iGO8 - ikony k POI

Vše o navigacích značky iGO a Mio

Moderátor: Scorpio_cz

Re: iGO8 - ikony k POI

Příspěvekod mkbn v 28.1.2011, 16:04

To je celkem dost práce. Ale možné to je. Nejjednodušší je asi prostě ty ikony v proužku vyměnit. Bude se muset přizpůsobit velikost, aby souhlasily "stripes" v příslušných ***.spr souborech.
Nutné je používat grafický program podporující "alpha" kanál.!!
Mio C720, iGo8 8.3.2.64873 na MFD, MicsanTrans v1.1Eur(BIG), content na SD
MioMap 3.3, J&T 3.2a cz TMC
mkbn
 
Příspěvky: 61
Registrován: 1.4.2009, 11:41

Re: iGO8 - ikony k POI

Příspěvekod marti18 v 28.1.2012, 9:04

Zrovna jsem si vyměnil 2 proužky ikon v iGO v8.4.3.179971 se skinem Reborn 1.5.5 android 800 x 480, trouchu jsem s tím zápasil, tak tento návod snad někomu pomůže. Samozřejmostí je nejdříve vše zálohovat.

Ve skinu Reborn 1.5.5 jsou celkem tři proužky navíc s ikonama bmp : poi_brand.bmp, poi_brands.bmp a poi_mapclose3.bmp. Každý proužek je ve dvou adresářích :

1. data.gro\ui_android\android - k zobrazení ikony v náhledové obrazovce u skupiny POI (před názvem skupiny POI např. CZ-Bowling)
2. data.gro\ui_android\common - k zobrazení ikony v obrazovce se všemi ikonami k výběru, několik obrazovek za sebou jdoucích ikon a HLAVNĚ pro zobrazení na mapě

V tomto skinu 800 x 480 jsou ikony v 1. složce velikosti 64 x 64 bodů a ve 2. složce 40 x 40 bodů, ikony jsou neprůhledné.
Pozná se to podle toho, že jsou ikony viditelné i v prohlížeči pro Windows, průhledné ikony mají soubory, které windows zobrazí jako černou obrazovku s hlášením, že je soubor vadný nebo má nepoznané záhlaví. Tento typ bmp souboru je čitelný jen v navigaci nebo programem iPAQ31x.

Ikony 64 x 64 jsou však velké a v náhledu překrývají název skupiny POI, proto jsem je upravil na 40 x 40 bodů. V adresáři ui_android/android je soubor poi_brand.spr, ve kterém se musí upravit řádek :
Stripes = 64 na Stripes = 40 (znamená to velikost ikony v pixelech). Poi_brand.spr v adresáři data.gro\ui_android\common neupravujeme.
Pokud upravujete poi_brands.bmp tak musíte upravit i poi_brands.spr.

Velikosti proužku ve skinu Reborn 1.5.5 android 800 x 480 v adresáři common :
poi_brand.bmp - 40 x 40 x 6800 = 170 ikon
poi_brands.bmp - 40 x 40 x 2760 = 69 ikon
poi_mapclose3.bmp - 40 x 40 x 3040 = 76 ikon

POSTUP (pro úpravu poi_brand.bmp) :
- použijeme bitmapový editor, který umožňuje vytvořit png soubor s průhledností, např. Photoshop
- vytvoříme si nový prázdný soubor o odpovídající velikosti, poi_brand.bmp má rozměry : šířka 40 bodů - výška 6800 bodů
- pro usnadnění práce si vytvoříme dva čtverce, každý 40 x 40 bodů (jeden černy a druhý tmavě šedý) a ty kopírujeme na celou výšku 6800 bodů, po duplikaci vrstvy sloučíme a opět duplikujeme a přesuneme, takto je postup rychlý, čtverce na sebe musí navazovat bez mezer
- nyní můžete jako další vrstu vložit původní ikony z bmp (pokud nejdou zobrazit použít program iPAQ) a upravit jen některé ikony, nebo nic vkládat nemusíte a všechny ikony si vytvoříte sami
- jednotlivé ikony vkládejte do nové vrstvy nad vrstvou se čtverci
- využívejte pomocných čtverců, tak aby ikony nepřesahovaly do sousedních čtverců, max. velikost je 40 x 40 bodů na ikonu
- nejjednodušší postup tvorby nové ikony je otevřít si obrázek, který poslouží jako základ pro ikonu, upravit si ho graficky, pokud chcete aby byly některé části průhledné, např. kruhová ikona bude kruhová a okolí nepůjde vidět, tak smažte to co chcete aby bylo průhledné, potom obrázek zmenšete na velikost 40 x 40 a zkopírujte do souboru se všemi ikonami
- pokud máte vytvořeny všechny ikony, nechte viditelnou pouze vrstvu s ikonami, vrstvu s pomocnými čtverci zneviditelněte, pozadí by mělo být průhledné
- soubor uložte jako .png 24 bitů a transparentní

- nainstalujte si program iPAQ31x, download zde : http://www.rc-dev.com/?s=software
- soubor .png otevřete v programu iPAQ31x
- uložte první ikonou nahoře vedle Save as... IPAQ31x/IGO
- vytvoří se nový soubor .bmp čitelný pro iGO s vrstvou průhlednosti

- stáhněte si program GROconvert, je to jednoduchý prográmek na konverzi souborů z .gro na .zip a .zip na .gro, např. zde : http://www.filecrop.com/groconvert.html
- v něm převeďte původní soubor data.gro na data.zip
- se zipem se pracuje standartně, můžete si jej rozbalit nebo z něj vytahovat nebo vkládat soubory jen přetažením do okna
- z adresáře data.gro\ui_android\android si vytáhněte soubor poi_brand.spr, upravte řádek Stripes = 64 na Stripes = 40
- upravený soubor poi_brand.spr vložte zpět do adresáře data.zip\ui_android\android
- vytvořený soubor poi_brand.bmp vložte do adresáře data.zip\ui_android\android a data.zip\ui_android\common
- pokud jste měli data.zip rozbalený na disku, musíte jej opět zazipovat, proto je lepší se soubory manipulovat jen přetažením
- data.zip převeďte programem GROconvert na data.gro
- vytvořený soubor data.gro vložte do telefonu do adresáře iGO na kartě (původní data.gro zálohujte)

Pokud chcete upravovat i další soubory s ikonami, použijte obdobný postup.

Pro jiné skiny než RebornSkinV1.5.5_Android_800_480 nebo jiná rozlišení bude postup obdobný za podmínek :

- musíte mít přístup k souboru data.gro - buď máte upravenou instalaci iGO (v8.4.3.179971_thin-v1.7) a data.gro je na kartě, nebo máte root telefonu
- po převodu data.gro na data.zip musíte najít soubor s ikonami POI v adresářích ui_android\android a ui_android\common
- pokud bmp nejde ve Windows otevřít, otevřete jej v iPAQ31x
- až najdete soubor s ikonami, které chcete změnit, uložte je jako png, měly by být ve dvou adresářích a můžou mít odlišnou velikost
- v souboru .png již uvidíte velikost proužku a můžete upravovat podle výše uvedeného návodu
Uživatelský avatar
marti18
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2010, 9:19

Ikony Igo8

Příspěvekod slava68 v 24.2.2012, 21:55

Ahoj mám dotaz,jestli nevíte,jak se nechají změnit ikony za vlastní třeba ty z poi.cz ?
Vadí mi v defaultním skinu,že jsou všechny modrý a je to nepřehledný.
Dal bych třeba u benzin. čerpadel tu Agip z poi.cz ikony.
Děkuju
slava68
 
Příspěvky: 4
Registrován: 18.3.2010, 15:13

Re: iGO8 - ikony k POI

Příspěvekod marti18 v 27.2.2012, 9:12

Dal jsem zde návod, vždyť ho máš hned nad tvým příspěvkem.
Ikony z POI. cz mají zbytečně malou velikost 22x22 bodů, ikony v iGO jsou větší a to v závislosti na velikosti displeje, já je dělal velikosti 40x40 bodů.
Nejlépe je vyměnit proužky ikon, které jsou ve skinu. Pokud máš ve skinu jen základ, je vhodné změnit skin za ten s více ikonama.
Já jsem si vyměnil ikony za tyto :

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
marti18
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2010, 9:19

Re: iGO8 - ikony k POI

Příspěvekod Nyny v 28.5.2012, 22:17

Muzu se zeptat, co mas za navigaci a jak se to do ni nahrava?
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
Uživatelský avatar
Nyny
 
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 23:03

Re: iGO8 - ikony k POI

Příspěvekod marti18 v 29.5.2012, 8:39

Vše máš uvedeno v příspěvku výše. Mám iGO v8.4.3.179971 se skinem Reborn 1.5.5 pod systémem Android ICS 4.0.3 na telefonu Samsung Galaxy SII. Jinak mám ještě navigaci Garmin 1490, ale o tom toto téma není.
Uživatelský avatar
marti18
 
Příspěvky: 5
Registrován: 10.12.2010, 9:19

Re: iGO8 - ikony k POI

Příspěvekod Nyny v 11.6.2012, 11:24

Na jednom foru mi jeden uzivatel poradil tenhle postup:

Adresar IGO\content\userdata\POI\ poi v KML Google databazi priklad "CZ-Bageterie.kml"
Adresar IGO\content\userdata\usericon\ ikona v BMP priklad "CZ-Bageterie.bmp"

Stahnete si z poi.cz poi Bageterie a porovnejte s timto. Uvidite, ze tady je navic pouze 1 radek a to 3ti.(muze se lisit na jinych prohlizecich/editorech) ten se musi dohrat do kazdeho kml. Ale urcite tam zmenit "CZ-Bageterie.bmp" za nazev konkretni POI!

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<kml xmlns="http://earth.google.com/kml/2.0"><Document>
<metadata><igoicon><filename>CZ-Bageterie.bmp</filename></igoicon></metadata><Folder><Placemark><name>Bageterie Boulevard</name><description>Liberec; Pražská 150; po-pá 7-22; so 8-.....

Mohu potvrdit, že uvedený postup normálně funguje. Akorát je opruz do každého souboru vkládat ten extra řádek. Jinak ty ikonky jsou děsně malinký, mám Navi 7" 800 x 480 a je to tam sotva vidět.

Marti18: nemáš prosím ty ikony samostatně, ať je nemusím vyřezávat z toho screenu z tvého příspěvku?
PNA vestavěná, Window CE 6.0, 7" - 800×480
Uživatelský avatar
Nyny
 
Příspěvky: 56
Registrován: 28.1.2008, 23:03

Předchozí

Zpět na iGO / Mio

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron