÍ – SÉRIOVÁ ČÍSLA – klikněte dole vlevo na „+“ a na první řádek vložte Vaše zakoupené sériové číslo.

Pro operační systém WinCE, Windows Mobile:
z nových Aponia stránek: http://www.aponia.com/download/aponia/i ... ndroid.exe
Vaše sériové číslo aktivujete prosím přes menu navigace: NASTAVENÍ - SÉRIOVÁ ČÍSLA –

Značka be-on-road bude nadále fungovat jen jako OpenStreetMap navigace vzhledem k licenčním podmínkám mapových poskytovatelů.

Velice děkujeme za pochopení a za Váš čas při instalaci nové aplikace Aponia GPS Navigation .
V případě jakýchkoliv nejasností či informací o nové navigaci Aponia GPS Navigation, anebo problému se sériovým číslem se neváhejte obrátit na náš nový e-mail support@aponia.com
www.aponia.com
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Be On Road, dotazy, připomínky atd..prostě diskuze

Příspěvekod Aer v 22.5.2014, 22:05

Kopírování dat z Be-on-road do Aponie
Protože navigace jsou téměř identické stačí pouhé zkopírování ze složky do složky
POI: z \Karta SD\Be-on-road\Favorites do Karta SD\Aponia GPS Navigation\Favorites pouze vynechte POI začínající NQ_ a CZ_CZE
Uložené trasy: z Karta SD\Be-on-road\routes do Karta SD\Aponia GPS Navigation\routes
Aer
 
Příspěvky: 16
Registrován: 19.1.2013, 13:05

Další

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron