v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Obecně vše o službě TMC v ČR.

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Jirásek v 5.9.2010, 9:25

Děkuji. Potvrzuji, jsem hňup :blazen:

Tak jsem nahlásit událost přes web - změnu dopravního režimu v oblasti Hradčanské v Praze. V systému mají ještě původní uzavírku a objízdnou trasu. Tak jsem zvědav co se bude dít dál.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Tonny v 5.9.2010, 10:37

Podobně startoval už před dvěma lety. Co je to všechno platné - podle mého názoru se nezmění nic.
Stačí si na http://portal.dopravniinfo.cz přečíst, kolik nutných podmínek je třeba k funkci RDS TMC a po cca dvou minutách zjišťuji, že jsme tam, kde jsme byli.
Už v dřívějších příspěvcích jsem uváděl, že kladně hodnotím JSDi z hlediska vstupů /úroveň dat na stránce dopravniinfo je podstaně lůepší než dříve.
Bohužel, nikdo doposud nenapsal, proč se nic neděje v oblasti výstupů /LT, nutnost, aby navigace uměla přijímat signál zvoleného poskytovatele atd./.
Zatím tedy s názorem čekám, až jak se situace vyvine.

Edit 11:28: Zajímavé, čtěte zde:
http://www.lidovky.cz/hodinu-stara-neho ... _domov_tsh
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod eidz v 5.9.2010, 20:55

Citace z článku:"Hádky a vzájemné osočování obou institucí chce ukončit ministerstvo dopravy. Během několika týdnů hodlá svolat jednání, na kterém chce popsaný problém vyřešit."
Hold koordináři budou mít furt co dělat. Přitom je to prosté - roční prémii ve výši cca 40% platu. Bud to bude a budou prachy, nebo to nebude a vrátíš prachy.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Scorpio_cz v 5.9.2010, 22:19

OT: mám pocit že nový ministr dopravy (jen ať mu to vydrží) docela šlape po kuřích očičkách.
A že je to v naší zemičce docela hodně potřeba to teda je. Smetí je potřeba vymést - rychle.
Uživatelský avatar
Scorpio_cz
 
Příspěvky: 678
Registrován: 5.6.2008, 21:21

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Rubic v 6.9.2010, 9:25

Ty optimisto! Všichni známe české pořekadlo o "novém koštěti". Ale již nevzpomenu, jestli to platí také v Kocourkově?
I když dnes po ránu jsem byl svědkem malého zázraku. Na novém dopravním portálu byla oznámena aktuální 7-mi minutová dopravní nehoda v Kadani a po půl hodině zmizela. Že by se ledy hnuly?
Jsem zvědav na Jiráskovu událost. V Praze asi úřadují později. :usmev:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Jirásek v 6.9.2010, 11:52

Nakonec jsem těch událostí (stavební uzavírky) nahlásil víc. Například v Praze ulice V Podbabě a Vyšehradská, v Brandýse most do Staré Boleslavi .... Vše jsou to chyby příslušných dopravních správních úřadů, kteří toto mají hlásit do NCDI. Než to NCDI ověří, bude chvíli trvat a pak se to teprve objeví v systému. Úředníci většinou nereagují tak rychle, aby NCDI do hodiny potvrdili uzavírky. Ti mají na vyřízení žádostí své lhůty.
Ony ty uzavírky v Praze nejsou ani na portálu "Pražská doprava" http://kamery.praha.eu/Situace.jsp , který provozuje MHMP a TSK.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Rubic v 7.9.2010, 9:34

Dnes v noci na dopravním portálu uzavřen Letenský tunel. Půl hodiny po avizovaném ukončení informace zmizela.
Snad tomu opravdu začneme věřit! :shock3:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Jirásek v 7.9.2010, 13:15

:palec: Tak mnou nahlášené uzavírky se dopoledne objevily na portále. :?:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod vid02 v 7.9.2010, 15:36

Mapa na tom portále pamatuje doby, kdy byl Žižka desátníkem... Jsou tam chyby, které má Seznam pěkných pár měsíců opravené.
vid02
 
Příspěvky: 120
Registrován: 10.4.2010, 0:42

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod mila-p v 8.9.2010, 21:40

Jirásek píše:Tak mnou nahlášené uzavírky se dopoledne objevily na portále.

Asi to funguje, protože jsem včera večer zadal úplnou uzavírku části Ďáblické a dnes už je to vyznačené na mapě :palce:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Rubic v 9.9.2010, 5:24

Zdravím,
pak by bylo účelné, kdyby ještě dnes, někdo kdo má ve voze funkční RDS-TMC ověřil trasu: LUKOIL Zdiby B - Ďáblická 62. Zda se informace o uzavírce dostala až do navigace, zda je nabídnuto sjetí z dálnice až dalším sjezdem.
Je to moc obtížné? Díky. :usmev:
V mapě dopravního portálu to funguje řádně.
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod mila-p v 9.9.2010, 17:04

Zkusil jsem s aktivním RDS-TMC výše uvedenou trasu na TT nasimulovat (ekonomická trasa) a vede přes D8 směr do centra, sjezd Březiněves a skrz Ďáblickou - takže bohužel tuto informaci nemá. Zkouším ladit i jiné frekvence, ale stále nic :zamysl:
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Rubic v 10.9.2010, 9:43

Děkuji za ověření, udělal jsem obdobnou zkoušku na Nuvi 765 se stejným výsledkem. Příjem jsem nastavil na JSDI, informaci jsem ve výpisu nenašel. Ani po zapnutí automatického vyhýbání se trasa nezměnila. Škoda, už to vypadalo nadějně.
Ul. Ďáblická asi nebude v Lokalizačních tabulkách. :zed:
Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.18.0.0
Rubic
 
Příspěvky: 284
Registrován: 25.8.2009, 20:23

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod Jirásek v 10.9.2010, 10:30

Já bych netvrdil že tento úsek není v LT. Zrovna Praha je pokrytá bezpochyby celá, otázkou je s jakým dělením (podrobností úseků)
Kapacita přenosu RDS/TMC je omezena na cca 300 událostí. To znamená že se tam nevejdou všechny události v rámci celé ČR. Musí tedy proběhnout jakási selekce co pustit do systému TMC a co ne. Předpokládám že mají prioritu události na hlavních tazích a ty, které výrazně omezují provoz z celorepublikového (nikoliv místního) hlediska nebo jsou jinak nebezpečné pro provoz. Proto se hodně událostí nemůže do celorepublikového vysílání RDS/TMC dostat.
Praha má vlastní, lokální, pokrytí RDS/TMC na Regině, sem by se tyto události mohly kapacitně vejít. Tady je problém v tom, že data dodává (pokud se nepletu) ÚAMK ve spolupráci s MHMP a TSK. A to je zakopaný pes. Podívejte se sem - http://kamery.praha.eu/Situace.jsp. Totální zmatek, třeba na R7 u letiště je stále nehoda, která byla v červenci (navíc popis je ukázka neschopnosti od 27.7. do 26.7. :zed: ). Na provozovatele není žádný kontakt, není jak upozornit na chybu. Výše uvedené události (uzavírky) tam nejsou.
ÚAMK na svém portálu http://www.uamk.cz/cs/index.php?a=aktua ... Itemid=135 sice tyto informace má, bylo by však potřeba ověřit, zda se dostaly i do systému RDS/TMC na Regině. Mimochodem, všechny námi nahlášené události (uzavírky) na JSDI jsou zpětně ověřovány u příslušných Silničních správních úřadů (Místní úřady, MHMP a pod.), vlastně JSDI z opačné strany tlačí na nahlášení. Úředníci těchto silničních úřadů sami tyto události nenahlásili, objevily se až po onom tlaku z JSDI. Prostě pro úřady je to práce a oni na to kašlou. Pokud nebude postih, nic se nezmění.
Na stránkách TSK http://www.tsk-praha.cz došlo k aktualizaci také až po upozornění ze strany JSDI.
Perlička na závěr. Dopisoval jsem si s TSK (správce komunikace, v přeneseném slova smyslu majitel komunikace) ohledně uzavírky ulice V Podbabě. Přišla mi odpověď:
Dobrý den, uzavírka V Podbabě je z důvodu realizace stavby 0012 Protipovodňová opatření na ochranu HMP, etapa 0007 Troja, část 21 Zkapacitnění Šáreckého potoka, jejímž investorem je VRV, a.s. DIR vydával ODŽP ÚMČ P6, TSK HMP se o stavbě dozvědělo až po uzavření komunikace. Součástí stavby je i oprava vodovodu, kanalizace a rekonstrukce komunikace.
Termín dokončení stavby je stanoven na 23.11.2010.

To znamená, že příslušný Odbor dopravy Praha 6 se po vydání rozhodnutí ani neobtěžoval nahlásit tuto skutečnost správci/majiteli komunikace.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: v září startuje testovací provozRDS-TMC Centrum ČR

Příspěvekod vid02 v 10.9.2010, 10:40

To si musíš k té nehodě na R7 přečíst celé...
Od 27.07.2010 07:50 do 26.07.2012 07:50
Takže to nelogické není, ta nehoda tam prostě bude přesně 2 roky.
vid02
 
Příspěvky: 120
Registrován: 10.4.2010, 0:42

PředchozíDalší

Zpět na Obecně o TMC v ČR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron