Vlastní body zájmů pro Sygic

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 1.4.2015, 15:54

Henry je programátor. Takže třeba bude mít šanci projet kategorii nějakým scriptem, který najde chybu,,,
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Henry v 4.4.2015, 19:13

Pokud by byly někde stanoveny podmínky, co je a co není OK...

Viděl bych to na rozdělení kategorie na jednotlivé země a pak bude hledání jednodušší... Přes vlastní slučování si pak každý může vybrat jen státy, které chce...
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod nrrr v 12.4.2015, 10:18

Ahoj, dodělal jsem do programu kontrolu bodu. Možná, že to někomu pomůže. Nemám ještě udělaný help , ale ovládání je myslím intuitivní. Tj. v horní lište přibyla záložka "Nástroje" a v ní "Kontrola programu" (aktivní je až při načtení bodů), když ji otevřete, spustí se okno internetového prohlížeče. Kde v levém horním rohu je právě zobrazený bod v mapě google.
V pravém horním rohu je počet načtených bodů kategorie.
V dolní liště je pak tlačítko "Start", které spouští prezentaci jednotlivých bodů a uživatel má možnost prezentaci kdykoliv zastavit a bod jednoduše upravit a uložit. Po uložení se poopravený bod opět zobrazí v mapě. Pokračovat v prezentaci můžete ručně nebo opět automaticky. Cyklus prezentace je 5 s. Po zavření se zaktualizuje listbox a je možné udělat convert do rupi. Jendotlivé body můžete i zobrazit z hlavního listboxu zaškrtnutím checkboxu "Zobrazení bodu" a kliknutím na bod, který chcete editovat.
Chyby hlaste, neměl jsem moc času to testovat.

instalačka:
verze 1.0.6
Kód: Select All
http://uloz.to/xu7KKZUb/instal-zip
nrrr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 3.12.2014, 15:29

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod nrrr v 17.6.2015, 10:57

Ahoj, měl jsem chvíli času, tak jsem do prográmku dodělal načtení cestovního deníku.
Help stále ještě není Smile, ale ovládání jednoduché. V záložce cestovní deník kliknout na soubor a je možné načíst jednotlivý záznam .kml , nebo nakopírovat celou složku travelbook.
Záznamy tras se načtou do tabulky a ty je pak možno filtrovat podle data, startu nebo cíle.
Možná zbytečná funkce, ale když dopisuji knihu jízd, tak se to někdy hodí kdy kde člověk byl. Chyby hlaste.

Instalačka:
Verze 1.0.7
Kód: Select All
http://uloz.to/xwTno3PK/instal-1-0-7-zip
nrrr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 3.12.2014, 15:29

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 17.6.2015, 11:47

Jen nevím, Henry, kdo dokáže roztřídit 5000 bodů na jednotlivé státy. Já už nadával na to, že v EU bidech jsou dublovaně zadávané body, které jsou již v kategoriích CZ....kdyby správce striktně aspoň v poli stát měl zadaný správný stát, ale u některých je EU....takže nějakým scriptem to roztřídit....To musíš vymyslet ty Henry...
Naposledy upravil Gumídek dne 17.6.2015, 13:20, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod nrrr v 17.6.2015, 11:57

no to není tak jednoduché zjistit který bod do kterého státu patří. to by musela být databáze hraničních bodů ta by tvořila polygon no pak by se dalo zjistit, jestli bod leží uvnitř polygonu nebo vně. (na to algoritmy jsou)
nrrr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 3.12.2014, 15:29

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod kulicka v 17.6.2015, 11:58

Hoj.
S roztridenim by mohl pomoct nekdo kdo se vrta v SW pro geocaching.
Jsou nejake definovane polygony,podle kterych se tridi kesky v jednotlivych statech,oblastech,krajich.
Ja neprogramuju,takze to neumim,jen si to nastavuju v SW Geoget - http://geoget.ararat.cz .
Mozna by to po drobnych upravach slo primo v tom,kesky s sebou nesou podstatne vic informaci,nez POI.

K.
Uživatelský avatar
kulicka
 
Příspěvky: 9
Registrován: 17.2.2007, 18:20

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 17.6.2015, 12:06

A správce tu skoro tři roky nebyl, takže to musíme zase udělat my ostatní...No nic, já jdu z kategorie umazat body, které jsou v ČR.
Takže jsem smazal všechny české a slovenské body, protože tyto kategorie tu již jsou, jen by docházelo k duplicitě...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod nrrr v 19.12.2016, 23:10

Ahoj, vzhledem k tomu, že nová verze neumí zobrazovat kategorie vlastních bodu zájmu, tj. nejsem schopný v Sygiku vyhledat body zájmů podle kategorie v daném okolí,
přidal jsem do programu hromadné přejmenování bodu zájmů pomocí vlastního prefixu.

příklad. Mám kategorii TBG a v ní jednotlivé body zájmů které mají nějaký název. U mě konkrétně název je shodný s městem , kde se bod nachází, ale to může být různé.

kategorie TBG - název souboru
13.92498| 50.66975| Chabařovice| | | | | | | |
14.04769| 49.94665| Beroun| | | | | | | |

v programu "Body zájmů" jsem dodělal možnost přejmenovat, při zaškrtnutí se zobrazí textové pole prefix, kde je možné napsat jakoukoli předponu. Třeba název TBG. Po přejmenování se vytvoří Nová složka a do ní se uloží .txt soubor s přejmenovanými body. Původní soubor zůstane nezměněn.

kategorie TBG_TBG - název souboru
13.92498| 50.66975| TBG Chabařovice| | | | | | | |
14.04769| 49.94665|TBG Beroun| | | | | | | |

Dále je třeba postupovat podle původního návodu, tj. překonvertovat do .rupi a nahrát do tel.

Dále jsem do programu dodělal export do .kml pro případ, že by se někdo chtěl podívat na body v mapy.cz

ukázka viz. video

Instalačka ke stažení:
verze 1.1.0
Kód: Select All
https://uloz.to/!fOxbiB7NvE30/release-zip


video:
Kód: Select All
https://uloz.to/!3qshB93Jmnwo/video-2016-12-19-132444-wmv
nrrr
 
Příspěvky: 14
Registrován: 3.12.2014, 15:29

Re: Vlastní body zájmů pro Sygic

Příspěvekod Gumídek v 20.12.2016, 11:31

Henry je technický admin.
Vytváření bodů má na starosti správce dané kategorie. Já jsem také na začátku říkal, že není dobré míchat kategorie různých států do sebe. Jenže znáte to, když si někdo postaví hlavu....
Dříve to některé navigace schroustly. Namátkou TomTom..
Ale dnes TomTom nepodporuje body zájmu třetích stran. Pouze si je lze stáhnout do oblíbených. Ale tím se v nich vytvoří pouze chaos.
Nechci se pouštět do nějakého vysvětlování, abych nenapsal nějakou pitomost. Ale jak říkám, tohle ví Henry. On má na starosti technické fungování webu. Stačí mu napsat SZ.
Jen je potřeba brát v potaz, že to děláme ve volném čase. Každý děláme jinou práci, kterou se živíme. Takže se může stát, že se na SZ neozveme hned.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Předchozí

Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron