Program do počítače

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Program do počítače

Příspěvekod Barborka v 4.5.2007, 18:46

Prosím o radu, jaký program používat v počítači, abych si mohla plánovat trasy. Mám Garmin nuvi 660. Snad by to mělo jít programem MapSource ale nemohu jej nikde najít ke stažení. Děkuji za radu. Bára
Barborka
 
Příspěvky: 1
Registrován: 4.5.2007, 18:40

Re: Program do počítače

Příspěvekod Baharis v 4.5.2007, 22:17

Podívej se sem: http://www8.garmin.com/support/mappingsw.jsp
Nevím, jak to je s nuvi. Já mám od Garmina GPSMap 276C a námořní mapy Atlantic BlueChart. Součástí instalačního CD je i komunikační prg. MapSource a na výše uvedeném odkaze, nebo na www.garmin.cz jen stahuji novější verze.
Podstata ale je, že k mapám mám od Garminu vygenerovaný 25ti místný kód teprve až jím odemknu mapy v MapSource, tento mě je ukáže a můžu komunikovat mezi PC a GPS.
Tož nevím......
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Program do počítače

Příspěvekod Badys v 5.5.2007, 9:13

Bohužel, nevím jak pro jiné typy Garmina, ale do Nüvi 660 nelze s MapSource přesunout naplánovanou trasu. Používám předposlední verzi 6.12.2.
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Badys
 
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 9:08
Bydliště: východočech

Re: Program do počítače

Příspěvekod Baharis v 5.5.2007, 19:46

Dovolil bych si připomenout poslední větu mého minulého příspěvku. Do MapSource lze nahrát jakoukoliv i staženou mapu od Garmina. Ale pokud se "neotevře" pětadvaceti místným kódem, nelze z ní nic posílat do GPS.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Program do počítače

Příspěvekod Badys v 6.5.2007, 11:17

Jistě s tím souhlasím a mapy jsem také odemykal, tak jak píšeš, ale Barborka chce v MapSource vytvořit trasu třeba o více průjezdních bodech, když řada Nüvi umožňuje v přístroji zadat pouze 1 průjezdní bod. Tu trasu opravdu v MapSource vytvoříš, ale už nejede poslat do Nüvi. Stále jsem si myslel, že dělám něco špatně a shodou okolností jsem se tento čtvrtek potkal s pracovníky Picodasu v Brně na okruhu, tak jsme spolu povídali asi 1,5 hodiny. Samozřejmě jsem se na toto ptal a pokud mne pánové dobře pochopili, tak potvrdili, že naplánovanou trasu nejde do Nüvi žádným způsobem přesunout. Pokud máš nějaký postup, budu Ti vděčný za postup, jak tu trasu tam dostat. Upozorňuji, že jsem v MapSource odemkl a do Nüvi poslal Atlas CR10R v6, kde jsem se pak snažil v rámci ČR vytvořit trasu - zdařilo se, dále trasu přesunout do Nüvi, bohužel to už se nepovedlo :( .
Garmin nüvi 3790T LIFETIME
Badys
 
Příspěvky: 29
Registrován: 5.5.2007, 9:08
Bydliště: východočech

Re: Program do počítače

Příspěvekod Baharis v 6.5.2007, 16:14

Tak schválně jsem si nahrál do přístroje tebou uváděný AtlasCR10R, vytvořil si v MapSource mapu poklikáním na deset náhodných míst jižní moravy a normálně přesunul do GPS. Teď mě zrovna běží simulace vytvořené trasy. Jinak - já tuto mapu pro navigaci vůbec nepoužívám....
Ale bohužel s Nuvi nepomůžu, neznám jej. Na Garmin.cz jsem se díval, že Nuvi podporuje tuto mapu ve třetím, nejvyšším rozlišení. Já mám tu první, úplně nejjednodušší instalaci.
Ale pokud jsi mluvil s klukama od Picodasu a říkali že to nejde, já bych jim věřil. Já s nimi komunikuji tak šest let a zatím o nich můžu jen to nejlepší.
GARMIN nüvi 670
Uživatelský avatar
Baharis
 
Příspěvky: 660
Registrován: 1.10.2005, 18:46
Bydliště: Hodonín

Re: Program do počítače

Příspěvekod TomasW v 16.5.2007, 20:36

Do Nuvi skutečně nejdou trasy posílat, stejně tak nejde z Nuvi stáhnout třeba prošlou stopu (vůbec jí ten přístroj nezaznamenává). Jediné co u Nuvi funguje, je posílání waypointů obousměrně a pochopitelně jde posílat do přístroje POI body. Ale stopy a trasy nejdou. Mapy se skutečně posílají pomocí MapSource, takže třeba když si koupíš Topo Czech nebo Atlas, tak se nainstaluje i s MapSource do počítače a mapa se odemkne vygenerovaným klíčem, vybere se pomocí "mapového nástroje - takový žlutě orámovaný lichoběžník v menu" a pošle do přístroje. Při tom přenosu se kontroluje klíč. Jinak v počítači se dá mapa provozovat i s cizím klíčem ale když se pošle na kartu nebo přímo do přístroje, tak potom pochopitelně fungovat nebude. Takže mapy a uživatelské trasové body posílat jdou, POI taky ale trasy ne a stopy taky ne.
Víceméně ale stačí při plánování trasy na počítači potom uložit jen ty hlavní body, kde člověk chce jet a nechat si spočítat trasu v Nuvi s omezením přístroje na jeden otočný bod (Nuvi umí spočítat navigaci z bodu A do bodu B přes bod C). Nejde tam plánovat trasu z bodu A do bodu B přes body C,D, E a F apod. Na takové složitější věci prostě Nuvi není dělané, je to navigace pro uživatele, kteří obvykle ani netuší, že se nějaký počítačový program může vůbec používat :)
Kupříkladu takové Zumo vypadá ovládáním jako Nuvi ale umí všechno, co Nuvi neumí včetně záznamu trasy apod. A pak jsou ještě mnohem složitější přístroje a ty umí zase mnohem víc než Zumo - nejen záznam trasy ale i nastavení jak se má trasa zaznamenávat, uspořádání údajů na displeji atd atd atd.
Nuvi je z řady přístrojů kde je hlavní důraz na co nejjednodužší ovládání i za cenu omezení funkcí.
TomasW
 
Příspěvky: 7
Registrován: 16.5.2007, 1:55

Re: Program do počítače

Příspěvekod F.Komín v 15.2.2012, 15:03

Záleží na typu, např. nuvi 1310 prošlé trasy zaznamenává a dají se z něj stáhnout, ale ukládat trasy vytvořené v MapSource taky neumí. MapSource se tváří, že to tam úspěšně poslal, ale nic se neuloží.
F.Komín
 
Příspěvky: 14
Registrován: 5.2.2012, 20:59
Bydliště: Hradec Králové

Re: Program do počítače

Příspěvekod Rubic v 17.2.2012, 7:45

Stačí se podívat na Garmin.cz - Produkty/ Typ /Parametry / Trasy = ?
Reaguješ však na příspěvek z roku 2007.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Program do počítače

Příspěvekod F.Komín v 17.2.2012, 9:38

OK. Ale i staré příspěvky někdo čte a já jsem reagoval na chybnou informaci, že ten typ nezaznamenává prošlé stopy, což zaznamenává. I když jsem to ve svém příspěvku nazval prošlé trasy tak snad je jasné, že jsem tím nemyslel trasy plánované.
F.Komín
 
Příspěvky: 14
Registrován: 5.2.2012, 20:59
Bydliště: Hradec Králové


Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron