Radar v obci Svor

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Radar v obci Svor

Příspěvekod mgrygar v 1.4.2019, 11:03

Dobrý den,

rád bych přispěl troškou do mlýna a nahlásil radar, který není v databázi. Jedná se o tento "foto radar", který když jsem projížděl mě vyfotil 2x bylo vidět slabší a silnější bliknutí, ale byla tma a mlha, která mě nejspíše zachránila. Upozornění tam samozřejmě mají, ale sotva jem se držel na silnici a toto přehlédnul, ale jak je vidět tak z fotky nebylo nic a unikl jsem represi. Je tomu již přes 14 dní a žádný pozdrav mi nebyl doručen.

https://www.google.cz/maps/@50.7951483, ... 312!8i6656

Pak bych rád věděl, jak vůbec takový blesk u těchto radarů funguje, on je směrovaný na celý vůz, nebo zejména na SPZ vozu a fotí se 2x aby prostě když ta první fotka nevýjde vyšla druhá ? Nikde jsem pochopitelně neobjevil, jak se to chová za mlhy, ale vzhledem k tomu že zatím nic nedošlo (ani nedojde), nevznikla ani jedna z těch fotek a mikrovlny i přes tu mlhu prostě procházejí a tak to fotku v mlze vyfotí, vale znikne jakási čmouha. Může se někdo vyjádřit ?

Jsem nováček a v podstatě týden se tu snažím něco soukromě napsat, to se mi ale ani dnes nepodařilo :zed: , mám to asi zablokované a tak píšu sem. Nekamenujte mě prosím a dejte vědět až bude radar ve Svoru v databázi.

Děkuji vám, zdraví Martin
mgrygar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2019, 20:32

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod Gumídek v 3.4.2019, 21:21

Omlouvám se, dnes nemohu, jen jsem zadal pár bodů, a schválil příspěvek. V pátek mám volno, vyjádřím se v pátek...Díky
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod konf14 v 4.4.2019, 11:58

Tohle je vedené jako CZ-Info rychlost (v podstatě neškodný plašič - a pořád taky tak vypadá), takže se nemusíš ničeho obávat.
Ale pokud jsi přitom jel z Rumburka, tak by ses měl obávat úsekového radaru nahoře na Studánce. Ten nebliká a možná už funguje (před nedávnem ho vyhodili do vzduchu).
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod mgrygar v 4.4.2019, 23:31

No vidíte, to se mi ale vůbec nezdá, rychlost to v noci neukazovalo a jen 2x blesk. Pochopitelně jsem se otočil a jel zpět podle předpisů a žádný blesk ani ukázání rychlosti, tak opravdu nevím. Momentálně to na netu ani nemohu najít, ale četl jsem, že tam mají radar ...
mgrygar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2019, 20:32

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod Gumídek v 5.4.2019, 11:49

Tak jsem tu. Ale jak vidím, vyřešili jste to tu sami.
Děkuji uživateli konf14. Napsal to správně. Je to jen tzv. Info rychlost.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod mgrygar v 5.4.2019, 21:52

Zdravím a děkuji všem za vyjádření, tak už jsem víc v pohodě, ale znervozní to, když to takto vystraší s tím bleskem.

Jinak snad ještě takové info v Obci Srnojedy nedaleko Pardubic je asi 100m za vjezdem do obce informace o rychlosti a hned na stejném stožáru jsou umístěny nejspíše makety poměrových měřidel a po asi 300m jsou makety další. Vše vypadá věrohodně až na to, že na silnici chybí bílé čáry pro kalibraci přesného místa vjezdu a výjezdu, ale jak to tam vidíte, jedete podle předpisů.

Pak na silnici od Týnce nad Labem do Kolína, na té rovné dlouhé silnici Starokolínská ty měřící kamery už instalované nejsou.

Děkuji
Naposledy upravil mgrygar dne 8.4.2019, 8:47, celkově upraveno 1
mgrygar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2019, 20:32

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod Gumídek v 7.4.2019, 19:13

Ten blesk je tam jen jako děsítko....U některých zase byly oranžové blikače....Ten je zase novinky, že se tam napíše tvá Registrační značka, ačkoliv se nikam nezaznamenává....Protože info cedule nejsou schválený měřič rychlosti...Jsou pouze informativní...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radar v obci Svor

Příspěvekod mgrygar v 8.4.2019, 8:56

Zdravím, ano přesně tak, tyhle radary co ukazují informativní rychlost a dejme tomu ukážou i SPZ, těch tolik není, ale nemohou věrohodně měřit, chovají se naprosto stejně skoro všechny. Stačí sledovat co se děje, jak se ten signál odráží od naproti vám jedoucích aut. Jedete podle předpisu, potkáte auto ve druhém směru a hned tam je z 45Km/h rychlosti třeba 68Km. Kam bychom došli kdyby za toto pokutovali ??? I když tady je možné skoro všechno, jak je jednoduché měřit rychlost a vybírat pokuty v podstatě za nic. Však ten rozpočet (obecní, státní) přece musíme za každou cenu naplnit :-(
mgrygar
 
Příspěvky: 4
Registrován: 25.3.2019, 20:32


Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků