Koupě navigace - rada

Off Topics...

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 26.7.2011, 2:52

Problém je jen v tom, že se zde klidně prodávají i zařízení, která se nesmí používat, ale firmy to nesdělí..Nebo jen malým písmem uvedou, že výrobek se nesmí používat na veřejných komunikacích..A ty použivateli se starej, my jako firma jsme z obliga, a pokud tě s tím někdo chytí, je to tvůj problém...Takže ti na to nedokážu odpovědět...
Stejně to bylo se zesilovači na frekvenci CB (civilní radiostanice), s vestavnými sadami xenonů atd atd...
Chápu, pokud uvažuješ o změně auta, tak je to jasné...A já s Parrotem neměl žádný problém, každá firma, která má autoelektrikáře, tak Parrota dokáže namontovat do auta, a nemusí člověk čekat dlouho na montáž. Ale nevím, kde bydlíš, a pokud je to třeba menší město, může to tak být...
Moje TT 730 má v sobě také HF, tak jsem si ho schválně vyzkoušel, a proti Parrotu to není fakt nic moc...Navíc v mobilu v seznamu používám háčky a čárky a při přenosu seznamu do navigace to vyrobilo v seznamu v navigaci pěkný chaos...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod rakerian v 26.7.2011, 9:19

Tak dobre.
Povedzme, že si odmyslím všetky doplnkové funkcie GPS navigácie (mp3, BT, FM, ...) a nebudem ich brať vážne, alebo sa na ne nebudem spoliehať.
Stále mám nevyriešenú otázku, že ktorú navigáciu by som si mal vybrať z týchto dvoch:
Navigon 70 Premium
Navon N750

Hm?
Mio Moov 360 + iGo8
rakerian
 
Příspěvky: 3
Registrován: 24.7.2011, 14:52
Bydliště: Boliarov, Slovakia

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod freewall v 26.7.2011, 10:14

Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Antesdeabrir v 22.9.2011, 13:09

Ahoj,
prosím o radu při koupi navigace, potřeboval bych mimo navigování na místo..:o)..hlavně jednu funkci a to když zadám 10 adres pod sebe aby se mi itinerář automaticky seřadil dle průjezdu od nejbližší adresy k nejvzdálenější. Prioritou je pro mne cena, chápu že navigace za 7tis to automaticky bude mít.
Díky za rady.
Antesdeabrir
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22.9.2011, 13:00

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod vrána v 22.9.2011, 23:17

No tak to jsem zvědav, která tohle bude umět. Možná ta "docentova" Automapa... můj PDA-SW TomTom7 Navigator to neumí určitě, tam si itinerář tvoříš manuálně sám, navigace předpokládá, že víš, kudy chceš jet a ty body tam dáváš za tímto účelem.
TomTom GO 930T, NC 9.510, mapa Central Europe, RDS-TMC, 2x Brodit + ProClip
Xiaomi MI2S + app. Be On Road, Aponia, Waze
MS Windows 7 prof. 64bit, Opera 32
Obrázek
Uživatelský avatar
vrána
 
Příspěvky: 934
Registrován: 12.2.2007, 4:22
Bydliště: Praha 10

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Henry v 23.9.2011, 1:26

Tady jsou dvě vlákna o tom optimálním seřazení bodů:

viewtopic.php?f=3&t=1064&p=9238
viewtopic.php?f=8&t=1884&p=18432
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Garmin Dakota 10 vs Garmin eTrex Legend HCx

Příspěvekod JendaLTM v 17.3.2012, 7:38

Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou z těchto dvou navigací by jste mi doporučily na Geocatching. Cenově od sebe nejsou tak daleko a tak se nemohu rozhodnout. Předem děkuji za odpověď Jenda
JendaLTM
 
Příspěvky: 1
Registrován: 17.3.2012, 7:34

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Jirásek v 17.3.2012, 18:42

Pro geocaching jsou samozřejmě vhodné obě. Tady je nutné spíše porovnat parametry a zvolit to, co ti vyhovuje. Liší se především velikostí displaye a pamětí (vnitříní a tím omezená/SD slot). eTrex je odolnější na vlhko (mokro).
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Garmin Dakota 10 vs Garmin eTrex Legend HCx

Příspěvekod freewall v 17.3.2012, 18:55

JendaLTM píše:Dobrý den chtěl bych se zeptat jakou z těchto dvou navigací byste mi doporučili na Geocatching......


Já mám eTrex Vista, což je vlastně stejné(má navíc snad výškoměr a nějaký kompas), ke keším mne to dovedlo až na metr, jsem s ní spokojen
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Navigace do 3 tisíc

Příspěvekod maik.le v 27.3.2012, 22:49

Ahoj, sháním novou navigaci, moje MIO C710 uz doslouzila, poradil by mi nekdo nejakou navigaci, ktera se da snadno upravit abych si do ni mohl sam stahovat nejaktualnejsi mapy a mela velky displej. Dekuji za vase tipy.
maik.le
 
Příspěvky: 1
Registrován: 27.3.2012, 22:47

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Jirásek v 28.3.2012, 7:22

To záleží na Tvých požadavcích. Pokud jsi byl s Miem spokojený, asi bych zůstal u stejného SW (tj. jestli se nepletu iGo). A dnes si můžeš po řádném zakoupení licence instalovat legálně mapy skoro do každé navigace. :zamysl:
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod freewall v 28.3.2012, 7:26

Asi bych "zagoogloval" a zadal něco na způsob "recenze navigace" nebo "test navigace" a študoval bych
Sygic, TT One mobile
v Huawei Ascend Mate 7 Android 6.0 MM
Uživatelský avatar
freewall
 
Příspěvky: 1861
Registrován: 3.2.2007, 19:39
Bydliště: od Kladna

Podle čeho vybrat navigaci

Příspěvekod Cosmesitosmesi v 30.5.2012, 14:45

Zdravím Vás přátelé,

předem bych rád řekl, že jsem ztrávil řádově hodiny (tak 3) pročítáním různých for, srovnání, recenzí, oficiálních stránek, nemálo i tady na foru, jenomže na plno svých hlavních otázek jsem odpověď nalízt nedokázal... Už třeba jen kvůli tomu, že TomTom nemá na svých stránkách ceny LIVE služby, radarů, a další věci... Rozumějte, do teď jsem jezdil bez navigace, jenomže tak nějak pořád nedokážu získat nějaký přehled, nadhled...

Prosím, poraďte mi jakým směrem navigací se obrátit (značka, cena, typ), jestliže od své navigace očekávám toto:

- aby uměla vypočítat trasu podle bodů, které si na mapě zvolím
- mapy střední Evropy + Chorvatsko, Slovinsko, kam se v létě chystám na výlet do hor (nutnost detailní mapy)
- možnost nahrání turistické mapy (vím že garmin ji nabízí zdarma, jen nevím, jestli je možnost takovou mapu nahrát i do TomTom)

To jsou základní požadavky, potom bych rád zjistil ještě následující věci, které jsem nějak nevyčetl.

Jak je to s radary? Je možnost si je stáhnout a vložit do navigace bez potřeby oficiální podpory?
Kolik stojí ročně služba LIVE od TomTom?
Nabízí Garmin ty samé funkce jak TomTom, co se týká sbírání informací o hustotě dopravy, radarech, atd.

A nejdůležitější otázka: Je doživotní aktualizace map zdarma o Garminu přidělena automaticky s navigací, nebo je nutné tuto službu nejdříve zakoupit? Pokud ano, jaká je porovnávací cena jednotlivých aktualizací od TomTom a Lifetimu o garminu?

Doufám, že mě dokážete nasměrovat jedním či druhým směrem a zodpovíte mé otázky...

Děkuji Vám mnohokrát, doufám, že Vám budu moci oplatit radou třeba někdy v oboru, ve kterém se já vyznám.. ;)
Cosmesitosmesi
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30.5.2012, 14:32

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod Gumídek v 30.5.2012, 23:58

Já odpovím na část a na další určitě někdo jiný.
-Prosím nezaměňovat doživotní aktualizaci map se životem. Je to tzv. životnostní, a ta zpravidla vychází okolo tří až čtyř let....bere se životnost navigace...A vždy se předpokládá takováto doba.
-Turistické mapy : Pokud chceš turistické mapy, je rozhodnuto. TT je nemá, Garmin ano...
-Radary lze nainstalovat i bez podpory, a to odsud...
A ceny u TT jsou, jen musíš hledat....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Koupě navigace - rada

Příspěvekod eidz v 4.6.2012, 6:51

Cosmesitosmesi píše:- aby uměla vypočítat trasu podle bodů, které si na mapě zvolím
- mapy střední Evropy + Chorvatsko, Slovinsko, kam se v létě chystám na výlet do hor (nutnost detailní mapy)
- možnost nahrání turistické mapy (vím že garmin ji nabízí zdarma, jen nevím, jestli je možnost takovou mapu nahrát i do TomTom)

- to snad umí každá navigace, potíže u Garmina můžou nastat, když chceš vytvořit trasu v PC a přenést ji do navigace. U modelu 765 bez potíží, u 3790 nelze, u 34xx to funguje, ale podivně. U dalších modelů 23xx 24xx nemám zkušenost.
- u Garmina mapa CN - City Navigator. Žádné stížnosti či výtky jsem nezaznamenal.
- nejen turistická mapa, ale i cyklomapa. :-)

Jak je to s radary? Je možnost si je stáhnout a vložit do navigace bez potřeby oficiální podpory?
Kolik stojí ročně služba LIVE od TomTom?
Nabízí Garmin ty samé funkce jak TomTom, co se týká sbírání informací o hustotě dopravy, radarech, atd.

Jedna z možností je využít databázi zde z POI.
Druhá možnost je použít systém od výrobce navigace.
U Garmina je přímo služba, nemám s ní zkušenosti. Mrkněte na path.cz, tam se to řešilo.
U 34xx je nově možnost spojení navigace pomocí Bluetooth s telefonem, který má Android a pak pomocí telefonu se navigace spojí s jejich službou na hustotu dopravy. Opět jsem neměl možnost testovat.

Za sebe doporučuji google maps + vrstvu hustotu dopravy. Zatím mě nezklamala.
A nejdůležitější otázka: Je doživotní aktualizace map zdarma o Garminu přidělena automaticky s navigací, nebo je nutné tuto službu nejdříve zakoupit? Pokud ano, jaká je porovnávací cena jednotlivých aktualizací od TomTom a Lifetimu o garminu?

V této části je třeba být neuvěřitelně obezřetný, protože např. u navigací Garmin je Lifete jen na mapu CityNavigator, na další mapy v balení (AtlasČR, TopoCzech) se Lifetime nevztahuje a pokud plánujete tyto mapy využívat, doporučuji Lifetime na tyto mapy zakoupit ihned při koupi.
Jinak Garmin umožňuje u mapy CityNavigator bezplatný update, tuším 60 či 90 dní od aktivace mapy. Což je super, protože koupíte navigaci, která může mít mapu rok starou a uděláte update na aktuální verzi.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
eidz
 
Příspěvky: 236
Registrován: 6.8.2009, 22:43

PředchozíDalší

Zpět na Rady, Tipy, Zkušenosti

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron