Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod coomi v 18.3.2016, 17:50

Pouze dotaz ,, Dopravní úsekové detektory,, jsou bývalá úseková měření EU ? A změnilo se s tím něco ? Díky za info.
coomi
 
Příspěvky: 23
Registrován: 22.9.2011, 16:54

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 18.3.2016, 21:05

Jak jsem psal ve vláknu "tvorba", nemění se nic, pouze název kategorie. Je to nový název vymyšlený pražským magistrátem. Přejmenováno z důvodu, kdyby někdo četl někde na webu, nebo v tisku tento název, tak aby nedošlo k omylu, že se jedná o nějakou novinku....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod marczus v 19.3.2016, 6:53

Zdravim,
panove posledni dobou potkavam na dalnici WV Transporter (pomahat a chranit) jak vetsinou spicluji nekde u najezdu a maji "co si" na strese vozu zamerene primo do dalnice .. Muze se jednat o radar? ci je to jen nejakej spiclovani SPZ?
Posledni dobou si jich vsimam cim dal casteji ?
marczus
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28.9.2013, 16:14

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 19.3.2016, 9:54

A co je vyfotit...??
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Tonny v 19.3.2016, 12:22

Vzhledem k tomu, co naši páni poslanci vymýšlejí a také proto, že ministr Tok dává návrhy o nesmyslných pokutách /až 75 000/ považuji za nanejvýš nutné začít striktně dodržovat rychlost.
"Tajných", neoznačených aut, která měří, máme v republice desítky za miliony, další miliony se tlačí do technických systemů založených na principu velký bratr, ale policistu v provozu neuvidíš.
Asi bude nutné čumět na tachometr imrvere a trnout, jestli mne někde někdo tajně nevyfotí.
Vloni tu byla diskuse na tema zbytečně pomalá jízda, která je spouštěčem dalších krizových situací. Stále neznám případ, že by v ČR někdo za tohle konkretně dostal pokutu.
Raději se bazíruje na měření na naprosto bezpečných místech.
Státně policejní represe absolutně vytlačila jakoukoli smysluplnou prevenci. Otázka zní, jestl za této buzerace má ještě smysl udržovat databázi radarů.
TAk, jak je to nastaveno nás může vyfotit kdekoli a kdykoli doslova kdokoli.
Vyplývá mi z toho, že v některých městech, namátkou Praha, Zín/ je datbáze radarů zbytečná. Např ve Zlíně je dle sdělení známého policisty dálkově měřen úsek od Malenovic až po křižovatku u divadla, místní měření je na všech vjezdových komuníikacích do města.
Jen na dokreslení, ve Zlíně je na 99 procent jisté, že z Otrokovic a ž do centra města, když pojedeš cca 50-55, tak tě nikdo místní nepředjede. Místní to už znají.
Takže databáze radarů ano, ale zřejmě bude lepší pořídít si něco co mi při překročení nastavcené rychlosti pípne.
Např TOMTOM v defaltu pípá při nastavení na 50 km při 54-55, při 90 pípá při 96-98. Problém je, že tyto rychlosti jsou v mapě ne zcela přesné.
"Ideální" /ironie/ bylo mít v autech povinně tempomaty a pak by řidič mohl věnovat pozornost provozu, a ne mít oči připlepené na tachopmetr, aby náhodou na 50-tce nejel několik vteřin 56 a nějaký radar jej změřil.
Jsem přesvědčen, že represe, tak jak je v tomto období nastavena nenahradí prevenci. Vždy se najde idiot, který bude předjíždět kolonu, to se represí nespraví.
Pro synka pana podnikatele není pokuta v řádu tisíců nic, pro živitele normální běžné průměrmé rodiny to může být citelné a ž moc.
Prevence, a hlavně výrazná redikce osazení značek, kterých je dle mého názoru 50 procent zybtečnýách by věc řešila více. Zbytečnýách zákazů, omezení, příkazů je někdy tolik, žeb se dá napočítea více jak 20 značek na 100 metrech. Má takové značrní jesště smysl?
zdraví Tonny,
Není všechno zlato, co se třpytí a nemusí být všechno pravda, co je některými na foru psáno...

Tonny
 
Příspěvky: 803
Registrován: 28.8.2007, 17:21
Bydliště: Absurdistán

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod marczus v 19.3.2016, 17:00

Zacal jsem pouzivat WAZE a ona ma databazi radaru stacionarnich.. + jako bonus obcas nekdo nabonzuje ze tam stoji policajti .. to si clovek hned da pozor ..
ale k problemu .. vyfotit .. je to mzik .. kort na dalnici ..
Jinak co se tyce Slovenska tak jsme na tom pomerne jeste dobre .. ted nedavno jsem si dal Kosice a zpet a tech radaru policajnich tajnejch aut ruznych znacek.. katastrofa..jinak neni problem je potkat ve 4 rano jak meri :-( 8o)
marczus
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28.9.2013, 16:14

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 19.3.2016, 20:47

Tonny píše:Otázka zní, jestl za této buzerace má ještě smysl udržovat databázi radarů.

Čistě matematicky má. Špehují nás na místech známých (databáze radarů) a neznámých (policejní buzerkáry). Takže to máme 50 na 50. Pokud nebude databáze radarů, tak to bude 100 : 0 v jejich prospěch.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 19.3.2016, 20:55

marczus píše:maji "co si" na strese vozu

Něco takového má u nás ve městě dopravka - vypadají s tím jak auto od Gůglu. Už mi to někdo povídal, co to je, ale to mi v hlavě nezůstalo - snad na dokumentaci dopravních nehod, ale to se fakt už jen domýšlím.
Zůstalo mi v hlavě pouze to, že z nich (a z toho lešení na střeše) nemusím mít strach.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod marczus v 19.3.2016, 22:40

ano neco jako auto google .. prirovnal bych to k tomu :-) nemuzes prosim zjistit k cemu to teda asi tak je?
marczus
 
Příspěvky: 11
Registrován: 28.9.2013, 16:14

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Jirásek v 19.3.2016, 22:49

TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 20.3.2016, 8:23

Ne. To, co myslím, já, vypadá jinak. O pár domů vedle bydlí policajt a občas o víkendu s tím autem jezdí domů na oběd. Jestli ho natrefím, zkusím vyblejsknout. Snad mne při tom nezastřelí za špionáž... :usmev:
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 20.3.2016, 13:30

Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil...

Před chvílí projel policajt kolem mne a má na střeše přesně to, co popisoval Jirásek. Moje obrazová paměť tedy selhala, ale pamatoval jsem si správně, že se "toho" nemusím obávat... :-)
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 20.3.2016, 13:34

Asi tak...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod copper v 31.3.2016, 5:47

Ahoj jsem tu po dlouhlé době , nevím jestli se to tu už řešílo ale v ostravě a okolí se začaly oběvovat policejní dodavky, více foto na předchozím přespěvku up , ale vypadají jinak podobně , na střeše maji kamery infra přísvit a další co si ,,, bohužel stojí většinou v podvečer a nebo v noci tak jsem nemohl vyfotit :( , ale na sto procent mněří rychlost , jel jsem kolem nich a stavěly auto které jelo předemnou rychle ! navíc o nich byl najky članek v novinách ale kde už nevím :(

jsou špatně vidět stojí většinou v řadě auto a člověk nečeká že budou mít "něco" na střeše :pistol:

snad jsem pomohl : :palce:
copper
 
Příspěvky: 1
Registrován: 31.3.2016, 5:36

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Jirásek v 31.3.2016, 19:00

Nechci se hádat, možná v Ostravě mají něco spešl. Bohužel info je velmi vágní. Pokud je mi známo, tak policie má opravdu vozy s infra kamerama, ale jsou určena pro jiné účely, nikoliv měření rychlosti. Tyto vozy spadají pod pořádkovou sekci policie, nikoliv dopravní.
Projel jsem poměrně důkladně NET, žádná zmínka o podobném měřícím vozidle. A že tam toho je hodně, myslím informací.
TomTom GO 1005T;Garmin eTrex Vista HCx; Samsung Galaxy3; PC: Win7, Win8, Android
Uživatelský avatar
Jirásek
 
Příspěvky: 2963
Registrován: 25.11.2006, 16:31
Bydliště: matička stověžatá Praha, destinace Suchdol

PředchozíDalší

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron