Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Funkce TMC v navigacích TomTom.
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32214Příspěvek Gumídek

Jelikož to vypadá, že mi odešla anténa RDS-TMC, tak bych potřeboval vědět, jaké jsou rozdíly mezi starým(vajíčko) a novým(napájení přijímače) typem antény RDS-TMC. Těmi rozdíly myslím : Funkčnost, vaše spokojenost atd atd...Zde jsou fotky :
Starý typ.jpg
Nový typ.jpg
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32218Příspěvek Jirásek

Gumajzi, mám oba.
Zkušenosti - funkčnost z hlediska příjmu v zásadě identická, žádné výrazné rozdíly jsem nezaznamenal.
USB přijímač bez externího napájení nepoužiješ, prostě musí být připojeno napájení/nabíjení. To je rozdíl od vajíčka, to bylo napájeno z navi. A další pocit, ale opravdu osobní pocit - mám dojem že s USB přijímačem se navi pomaleji nabíjí. Na druhou stranu - velkou výhodou USB přijímače je, že k navi připojuješ jenom jeden kabel.
Ve svém autě používám USB variantu (mám to všechno zabudované pod palubkou a připojuji pouze jeden kabel, mám jakousi pevnou variantu). Ve služebním autě používám druhou nabíječku, přijímač vajíčko a samozřejmě druhý držák (služební auta občas střídám, takže to je takové náhradní řešení).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32220Příspěvek Crusy

Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Tonny
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 15:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32221Příspěvek Tonny

Mám starý typ, téměř po celou dobu co mám navigaci /viz podpis/.
Pořídil jsem jej na jednom známém inzertním aukčním serveru za vcelku příjemných 550,- Kč. Co se týká technické funkčnosti, není problém /nebavme se o relevantnosti indikovaných dat/.
Nemám s ním žádný problém, ani s konektorem, ani z detekováním připojení. Jen jednou za cca 1/4 roku musím miniaturním šroubováčkem jemně napružit kontakt v navigaci, který se spíná či rozpíná při zasunutí konektoru přijímače.
Na skle drží přiměřeně, mám antenu nataženou vodorovně cca 5 cm nad spodní hranou skla.
Co se týká příjmu, než vyjedu doma z průjezdu a zavřu bránu, přijímač má signál, zelený terčík. V práci po zapnutí naopak čekám na signál přijímače, "nekonečně" dlouho, soudím, že nějaké zastínění vysílače budovami. Po vyjetí signál do půl minuty.
Ještě dodám, že s přijímačem vydrží navigace asi o 1/3 méně času , než bez něj - myšleno bez napájení, občas není dotek v zásuvce zapalovače a nevšimnu si...
Dá říct, že jsem spokojený. Něco jiného jsou indikovaná data, ale to je jiný problém a jiné vlákno fóra.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32222Příspěvek Jirásek

Crusy píše:Našel jsem i tento... http://www.amazon.com/Tom-RDS-TMC-Traff ... B000VSWHIO
POZOR - varianta US (viz popis), v Evropě na :pulka: ......only within the U.S....... Tedy jestli tomu dobře rozumím :zamysl:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Crusy
Příspěvky: 755
Registrován: 14.8.2007, 11:44
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32227Příspěvek Crusy

JJ,sem si nevšiml..Tak jen pro zajímavost.. :( ..Jinak mám taky vajíčko "to druhé,novější" a bez problémů..Tedy v rámci danných možností služby..
Samsung Galaxy S III mini GT-I8190N
Lenovo IdeaTab A8-50 G3
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32232Příspěvek Gumídek

Líbilo by se mi to nové, jenže se bojím těch restartů. Já si ještě půjčím od kamaráda jeho anténu, abych zkontroloval, jestli není problém ještě jinde, a pak uvidíme. Moc děkuji za reakce....
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32247Příspěvek Jirásek

Gumajzi, jestli vydržíš do pátku, přivezu Ti USB přijímač (mám dva) na sraz.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32248Příspěvek Docent

Gumajzi, ber to, hodí se ti, až se budem v sobotu ráno přesouvat jinam :mad2: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Uživatelský avatar
Jirásek
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 15:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol
Kontaktovat uživatele:

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32249Příspěvek Jirásek

:osli: :pulka:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Docent
Příspěvky: 1648
Registrován: 14.7.2006, 13:39

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32252Příspěvek Docent

Jirásku, nechápu tvé smajlíci :blee: , já nekecel na pokoji do rána :grin: , já šel spát hned poté, co nás ti skrblíci v Kamejku vyrazili v 10 z restaurace :jupi: .
Ale stejně se na vás těším, a mám pár záludných otázek k TomTomu a Garminu :usmev: .
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů (nejen) na tomto fóru jsou toho jasným důkazem :hmm: .
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32266Příspěvek Gumídek

Tak ho vezmi, já ho vyzlouším....Kamarád mi sice sice nechal svůj(starší typ bez usb), protože ho nepoužívá...Ale rád ho vyzkouším, mně od něj dost odrazuje cena...
Uživatelský avatar
fox50
Příspěvky: 885
Registrován: 16.1.2008, 12:29
Bydliště: Praha

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32342Příspěvek fox50

Mám vajíčko (viz. popis), a téměř pravidelně se mi stává že neladí, po připojení pořád píše hledám signál, ale nic nenajde. Pomůže odpojení, a připojení, najednou po 5-10 sec. najde stanici a už funguje jak víno.
TomTom Go920 app: 9.510 + 8GB SD + RDS-TMC 4V00.010.2
Mapa: Europe 930.5563
TomTom Home 2.9.7.3256
Škoda Octavia 4x4 1.8T, 110 KW
Gumídek
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 4:26

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32343Příspěvek Gumídek

Tak od doby, co mi kámoš daroval svůj přijímač(vajíčko), je zase vše ok. Ten svůj starý jsem letoval, ale mám pocit, že jsou ještě někde zlomené drátky mezi konektorem a vajíčkem. Ale nechápu to, choval jsem se k němu velmi slušně. de-facto jsem ho dal do auta, a na tom místě byl až do doby, kdy přestal fungovat....Nechápu, že něco udělají z tak slabých kabílků, že je přeláme jen zastrkování do přístroje...
Naposledy upravil(a) Gumídek dne 19.10.2009, 11:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 19:21

Re: Srovnání nového a starého typu antén RDS-TMC

Příspěvek: # 32356Příspěvek Scorpio_cz

OT: aby výrobce HW nezkrachoval, musí každé zařízení obsahovat spolehlivé kurvítko :cry:
Odpovědět