Off Topics...
Odeslat odpověď

Re: Rádio DÁLNICE

9.6.2010, 21:52

Plochý zvuk je IMO subjektivní dojem, vzniklý přepnutím z nějaké "moderní dynamické rozhlasové stanice" - s modulačním zdvihem, daleko přesahujícím povolovací podmínky a zvukem, dojebaným všelijakými filtry. Výsledkem je agresivní zvukový projev, mající k originálnímu vyznění nahrávek hodně daleko. O tom, jaký bordel to dělá v éteru a hlavně v přijímačích autorádií, ani nemluvě.
Naposledy upravil vrána dne 6.12.2010, 3:43, celkově upraveno 1

Re: Rádio DÁLNICE

18.8.2010, 18:24

Zatím to vypadá, že radio DÁLNICE bude zřejmě další tunelová taškařice. Jedna frekvence a celkem nanic.... :blee:

Re: Rádio DÁLNICE

2.12.2010, 21:45

Pro sběratele logo :
Obrázek
:vino:

Re: Rádio DÁLNICE

6.12.2010, 3:46

A vysílá to vůbec? Tuhle jsem jel po D1 až do Brna a přes časté scanování jsem tu stanici vůbec nenašel...

Re: Rádio DÁLNICE

18.1.2011, 17:42

Zřejmě nevyšel podnikatelský záměr...

Re: Rádio DÁLNICE

15.5.2011, 8:27

Rádio dálnice - tak jsem se jej pokoušel naladit. Neúspěšně.
Co se týká dopravního zpravodajství, mám názor, že nejvíce relevantní je asi Impuls, hned za ním pak Radiožurnál.

Re: Rádio DÁLNICE

15.5.2011, 11:22

A v Praze Regina...

Re: Rádio DÁLNICE

15.5.2011, 11:37

To souhlas, Regina v Praze OK
- mimochodem, rádio Blaník hlásí v rámci dopravního zpravodajství absolutně opačně, než je skutečnost - potvrzeno minulý víkend na vysočině a v Jižních Čechách v praxi.

Jedna technická pro adminy - už druhý, možná třetí den nemám tlačítko editovat a odeslat odpověď je pouzen textový odkaz. vyčištění kompu ccleanerem problém neřeší.

Re: Rádio DÁLNICE

15.5.2011, 17:25

To už jsme tu ale řešili, asi jsi to přehlédl. Za to většinou mohou lokalizační tabulky. Jsou totiž správně zpracovány jen pro Prahu, a dál nic...Proto v Praze zavře RDS-TMC ulici, a povede tě jinudy. Jenže když je v jiném městě jeden čtverec tak velký, že je v něm 5 ulic, tak jak chceš zavřít jednu a navigovat a používat TMC-RDS...???

Re: Rádio DÁLNICE

16.5.2011, 12:32

Tonny píše: - mimochodem, rádio Blaník hlásí v rámci dopravního zpravodajství absolutně opačně, než je skutečnost - potvrzeno minulý víkend na vysočině a v Jižních Čechách v praxi.

jj, tohle jsem vypozoroval už dávno - pokud na Blaníku hlásí, že je někde dopravní zácpa nebo nehoda, směle tam zamířím, protože je to tam na 100% volné jako nikdy.

Re: Rádio DÁLNICE

2.6.2011, 12:37

Prosím, může někdo, kdo jezdí po D1 v okolí Jihlavy zkusit naladit rádio dálnice na 99,4 FM?

Upozorňuji, že se jedná o " hodně slabý" vysílač, který automatické ladění /scan kmitočtů/ určitě nezachytí /ověřeno asi před měsícem u Jihlavy a Humpolce/. Je nutně nezbytné použít manuální ladění. Jde o ověření, zda tento vysílač ještě vysílá či ne.

Na stránce http://www.radiotv.cz/p_radio/radio-dal ... -postupne/ se zjistí, že situace je mírně řečeno "velmi složitá" a nepřehledná - z hlediska motoristy prostě rádio nepřináší požadovanou informaci. Na "domovských stránkách" http://www.radiodalnice.cz/ je poslední dopravní info s datem 6.10.2010 - mírně neaktuální a je tam uvedeno, že vysílají v omezeném režimu.

Závěr a názor, zda jde o "rozvíjející se projekt s potížemi", "nepodařený podnikatelský záměr" nebo nedej bože snad něco jiného /o tunelu u Jihlavy nic nevím, snad tam nikde na silnici ani není, na dráze možná/ si udělej každý sám....

Počkáme, uvidíme, uslyšíme, - nic jiného ostatně dělat z pozice řidiče, očekávajícího dopravní info z D1 ani dělat nejde...

Re: Rádio DÁLNICE

3.6.2011, 20:36

Poslouchám Beat a tam volají posluchači často a dopravní info je několikrát za hodinu. Bohužel ale po D1 jezdím jen minimálně a to ještě když to mohu nějak objet, tak jedu jinudy...
Odeslat odpověď