Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Vše o opravách a sdílení map: TomTom MapShare

Moderátor: imaster

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod mila-p v 19.10.2009, 21:39

Já jedu pořád na "střední".
TomTom GO 950 Traffic RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: EU+US v845.2702
TomTom GO 730 Traffic, RDS-TMC, Apl.: 9.401, Mapa: W_a_C_E v840.2562, Waze
Samsung Galaxy Note 16GB, Win 10 Home 64bit
Uživatelský avatar
mila-p
 
Příspěvky: 940
Registrován: 2.5.2006, 23:05
Bydliště: Praha 8

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod Gebič v 19.10.2009, 21:50

Jirasek: Docela jsi strelec, kdyz si uvedomim, kolik lidi rado skodi, tak nizka uroven, je opravdu je pro hodne "otuzile" uzivatele... Ja jsem si dal stredni a zatim pohoda... Sice je pravda, ze malokdy se projevi nejaka zmena, ale aspon vim, ze mi nejaky "lempl" nezavre hlavni tah... :usmev:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod tapinek v 20.10.2009, 7:37

Ja pouzivam stredni uroven. Ale napriklad uzavirku mostu mezi Brandysem a Starou Boleslavi jsem si musel davat ruco. Sice to uz je zavreny nejmin 3/4te roku, ale od verze mapy 8.25 az do dnesni to tam v opravach neobjevilo (a pochybuju, ze jsem jedinej, co to zadaval...). :-(
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
tapinek
 
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 9:21
Bydliště: Caput rei republicae

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod Gumídek v 20.10.2009, 8:56

Já mám také střední...Od té doby, co jsem se zamotal na začátku dálnice od HK....Bohužel jsou v Čechách "škodiči", kteří se baví tím, že zavírají silnice, a mají pocit, že je to príma fór. Dostat takového blba do ruky, začnu přemýšlet o středověkém "právu útrpném"....Dotaz : na jak dlouho je uzavírka mostu mezi Brandýsem a Staré Boleslavi ??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod Jirásek v 20.10.2009, 9:17

Citace z JSDI:
místní komunikace Ivana Olbrachta, obec Brandýs nad Labem,-Stará Boleslav, : Práce na silnici02.09.2009 10:00 - 30.12.2009 17:00
práce údržby neprůjezdná komunikace stavební práce; Rozsah prací: oprava mostu. Provoz sveden po okolních komunikacích.;

A ještě doplním - http://www.brandysko.cz/stranka-26-k6594.html
:zamysl:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod Tonny v 20.10.2009, 9:33

Celý problém není v tom, jakou úroveň má kdo nastavenu. Vycházím z toho, že nepozoruji žádný rozdíl v počtu oprav na střední nebo maximální uroveň důvěry.
Kdyby TomTom napsal, kolik lidí musí dát opravu, aby byla akceptována, pak by bylo vše jasné, jenže.... Probíráno v jiných vláknech a mnohokrát. Je to podobné, jako to slavné RDS TMC, ale nechci odbočovat.
V místě bydliště a blízkém okolí používám max důvěra, když jedu dál, kde to eventuálně neznám, dávám střední, ale za cca 2 roky jsem nenašel rozdíl, který by stál za komentář.
Osobně jsem přesvědčen, že dané téma, tedy Opravy map (pouze dočasné-sta
by,uzavírky,opravy silnic,atd) by mělo řešit RDS TMC a ne opravy přes MapShare. V Nidrlandu z toho pak mají zřejmě guláš. A jak se zdá, uživatelé TomTomu taky.

Jenže to má svoje potíže také: v Hodoníně byla svého času postupná výstavba několika kruháčů - RDS TMC nic - přitom průjezdná trasa na Slovensko de facto nebyla /objížďka na Rohatec, Sudoměřice/. Napsal jsem to na JSDI, aby to dali do RDS TMC - reakce nula, respektive museli by to mít z oficiálních míst.
Proto jsem v podstatě rezignoval, protže TomTom nemá zájem upravit své stanoviska ani vysvětlit, proč, co a jak, prostě mlčí.
A RDS TMC, které by mělo dané téma řešit se stále "úspěšně rozvíjí" už více než rok, viz "kauza Zvára" letos na jaře zde a praktický užitek RDS TMC mimo dálnice je nula.

Mohl bych u uvést desítky příkladů, kdy uzavírka silnic II. třídy v systému nebyla mnoha kilometrové kolony na silnicích I. třídy také ne.
Pokud by mne chtěl někdo opravit ve smyslu, že mám přijímat "jiný" kanál, tedy ne Radiožurnál, ale Vltavu nebo Reginu, pak víme, že TomTom sice toto nastavení umožňuje, ale po ztrátě signálu si stejně naladí "co chce" a tím je tato možnost v podstatě eliminována.
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod Gumídek v 20.10.2009, 11:31

No, nechci polemizovat, ale mám pocit, že bychom chtěli, aby vše fungovalo hned...Když vezmu, kdy u nás RDS-TMC začalo vůbec fungovat(myslím systém), a dnes, tak si myslím, že to zase není tak dlouho. Vezměte si vůbec tento stát...Museli být dvě velké povodně(Morava,Čechy), aby vůbec začal fungovat jednotný záchranný systém. Je to tak se vším, dokud se něco nestane(závažného!!), tak ti zodpovědní chrápou. Poté začnou vyvíjet horečnou činnost. Problém je přístup zodpovědných lidí za systém RDS-TMC. Kecy,kecy, a ve skrytu myšlenka- "Co vlastně chtěj, doteď jsme rds-tmc nepotřebovali, tak teď se kvůli němu nezblázníme, jsou důležitější věci". V Německu zmizely problémy až po tom, co najeli na optický automatizovaný systém dopravních informací...Jenže je drahý....No comment...Ale něco mi říká, že ty kamery, které se začínají po republice objevovat,(ty co si lidé pletou s úsekáčema), by měly pomoci při řešení tohoto problému....
Naposledy upravil Gumídek dne 20.10.2009, 11:36, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,atd)

Příspěvekod Gumídek v 20.10.2009, 11:33

Tonny, je v tom rozdíl. Ne mezi střední a vyšší. Ale mezi střední a základní. Tam rozdíly jsou. A poměrně velké. Jelikož jsou opravy hodně komprimované...Mám prosbu, Jirásku, přesuň tyto příspěvky do vlákna RDS-TMC, protože se to netýká oprav map...Díky...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod ocadlyo v 1.8.2010, 3:34

V Havířově, ul. Hlavní třída X Ostravská, modernizace kruhového objezdu.
Snížena rychlost na 30km/h.
Loc: 49°47'20.544"N, 18°24'50.188"E
náhled: http://yfrog.com/jdvstiekij
Naposledy upravil ocadlyo dne 1.8.2010, 10:32, celkově upraveno 2
TomTom XL2 Regional IQ Routes, Eastern and Central Europe 850.2781, Navcore 9.103 (18.6.2010),Bezpečnostní kamery Evropa, TomTom HOME 2.7.5.2014
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007Q1KN2UYY5P
Uživatelský avatar
ocadlyo
 
Příspěvky: 46
Registrován: 13.6.2010, 12:36
Bydliště: Těrlicko-Hradiště

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod Gumídek v 1.8.2010, 9:28

A co takhle obrázek, satelitní souřadnice atd.....máš pocit, že každej jezdí denně přes Havířov ???
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod Jirásek v 3.8.2010, 19:19

Písek - Nový most. Rekonstrukce minimálně do konce roku, most uzavřen.
http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s ... 02399@z=16
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (38.57 KiB) Zobrazeno 22950 krát
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod Jirásek v 3.9.2010, 7:53

Tak máme opět změny v dopravě v okolí Špejcharu v Praze. Je zprovozněn celý průjezd Letnou (Milady Horákové) od Letenského tunelu přes Hradčanskou až na křižovatku Prašný most (Milady Horaákové x Svatovítská). Ve směru z Chotkových sadů se jede ulicí Badeniho, ale již se nejezdí ulicí Na Valech, ale pokračuje se až na Milady Horákové a tam se teprve odbočuje "ven z Prahy". Směr do centra zůstáví v původní dočasné variantě, t.j. z Prašného mostu do ulice Na Valech a dále Na Špejcharu a zadem přes Letnou. Badeniho v úseku Mariánské hradby - Na Špejcharu zůstává jednosměrná ve směru na Špejchar. Pozor, po prázdninové výluce obnoven provoz tramvají v Badeniho v obou směrech (dost řidičů je překvapeno)!

http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@x=1330427 ... 81312@z=14
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod Zigac v 7.9.2010, 10:12

Nevím zda se od postu Jiráska něco změnilo, ale dnes se ráno se směrem do centra projíždělo ulicí Na Valech, dále kolem izraelského velvyslanectví kolem Špejchara a u Špejchara se již najíždělo na Miladu Horákovou a nejelo se tudíž zadem.

Jediný, co jsem zatím nepochopil je jestli budou Miladu Horákovou od křižovatky s ulicí U Sparty směrem k Letenskému náměstí dále rozšiřovat nebo zůstane v této podobě. Pak by tam zůstal opět nešťastný odbočovací pruh doleva do ulice U Sparty a auta by se tam štosovala do pravého pruhu směr centrum (chápu, že s tunelem tam bude provoz menší než za starých dob ranní špičky). Očekával, že to tam bude rozšířeno, protože tam zůstaly v této části ještě i kostky a provizorní zastávka tram Sparta, ale trochu to ve mně nejistotu vzbudilo...
TomTom GO 910, Apl. 9.430, Boot 4.8600, RDS-TMC, Maps : Western and Central Europe v.900.4602, MapShare: XYXYXY oprav
Zigac
 
Příspěvky: 300
Registrován: 19.9.2007, 8:25

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod Gumídek v 7.9.2010, 16:26

No, podle vizualizací by měli předělat i ten kousek před Letenským náměstím....Jinak Špejchar a u Špejcharu....
A popravdě, zatím nemá smysl cokoliv vymýšlet, než bude vše hotové, protože práce tam mají ještě dost a dost...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Opravy map (pouze dočasné-stavby,uzavírky,opravy silnic,

Příspěvekod tapinek v 22.9.2010, 16:27

Jirásek píše:Citace z JSDI:
místní komunikace Ivana Olbrachta, obec Brandýs nad Labem,-Stará Boleslav, : Práce na silnici02.09.2009 10:00 - 30.12.2009 17:00
práce údržby neprůjezdná komunikace stavební práce; Rozsah prací: oprava mostu. Provoz sveden po okolních komunikacích.;

A ještě doplním - http://www.brandysko.cz/stranka-26-k6594.html
:zamysl:

Jen pro info... Most je stale neprujezdny... ;-)
TomTom GO 5200
TomTom GO 5000
TomTom ONE IQ Routes Europe Traffic
Uživatelský avatar
tapinek
 
Příspěvky: 149
Registrován: 20.10.2006, 9:21
Bydliště: Caput rei republicae

PředchozíDalší

Zpět na TT - MapShare

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron