Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové kat

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod pavelgre v 1.8.2014, 20:57

A není to jenom prohlížečem :zamysl: . Mě to dělal Internet Explorer. Teď používám Google Chrome a v poho.
Uživatelský avatar
pavelgre
 
Příspěvky: 151
Registrován: 12.11.2009, 10:22
Bydliště: Posázaví

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 1.8.2014, 21:21

Ano, já kvůli tomu přestal Explorer opět používat......Jasně, to je prohlížečem.....Já už to zapomněl, díky pavelgre....Používám také Chrome a je to OK...
Naposledy upravil Gumídek dne 15.8.2014, 19:57, celkově upraveno 1
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod pcword v 1.8.2014, 21:22

ano po přechodu na jiný prohlížeč je vše ok , IE ve win81 to takto zlobí tedy mě.....naistaloval jsem Mozilu a vše již ok
pcword
 
Příspěvky: 82
Registrován: 15.6.2007, 19:36

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 2.8.2014, 7:32

Tak je to vyřešeno...Já už na to zapomněl. To se tu řešilo to, že uživatelé chtěli už používat interpunkci i v názvech kategorií a bodech....Takže Henry to zkoušel různými formami, a tohle byla jediná možnost která z toho vylezla. Pak se bohužel narazilo na problém s IE...A my jsme zjistili, že je to jediný prohlížeč, který to nepodporuje....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod mispulin v 15.8.2014, 19:37

Gumajz píše:Jak typické. A že by jsi nám prozradil to sladké tajemství, jako je např. typ TomToma, do kterého to stahuješ......Já mám totiž také TomToma, a mám názvy v pohodě. A další uzivatelé také..Máš správně nastavené stahování bodů v uživatelském nastavení tohoto webu ?? Píšu z mobilu....


tohle nemá nic společného s typem TomTomu. Bod zájmu se nejprve ukládá do PC a teprve pak do TT. A už při uložení do PC má soubor špatnou diakritiku. Tenhle problém je pár měsíců starý. Dříve to nedělalo. Od té doby POI nepoužívám. Pořád všechno přesně přejmenovávat
mispulin
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.8.2007, 0:29

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 15.8.2014, 19:50

Příště si nejdříve přečti, co jsme mezi tím příspěvkem,který si kopíroval, a tím co jsi napsal dnes, napsali my ostatní. Pak by ti došlo, že ten tvůj příspěvek je dnes již úplně zbytečný...reaguješ na příspěvky staré 15 dní...a my jsme to již vyřešili. A úplně zbytečně kopíruješ příspěvek. Holt si nepamatuji všechno. A to jsem uznal....Stačí nepoužívat IE, protože ostatní prohlížeče s tím problém nemají....a navíc jsem neodpovídal tobě....ale uživateli pcword....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod mispulin v 15.8.2014, 20:11

používám pouze IE a dříve tam ten problém nebyl. každopádně díky za radu
mispulin
 
Příspěvky: 3
Registrován: 30.8.2007, 0:29

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 15.8.2014, 22:28

Tak zkus jiný prohlížeč a budeš překvapen jak jsou lepší. Já jsem léta používal IE a Outlook. Dnes již jen Chrome, a Thunderbird i s kalendářem....protože to dokonale synchronizuji s androidím telefonem...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod konf14 v 28.12.2015, 10:13

I když titulek této diskuze zní "Návod jak ... měnit BZ v kategoriích", tak jsem zde nezjistil, jak měnit údaje PZ ve vlastní kategorii - mám problém především s prvním řádkem na pravé straně, kde se mi objevuje name-name. Je to natolik odlišné zadávání od běžné vkládací tabulky, že by to stálo za popis. I když...
... možná ten popis tu je, jen jsem ho bohužel v pětadvaceti stránkách textu přehlédl. Snad by pomohlo tuhle diskuzi rozdělit na dvě vlákna. Jedno nazvat "Návod", nechat zde pouze popis, uzavřít a umístit na úvod. Druhé vlákno pojmenovat "Dizkuze k návodu" a tam nechat všechny ty úvahy a komplimenty, které si uživatelé vzájemně vyjadřují. Protože když hledám návod, tak se spíš dozvím kdo komu, proč a jak moc leze na nervy. Což není účelem mého hledání...
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod konf14 v 28.12.2015, 11:32

Chtěl bych polemizovat s položkou návodu na zadávání POI, kde se praví, že umístění souřadnic na chodník před domem je chybné. Naopak si myslím, že je to správné - a doposud jsem to takhle zadával (návod jsem si přečetl až dnes... :-))
Může se totiž stát, že pokud např. umístíte souřadnice do prostředka rohového domu, navigace vás dovede do druhé ulice než potřebujete. U pěších navigací žádný problém (zajdete pouze za roh), u autonavigací velký (pokud potřebujete do provozovny vjet a zároveň je to jednosměrka). Extrémem zřejmě bude pneuservis v Praze, který uvádí adresu domu na jehož zadním dvorku sídlí. A protože to není osamělý venkovský domeček, ale typický městský činžák (baráky nalepené na sobě), tak ujedete ještě 875 metrů než se dostanete na místo určení. Dalším negativním příkladem špatně umístěných souřadnic doprostřed budovy je OC Letňany.
Obrázek
Přednastavený POI v navigaci udává 50.13662; 14.50240, což vás nutí odbočit z Kbelské už do Prosecké a Tupolevovy, nikoli až do Vesecké. Takže jsem byl donucen k výrobě vlastního bodu OCL, který mne dovede na parkoviště.
Tedy tvrdím a propaguji výše zmíněné: souřadnice zadávat na co nejvíce dostupné (dojezdné) místo.
I tak se můžete dostat někam jinam. Například při zadání souřadnic k vjezdu na parkoviště v Kostelní vás navigace pošle do Letenského tunelu. Ale s tím už musí něco udělat výrobci navigací...
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Návod jak přidávat a měnit BZ v kategoriích, tvorba nové

Příspěvekod Gumídek v 28.12.2015, 11:46

No, jelikož jsou parkoviště z ulice Tupolevova, dále u vchodu do Tesca, u vchodu dalšího, potom u kina, dále dvě propojená podzemní, tak fakt nevím, jam ty bidy tedy umístit. Jiní uživatelé chtějí přesné umístění bodů, jako jsou bankomaty, a v obchodních centrech tyto na parkovišti nejsou. Tohle je věc, která se probírá už 12 let, ale je to věc opravdu nevyřešitelná. Nikdy jsme se nedobrali výsledku, který by byl vyhovující pro všechny uživatele...Další je umístění restaurace v domě, kde je vchod z jiné ulice. Nebo dva vchody atd...
Jo, a další problém jsou pěší zóny, místa, kam se auto nedostane - parky, zákazy vjezdu...
Tohle je problém, který asi dakt nevyřešíme...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Předchozí

Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron