Huawei P10 Lite - presnosť GPS

Vše o gps navigacích, novinky, linky, dotazy, upozornění...

Moderátor: eidz

Huawei P10 Lite - presnosť GPS

Příspěvekod Gandalf23 v 17.1.2018, 13:59

Kúpil som si nový Huawei P10 Lite a pomocou aplikácie GPS Test som za rovnakých podmienok porovnával presnosť GPS so smartfónom Lenovo A6020a41 (v rovnaký čas na rovnakom mieste). Lenovo podľa GPS Test okamžite dosiahlo presnosť +/- 3 m, kým Huawei iba +/- 15 m, hoci videl a používal o 3 satelity viac ako Lenovo (oba podporujú GPS, GLONASS a Huawei tiež BEIDOU). Často je to horšie a presnosť pri štarte aplikácie je cez 20 m a aj po čase len veľmi ťažko klesne pod 10 m - väčšinou sa ustáli na hodnote okolo 13 až 17 m, iba výnimočne sa podarí presnosť 4 m. Pri takýchto nízkych presnostiach ani fotoaparát do vlastností fotografie neuloží GPS značku, spraví tak iba ak je presnosť okolo 10 m a menej.
Naozaj má Huawei tak nepresné GPS oproti Lenovu, alebo čím to je? Telefón som kupoval hlavne kvôli GPS a teraz mám veľkú chuť ho vrátiť. Máte podobné skúsenosti? Dá sa s tým niečo robiť?
Gandalf23
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17.1.2018, 13:53

Re: Huawei P10 Lite - presnosť GPS

Příspěvekod Gumídek v 30.1.2018, 18:50

Nevím jak Huawei P10 Lite.
Ale měl jsem Huawei (teď už si nevzpomenu na označení - musel bych jít do papírů, už je to více než rok), a tam jsem stále měl problémy s prací. Měl jsem ho totiž jako pracovní telefon a byli jsme na GPS, kvůli poloze. Pak mne jednou napadlo zapnout GPS na svém vlastním telefonem a porovnat polohu. Byl jsem na Huawei o více než 300 metrů jinde....A tak mi došlo, že na něm běžely datové přenosy, ty mne zaměřovaly dle pozemních stanic GSM přesně, ale GPS ukazovalo jinam. A proto byly problémy, protože se tyto dva systémy stále hádaly mezi sebou...
Telefon jsem reklamoval a rovnou mi vrátili peníze, a sdělili mi, že je vadný čip GPS a jiný k dispozici pro ten typ není....
Tím chci říci, že je možné, že ten GPS čip nemusí být není úplně ok....a v případě zapnutých dat a zapnutém zaměření pozemních vysílačů GSM, bude docházet k něčemu podobnému jako u mne....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26


Zpět na Ostatní navigace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron