User friendly navigace

Vše o podpůrném softwaru pro GPS a navigace

User friendly navigace

Příspěvekod Gumídek v 18.1.2015, 17:13

Zde bych rád, aby probíhala diskuze nad navigačními sw, které jsou tzv. user friendly, kam se dají v pohodě importovat body zájmu POI, atd......kterém mají aktuální mapové podklady atd....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: User friendly navigace

Příspěvekod pavelgre v 18.1.2015, 19:13

Tak to jsem napnutý jako struna co se tu objeví.
Taky přemýšlím nad novou navi a fakt nevím kterou. Jediná, která mě trošičku láká je tato... TomTom PRO 5150 TRUCK LIVE... http://tomtom.com/cs_cz/products/your-d ... avigation/ . Rozhodně to ale není žádná bomba. Za ty peníze asi nemá cenu o ní přemýšlet. Už jenom to, že je určená především pro trucks(takže tam jsou věci které zaplatím ale nevyužiju). A ještě nevím jestli je možné do ní nainstalovat vlastní poi(předpokládám že ne) a zadávat opravy přímo v zařízení(kvůli čemuž jsem se původně rozhodl pro TomTom). Nižší řady od TomToma mě vůbec nelákají, jsou uživatelsky naprosto nepřívětivé. U těch nižších řad jsem v obchodě ani nedokázal přijít na to, jak prohlížet v navi mapu (jestli to vůbec jde). Netuším co tím TomTom sleduje. Asi se zbavit zákazníku :KO: . Místo navigace se věnují hodinkám a jiným nesmyslům. Takže navigace jakoby pro ně začínaly být druhořadé.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Gumídek v 18.1.2015, 20:14

No, já se obávám, že TomTomy se tu asi objevovat nebudou :( . Protože opravy map již dnes u většiny navigací nové řady fungují tak, že zadáš opravu, a ta se ti v navi nepromítne, ale až projde schválením TomToma, tak se teprve objeví při stažení MapShare....
A myslím, že tohle je pro mne již poslední kapka, protože to byla poslední věc, kterou mne TomTom ještě držel... :pistol:
Nemožnost instalace vlastních poi do navigace - to je vůbec nápad... :-P
User friendly pro mne znamená úroveň staré řady. Připojím, vložím POI, odpojím... :palce:
Opravy map se promítnou do mapy rovnou....
Koupit TomToma za deset tisíc ??? No ani náhodou... ::grc::
Většina kamióňáků má tablety(nebo notebooky) a v nich navigační sw pro Truck. A celkový součet tabletu+sw a mapy pro Truck je do pěti tisíc max i méně...... :usmev:
p.s. Já jsem za posledních pár měsíců vyzkoušel v mobilu skoro vše, co je na Google play k mání, a je to výsledek dost tristní.
Také jsem toho hodně instaloval svý klientům, kteří jezdí s kamiónem....Tím chci říci, že nasbírané zkušenosti jsou již dost široké... :pc:
O TomTomu pro tablety a mobily ani nepíšu, protože to je tak očesaná verze, že to ani nemá cenu....
Ale zase, pokud už TomToma, tak tohohle. Protože s doživotní aktualizací vyjde na nějakých 1300,- a když už máte tablet, tak je to nesrovnatelné s navigací. Protože fungování je stejné, ale tablet umožňuje další využití jako bonus navíc.... :zamysl:
Naposledy upravil Gumídek dne 18.1.2015, 20:38, celkově upraveno 4
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Gumídek v 18.1.2015, 20:30

Popravdě, pro mne zatím je celkem dobrá volba Aponia. Mapy CEDA(ČR) za pár korun, venku mohu používat klidně Be onRoad s mapami zdarma. Nebo si do Aponie mohu koupit mapy Evropy od Sygicu - třeba. Pro mne osobně je prioritní ČR.
BoR už aktualizoval mapy, jen podpora nekomunikuje.
BoR a Aponia mají tu bezva funkci, že import POI je jednoduchý v obou aplikacích a Aponie ho má popsaný na svých stránkách - označený jako import ze stránek www.poi.cz. Což mne převědčuje o tom, že tato funkce bude dále fungovat.... :pc:
Ten postup importu POI je stejný, protože původně byla jen navigace Be on Road. Pak se rozdělili na BoR a Aponii.
A tyto dva sw již dělají dvě, na sobě nezávislé firmy..
Aponia - volby(jsou zatím stejné i v BoR)
Dá se zapnout, jestli mají být POI vidět v mapě, nebo ne, upozornění na radary není problém....
Prohlížení mapy není problém, a mít puštěný jen pohyb po mapě také ne...
Rychlostní indexy fungují, a hlavně - spolupracujeme s firmou CEDA na tvorbě a opravách map na webu navigovat.cz...Takže aktuálnost map firmy CEDA maximální... :?:
Teď do 31.1.2015 je cena map ČR+SR Ceda s doživotní aktualizací 99,-Kč... :?:
Jinak je to okolo 285,-, což také není žádná raketa...
A umožnění používání cca dvou měsíců zdarma jako demo.... :jupi:
Naposledy upravil Gumídek dne 19.1.2015, 17:14, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Příspěvekod vrána v 19.1.2015, 2:23

Takže ta Aponia má vlastní navigační aplikaci, odlišnou od BoR?
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Gumídek v 19.1.2015, 10:15

Ano. To jsou dvě na sobě nezávislé firmy. A také logicky dva rozdílné sw.
BoR dělá firma Bzing sro, a navigaci Aponia dělá přímo firma Aponia.
A už spolu nemají nic společného.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Příspěvekod vrána v 19.1.2015, 10:28

BoR mám, ale moc nepoužívám, co se Waze zberchalo, že už se podle něj vcelku dá i jezdit. Ale ta Aponia mě docela láká.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: User friendly navigace

Příspěvekod pavelgre v 19.1.2015, 14:07

Jo, ta Aponia za 99,- zní opravdu lákavě. Vyzkouším.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Tonny v 22.1.2015, 13:18

Aponia na první dojem vyníkající v navigování, co se týká dopravnmích informací mám zatím velmi málo poznatků, takže nevím, zkoumám...
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: User friendly navigace

Příspěvekod pavelgre v 23.1.2015, 20:27

Tak včera jsem si ji koupil za těch 99,-. Zatím na to nemám moc čas. Už jsem si ale stihl všimnout, že mapa má více detailů než mapa v TT (jako třeba zakreslené budovy v menších městech, přesněji zakreslené lesy, vodní toky atd). To samozřejmě k navigování není podstatné, ale potěší :usmev: . Druhá věc která mě "nadchla" jsou čísla popisná, ve své TT Go730 je nemám(tam jsou pouze č.orientační). V týdnu snad budu mít někdy čas a prozkoumám navi více. Na první dojem vypadá dobře, tak uvidím až ji vyzkouším při navigování v autě.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Gumídek v 23.1.2015, 22:13

Nejenom, ale Aponia a BoR má zobrazení čísel rovnou na mapě....
Což je fakt super. A možnost budov 3D....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Tonny v 24.1.2015, 7:47

O Aponia pokračuji zde
viewtopic.php?f=7&t=4952
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: User friendly navigace

Příspěvekod pavelgre v 25.1.2015, 15:38

Jo, to zobrazení čísel na mapě je fajn. To umí i Sygic, jenže do navigace Sygic(verze 14.7.5) mi zas nejdou dát vlastní poi body. Nebo nevím jak. Teď jsem ale už odbočil.
Zpátky k Aponii. Trošku jsem si s ní hrál a zatím jsem zjistil toto...
Když vyhledávám podle poi bodů viz můj postup..(menu-poi-poblíž adresy-...), tak mi to nenabízí všechny body z okolí. Prostě abych to vysvětlil. Do pole adresa zadám Sázava(Benešov), ulice např. Pražská a č.p. třeba 81. Poté si můžu vybrat z jakých poi chci vyhledávat. Já vybral Oblíbené(což jsou mnou nainstalované poi body odtud). A když dám vyhledat bankomaty č.s.. , tak mi to nabídne pouze tři bankomaty, v Sázavě, Kostelci n.Č.l. a Kouřim. Jenže nejbližší bankomat po Sázavě je v Uhlířských Janovicích a pak v Čerčanech. Takže tím chci říct že vyhledávání poi bodů je u Aponie na hodně mizerné úrovní :( . Nebo dělám něco blbě?! Přitom můj TomTomGo730 s tím žádné problémy nemá.

Mé prozatímní hodnocení navigace Aponia je asi takové:
klady:
+ kvalitní mapa(Ceda)
+ možnost nainstalovat vlastní poi body
+ možnost uzavřít ulici
+ zobrazují se mi (myslím) že všechny poi body i při částečném oddálení mapy(vyhovuje mi když vidím poi body na mapě)
+ ukazuje nadmořskou výšku (i když jen hodně přibližnou cca + 25m.)
+ celkem přehledná a jednoduchá na ovládání
+ navigace se umí sama přepnout na/z denní/noční režim

zápory:
- při navigování pěší trasy nelze zadat dlouhou trasu, např.delší než asi 13 km. (porovnávám s mojí TTgo730 kde to bez problému jde)
- už při menším oddálení mapy, nejsou vidět všechny cesty (mě to docela vadí)
- ikonky vlastních poi bodů se zobrazují příliš malé, možná že to lze někde změnit - já na to ale nepřišel
- hodně mizerné vyhledávání nejbližších poi bodů
- komplikovanější nainstalování poi.bodů (porovnávám s mojí TTgo730)
- nemožnost navigovat na bod na mapě (prstem ťápnout na mapu kam chci navigovat, u mé TTgo730 to jde, tuto možnost často používám)

Schrnuto:
Za slušných 99,- které jsem zaplatil, docela dobrá navigace :palec: . Ty mínusy jsou vesměs jen malichernosti, až na to vyhledávání poi a omezený režim chodec. Myslím že u této navigace zůstanu. V autě sice budu dál používat Toma, Aponia bude jako záloha v tabletu. A asi si ještě přikoupím mapu evropa(Navteq), do konce ledna je za 689,-kč.
Evropu mám v navigaci Sygic(verze 14.7.5), Jenže tam se mi nedaří dostat vlastní poi body.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: User friendly navigace

Příspěvekod Scorpio_cz v 26.1.2015, 9:16

U Sygicu existuje možnost přes podporu (komunikuje ve slovenštině) získat link na starší verzi aplikace (interface).
Tam vlastní POI a další zajímavé věci (postranní panel, další nastavení) fungují.
Problémy jsou pouze s "novým rozhraním", které kvůli "větší přehlednosti" zjednodušilo až moc :shock3:
Doufám, že se do Sygic časem přes nějaké "advanced" menu ta původní funkcionalita vrátí.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: User friendly navigace

Příspěvekod pavelgre v 26.1.2015, 12:57

A jó, já vím že to přes tu podporu lze zařídit. Jen se mi do toho nějak nechce(podle mě to není úplně nejlepší řešení, chce to trvalé řešení a né takovou pakárnu). Snad se nějakého toho vylepšení časem dočkám. Aponii jsem už koupil, tak už mám na výběr Sygic/Aponia. Aponia až na to mizerné vyhledávání poi body umí, tak ji zatím budu používat.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Další

Zpět na Ostatní software

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron