Vysílání TMC v ČR

Obecně vše o službě TMC v ČR.

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 2.9.2010, 9:37

Jak se zdá, nejsem sám, kdo si myslí o RDS TMC své....
Jen se obávám, že zdejší diskusi nikdo z "odpovědných" nečte - kdyby četl, věděl by minimálně v létě 2008, že RDS TMC nevykazuje VŮBEC, ALE VŮBEC žádný pokrok.
Tady by se měl podívat Nečas s Kalouskem, kde se dá šetřit, a ne jen plošně škrtat a škrtat.
Myslím, že tak jako v ČR umřel systém RDS TMC, tak umírá i toto vlákno v diskusi - není o čem psát.
HOWG.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod eidz v 2.9.2010, 20:30

A nedáme dohromady dopis na příslušné ministerstvo, které financuje koordinátory, že výsledek koordinování je takový, že to prostě nefunguje.... Z pohledu reportů koordinátorů to nezjistí, takže si myslí, že to je OK.
(Když jsem viděl poprvé Marečku, podejte mi pero, tak jsem nechápal, jak mohli vymyslet takové skvělé scény. Např. secí stroj a neseje. Už to chápu. To je prostě život. Dva roky budujeme spoustu technických obezliček, které když máme, tak nedají fungující službu.... Je něco shnilého ve státě...)
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 2.9.2010, 21:08

Ale já s tímto VELMI souhlasím, protože jsou to vyhozené peníze. A tyto sumy se daly využít daleko smysluplněji, než aby určití lidé dojili stát, a na otázku, kdy to bude fungovat, nám stále dokola vysvětlovali, že my ostatní do toho nevidíme. Protože to nejsme schopni vnímat v širších souvislostech. To mi bohužel připomíná komunismus, to byl hodně oblíbený obrat...A jelikož jsme toto poslouchali dost dlouho, tak si myslím, že to stačilo....Jsem pro, a rád se pod to podepíšu!!!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 3.9.2010, 11:38

Mám dojem, že zde by nepomohl ani dopis, ani petice s např. pětitisíci podpisy.

Jak se zdá, a z "nečinnosti" příslušných orgánů vyplývá, RDS TMC v ČR není prioritou nikoho - nikdo jej nevytváří, nikdo /myšleno nahoře/ nekontroluje, zda RDS TMC je či není a v globále jsou všichni spokojení.

Ti nahoře zřejmě neví, co RDS TMC je a možná ani neví, že jej "nějak" financují, ti níže jsou rádi, že se o tom oficiálně nikde nemluví a že "peníze jdou". Co je na tom, že je system nefunkční, hlavně, že je vykazována jeho koordinace.

PROTO JSEM SKEPTICKÝ a myslím, že tento system v současné době slouží pouze k tomu, aby se pár institucí, potažmo jedinců napakovalo. A to nemám na mysli nějakou nezákonou činnost, stačí, když někdo /instituce, jedinec/ má RDS TMC v popisu své práce a tedy bere i za toto plat - otázka zní "Za co? Kde je výsledek? Kde je výstup a na kolik je relevantní?"
I kdyby hned teď někdo kompetentní zadal příkaz RDS TMC zprovoznit /což je samo o sobě nesmysl/ tak nejsme o nic dál, než na jaře 2008, kdy zde toto tema tak nějak začalo.

K tomu pouze dvě věty:
Pan koordinátor musí vědět /a věděl to jistě i v roce 2008/, že za současného trvale nevyhovujícího pokrytí LT od CEDA to prostě funkční být nemůže.
Stejně tak ví a musel vědět, že pokud bude více vysílacích okruhů bez stanovené priority příjmu, pak celý system spadne na tom, že se data do navigací nedostanou.
Co tedy dva a půl roku koordinuje?

Už jsem nepřímo tutuo otázku položil dříve:

KDO JE V ČR ZODPOVĚDNÝ za to, že jeden z výstupů z JSDI , tedy RDS TMC je v ČR nefunkční?
A podotázka:
Kdo tento system konkretně financuje a jak kontroluje hospodaření s penězi pro tento účel vyčleněnými?
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod eidz v 4.9.2010, 22:20

Pod jaké ministerstvo spadají? Kdo jim dává prachy?
Jako určitě je to malá domů, jako v případě MD a "údržbou kytek". A máme tady spoustu novinářů, takže proč jim nepředhodit téma, které může souviset s korupcí, která je tady v tomto případě víceletá?
např. ty zatracené lokalizační tabulky - ano, jejich vznik bude drahý, ale proč už sakra nevznikly?
Já jsem proto, aby se ten krám vypnul, protože laiky to jen mate, a nás daňové poplatníky to stojí prachy.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod vojta66 v 5.9.2010, 0:26

Geniální věc, opravdu: proč to nevypnout, když to prostě nefunguje. Jednoduché a prosté, souhlasím :palce:
TomTom GO LIVE 1005 World, Navcore 12.071.1370596.74(0) (2092, 12.9.2013) OS 1344689, Mapa 'Europe' v935.5757,8/2014
Uživatelský avatar
vojta66
 
Příspěvky: 766
Registrován: 18.10.2006, 20:19
Bydliště: Praha, matka měst

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gebič v 18.10.2010, 19:24

Obrázek

Zase se TMC pěkně vybarvilo... 72hodin zpoždění, no zasmál jsem se, samozřejmě nikde žádná nehoda nebyla!! :KO:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod phergot v 11.12.2010, 4:21

Ani si neviete predstavit ako vam zavidim, ze mozete kritizovat TMC v CR.
Na Slovensku nic z TMC v eteri nieje a podla toho ako to vyzera, tak ani dlho nic nebude.
:doutnik:
phergot
 
Příspěvky: 1
Registrován: 11.12.2010, 4:13

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gebič v 11.12.2010, 21:08

No nevím, na Slovensku to neukazuje nic a u nás to ukazuje h.vna, tak se zeptam, nevim opravdu co nam zavidis? :KO:

To je stejny, jako kdyby rekl, ze Vam zavidim Eura... :haha: :haha: :haha:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Rubic v 20.2.2011, 15:47

Nebudete tomu věřit, všichni usilovně pracují mrkněte se. Někdo tady říkal, že je to k ničemu?
http://aktualne.centrum.cz/video/?id=355811 :jupi:
Naposledy upravil Rubic dne 21.2.2011, 20:40, celkově upraveno 1
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 20.2.2011, 15:59

No, já si pamatuji ty neplodné rozhovory s panem Zvárou....A teď slyším, jak to perfektně funguje,a že poskytují informace navigačním systémům....Jasně, a v Praze, kde jsou lokalizační tabulky ok, nejsou schopni dodržet aspoň 50% spolehlivost..Denně to vidím. Na navigaci zácpa, a já tím úsekem v klidu projíždím. V pátek odpoledne ve 14:15 dle navigace ucpaná Evropská, směrem z centra. Průjezd naprosto bez problémů...No comment. Je to plácání prázdné slámy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Tonny v 20.2.2011, 16:22

Nebudu rozebírat jednotlivá selhání tohoto "informačního systému" ve vztahu k RDS TMC - probíralo se to tu v příslušném vlákně asi dva roky, pak jsem tuto otázku přestal sledovat. Každopádně je velká odvaha sdělit národu, že poskytují data navigačním systémům - jestli tedy pojem "data" chápu tak, aby s nimi navigace uspokojivě indikovaly.
Obecně bych to shrnul do jedné věty:
Až na dálnici bude kolona starší 15-ti minut a RDS TMC tuto kolonu bude indikovat i s předpokládaným zdržením,
až na dálnici bude volno a RDS TMC nebude indikovat kolonu,
až na silnicích I. třídy bude relevantnost údajů RDS TMC alespoň pro "informaci", když už ne pro potřeby navigování a tedy vyhnutí se problému,
jinak řečeno, až bude tento systém alespoň na 90-ti procentech toho, co funguje v Rakousku, Německu, pak řeknu:

"ano, ty cedule každá za milion ti lidé, co to obsluhují a práce pana koordinátora má smysl".

Je mi líto, zatím jsem za poslední cca dva roky neznamenal žádný výrazný pokrok krom toho, že si za milion korun nákladů přečtu na ceduli nad dálnicí, že mám dodržovat rychlost.

Totiž nikdo nikde neřekl, že za ty peníze, co systém doposud spolkl, už to mohlo být všechno pozlacené - to za jedno, a za druhé, že za současného stavu Lokalizačních tabulek tento systém z principu nemá možnost uspokojivě fungovat s RDS TMC.

K panu Zvárovi - dělá si svou práci, zřejmě ji dělá tak, jak se po něm vyžaduje "shora" - to že jeden z výstupů, RDS TMC v podstatě nefunguje zřejmě není pro jeho nadřízené podstatné. Minimálně tři roky čekáme na to, že navigace ukáže to, co se alespoň na dálnicích a silnicích I. třídy děje - každý může posoudit sám, zda jsou vysílaná data pro navigace relevantní nebo ne.

A k ověřování dat - raději dvakrát mylně indikovat zdržení 30 minut a data postupně zpřesňovat, než jednou pustit auta do kolony, kde pak 4 hodiny stojí, protože není kudy sjet....
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 20.2.2011, 18:26

Tonny, souhlas, souhlas !!!! Mluvíš mi z duše... :?:
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod vilik v 21.2.2011, 18:35

.
Naposledy upravil vilik dne 22.2.2011, 12:33, celkově upraveno 1
TomTom 910 Go, 930 GO aplikace 9.465, Europe 905.4754
TyTN II Kaiser, Western_and_Central_Europe_v.8.55.xxxx
vilik
 
Příspěvky: 600
Registrován: 29.11.2006, 17:26
Bydliště: Střední Čechy

Re: Vysílání TMC v ČR

Příspěvekod Gumídek v 22.2.2011, 6:15

Vilíku, to samé je ob čtyři příspěvky výše. Proto jsme takto reagovali. Protože jsou to jen kecy....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

PředchozíDalší

Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron