Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 24.1.2015, 12:35

V případě, že ti tohle vadí, tak se podívej, co jsi odsouhlasil Googlu tím, že používáš Android. Dovedu to ad absurdum : nepoužívej platební karty, zruš internet, nepoužívej mobil, nenakupuj na internetu atd atd...Na každém rohu jsou kamery, i na místech o kterých nevíš...To jsou také věci, které tě sledují...
A prosím tě, na tuto poznámku neodpovídej, byl to jen můj kometář.......
A prosím, vše, co píšeš, se dá napsat stručněji.....prosím tě o to, to nejsou komentáře, ale romány...nikdo jiný ti to nenapíše, já ano, tak se zase neuraž....
Naposledy upravil Gumídek dne 24.1.2015, 17:58, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Tonny v 24.1.2015, 12:49

Hmm. :zamysl:
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod vrána v 24.1.2015, 15:40

No je fakt, že takhle se chová každá druhá aplikace :?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 24.1.2015, 17:57

Kdyby šlo omezit práva aplikací, tak by to bylo fajn.
Nebo kontaktovat tvůrce, a zeptat se ho otevřeně, k čemu jsou určitá práva. Což u Aponie lze, je to česká firma.
Třeba přístup do telefonního seznamu je na to, aby bylo možno navigovat na adresu člověka, který je v seznamu. To uvádím, jako příklad funkce, proč tam je...Protože to navigace umějí.....i BoR to umí...
U programů v počítači tohle nikdo neví, a proto je to v klidu....
Kdyby tohle bylo uvedeno u pc, kam se všude rozlezou některé programy, tak to by bylo řevu, ale to u žádného programu není uvedeno, a proto je klid.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Henry v 24.1.2015, 22:51

V tom seznamu práv, který psal Tonny jsem neviděl "přístup k síti", aby aplikace získaná data mohla odesílat pryč, pokud to pouze opomněl, tak na Androidu obecně lze nastavovat pravidla síťového provozu. Pokud jde o rootnutý přístroj, tak to lze přes iptables (samozřejmě lze použít jakoukoli nadstavbu, která iptables nastaví). U nerootnutého přístroje je nutno použít externí program (jako firewall u Windows), který monitoruje veškerý síťový provoz (takže zase musíte věřit tomuto programu) a dle nastavení povoluje/blokuje provoz jednotlivých aplikací např. noroot firewall.

Jinak napsat jednu myšlenku na několik desítek řádků je Tonnyho specialita :palce: - mně to nevadí, ale připomíná mi to tchýni, která o jednom nesmyslu mele furt dokola :pistol:
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 24.1.2015, 23:47

Naštěstí můj telefon to umí blokovat sám, a druhý "pracovní" na to má své rozhraní - Huawei Ascend Y550. Myslím blokování přístupu k síti....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Tonny v 25.1.2015, 9:26

Ano, síťový přístup jsem nepsal, síťový přístup mají v podstatě všechny androidí aplikace, takže je to více či méně samozřejmost.
Myslím, že každý telefon, i můj, má blokování přístupu k síti, ale pak se ale zablokují i "chtěná" data.

Gro toho sdělení bylo o přístupu k fotkám a informacím o hovorech, což si myslím, že opravdu navigace mít nemusí.

JInak děkuji za názory na délku mých příspěvků.
a/ jsem kozoroh, a mám rád, když je věc řečena jasně, zřetelně a pokud možno dané tema plně vyčerpá
b/ ctěné P.T. poi veřejnosti nezbude, než se s mým způsobem vyjadřování smířit
c/ pokud je bod "b" nereálný, pak holt mám smůlu a bude lépe z tohoto vlaku vystoupit


Jinak mám názor, že koho to nezajímá, nečte. :hmm: a nereaguje
Přeju všem pěkný stručný den :zamysl:
Od této chvíle budu maximálně stručný, abych zde nezabíral místo důležitým sdělením :(
Naposledy upravil Tonny dne 3.2.2015, 17:00, celkově upraveno 1
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 25.1.2015, 13:01

J8 mám data vypnutá, a zapínám si je když chci já....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Příspěvekod vrána v 25.1.2015, 13:18

Tak ono u většiny offline aplikací jde akorát o aktualizace...
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 25.1.2015, 15:10

Aktualizuji jen na WiFi, škoda dat na aktualizace...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Scorpio_cz v 26.1.2015, 9:12

Přístup ke stavu telefonu třeba proto, aby navi mohla zmlknout, když na mobilu jde hovor.
Možnost zavolat - třeba aby po zobrazení bodu zájmu mohla navi vytočit zobrazené číslo.
Přístup k souborům je podle mě nutný u nejnovějšího Androidu, jinak systém nedovolí využívat externí SD kartu.
Ta práva jsou na úrovni Androidu hodně zvláštní, takže občas kvůli úplný blbovině aplikace žádá o problematický právo.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod ClonyXXL v 29.1.2015, 17:55

Pro iOS pro jistotu tato aplikace není vůbec :cry: To se asi v Česku (či ve světě) vůbec "nenosí".
Ale za to je pro Windows Mobile! A co to vlastně jako je???? Už si to skoro nepamatuju a hle - oni to ještě podporují! :zamysl:
Mám snad oprášit své hodně let staré hračky, bez výkonu, bez...... a něco na tom provozovat?
Jaká škoda, že jsem svůj starý super HiFi magnetofon B115 vyhodil do kontejneru - třeba bych si na něj ještě mohl zatrsat (na stará kolena)
Pokud reagujete na můj příspěvek a "očekávali byste" moji reakci, napište raděj PM - aspoň mi dojde mail. Nestíhám chodit všude, internet je obrovský.
ClonyXXL
 
Příspěvky: 151
Registrován: 9.10.2007, 13:07

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Palko2265 v 10.2.2015, 9:56

Zdravím.Mám problém,používám navigaci krabičku bez připojení k netu.Veškeré aktualizace map provádím přes program
Aponia Wizard který mám nainstal v pc,(cd s programy součástí výbavy s navi).V navi..mám nainstalovaný navigační program
Aponia GPS Navigation.
Chtěl bych si natáhnout do navi databázi polic.radarů,a jiných poi bodů ,ale nevím jak na to.
Poradí mi pls někdo z vás??Děkuji
Uživatelský avatar
Palko2265
 
Příspěvky: 2
Registrován: 9.2.2015, 7:30

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Gumídek v 10.2.2015, 18:25

Zkus tento postup :
Import POI ve formátu GPX ze stránek http://www.poi.cz
Pro stažení kategorie POI stačí otevřít stránku požadované kategorie a kliknout na ikonu označující format GPX.
V případě, že chcete kategorii importovat i s obrázkem, klikněte na obrázek kategorie a uložte jej také. Je nutné, aby soubor s obrázkem měl stejný název jako GPX soubor, který importujete.
Poté oba soubory zkopírujte do adresáře "Aponia GPS Navigation/Favorites/Import".
Samotný import dokončíte v aplikaci, v menu "POI -> Oblíbené -> Upravit oblíbené -> Import (ikonka složky s šipkou)".

Víc nevím, protože jsem tuto "krabičku" v ruce neměl. Zkusil jsem si nainstalovat Aponia wizard, jenže on chce připojení navigace...
Pokud postup nepomůže, tak asi kontaktovat Aponii....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Aponia, dotazy, připomínky, prostě diskuze

Příspěvekod Palko2265 v 11.2.2015, 8:04

Děkuji za info..podařilo se mi to tam dostat dle tvého návodu,uvidíme,zda to pojede :usmev:
Uživatelský avatar
Palko2265
 
Příspěvky: 2
Registrován: 9.2.2015, 7:30

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron