Radary - volná diskuse

Vše kolem vkládání a mazání radarů

Moderátoři: Gumídek, Baharis

Pravidla fóra
Toto fórum se týká výhradně radarů a s nimi spojených problémů.

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gebič v 20.6.2019, 15:46

Doba je čím dál smutnější. Každý na každého sere. Bohužel, rok od roku je to horší a horší. Nedovedu si představit, co se bude dít za 5let. Proto jsem rád, že zatím držíš...:))). I když je mi jasný, že to chce hodně sebezapření :KO:
TT 950, NC 9.510, Europe 985.8155
Zaregistruj se a šetři, super věc!
https://www.tipli.cz/p/35777
Uživatelský avatar
Gebič
 
Příspěvky: 1087
Registrován: 7.6.2006, 12:59
Bydliště: PRAHA - Hlavní město, ne?

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod lnadeb v 22.6.2019, 19:57

Ahoj, je někde ke stáhnutí aktuální POI radarů na Slovensku? Díky moc za info.
lnadeb
 
Příspěvky: 15
Registrován: 12.2.2009, 20:31

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 24.6.2019, 14:18

Spíše ne, než ano. Zde se o to dotyčný vůbec nestará. Dříve byla nějaká kategorie na italském webu https://poiplaza.com/, ale ty se jsem přestal používat poté, co jsem s jejich databází projel Itálii, Švýcarsko, Německo, Rakousko a Francii. A takových nesmyslů, co je tam naflákaných, to už jsem dlouho neviděl.....Ale můžeš to zkusit.....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod stst2 v 13.8.2019, 8:02

V Brně se úsekově neměří (zatím). Podle článku z 27.července bude první měření v Husovickém tunelu a až po prázdninách. Úsekáče ve Sportovní, které zde máme nahlášené, jsou prozatím nefunkční - o tom se v článku konkrétně zmiňují: "Paradoxní je, že právě ve Sportovní ulici jsou kamery pro úsekové měření už několik let nainstalované, nikdy však pro tento účel naostro nesloužily."
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod stst2 v 13.8.2019, 14:10

Přináším důkaz, že Marťani existují, přistáli na Zemi a dali se na politiku v Brně!
  • Přestože Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) do brněnského Husovického tunelu instaluje technologii pro úsekové měření, vedení Brna jeho spuštění odmítá. Argumentuje tím, že pro řidiče by představovalo další komplikaci.
  • „Město Brno o spuštění měření v Husovickém tunelu v tuto chvíli neuvažuje, ze své gesce radního pro dopravu to určitě navrhovat nebudu,“ sdělil radní pro dopravu Petr Kratochvíl
  • „...já si myslím, že komplikovat lidem pohyb po městě a ztrpčovat jim život tímto způsobem není rozumné,“ dodal Kratochvíl.
  • „Úsekové měření podle mě primárně nepomáhá bezpečnosti, ale většinou se zavádí kvůli ziskovosti, aby pomáhalo plnit městskou kasu... Když řidiči úzkostlivě sledují tachometr, bezpečnosti provozu to nepomůže,“ myslí si David Pokorný

A takhle se vyjadřují v Brně zrovna v době, kdy v Praze jejich radní pro dopravu Semhajzl (nebo tak nějak se jmenuje) převádí dopravně-úsekové detektory na čistokrevné kasírovací úsekáče!

Celý článek z 10.8. je tady.
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 15.8.2019, 13:09

Zatím převedli na úsekáč Holešovičky směrem dolů. Nevíš, co chce převést dalšího ?? Oni tím vyhrožovali už při montáži, kdy to bylo placené z fondů EU, a byla tam podmínka, že tři roky to nesmí být použité represivním účelům. A já už tehdy říkal, že jednoho dne z toho udělají úsekáče.... A máme to tady...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod stst2 v 15.8.2019, 14:31

Vůbec nevím co bude dále převedeno. Ty Holešovičky jsem zjistil pouze ze změny poi. Ale psalo se o tom už asi čtvrt roku předtím.
A to, že jsem psal v množném čísle o úsekáčích, byla jen taková nadsázka. Protože věřím tomu, že další "převody" budou neprodleně následovat - co udělali jednou, udělají i podruhé...
Když se nežinýrovali dát sedmdesátkový úsekáč třeba na Průmyslovou v Hloubětíně, kde je čtyřproudovka a nikde nikdo, žádné přechody, žádné baráky, tak si nenechají ujít příležitost zkasírovat jakékoli další místo.
Proto mne tak naprosto konsternoval ten brněnský politik, když to řekl na plnou hubu, že úsekáče nejsou pro bezpečnost, ale pro peníze! Víc takových politiků!
stst2
 
Příspěvky: 120
Registrován: 17.9.2016, 9:04

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 15.8.2019, 16:51

Tak tohle všichni vědí od začátku, že je to jen na plnění kasiček...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 16.8.2019, 22:26

TSK uvádí ke konci roku 2018 23 dopravně-úsekových detektorů, tj. 46 bodů a my jich máme v záznamech 52.
Obrázek
Tzn. že buď 3 úseky (6 bodů) zlikvidovali (čemuž nevěřím) a nebo převedli na úsekáče (čemuž věřím).

Spíše to teď už bude jinak, vzhledem k tomu úsekáči v Holešovičkách z kopce.
Přiznávají 59 měřených úseků, ale Holešovičky do centra v tom nejsou (všechno jsou údaje k 31.12.2018)
Obrázek

Zkusil jsem udělat porovnávací seznam jejich úsekáčů proti našim detektorům, ale nic z toho nebylo, v každém seznamu jsou body pojmenovány jinak.
Obrázek

Dobrou zprávou je, že zrušili měření ve Slánské. Špatnou, že ho pouze přesunuli kontrolu červené Evropská x Alžírská.
Obrázek

Ještě přidám MORy. Zkontroloval jsem prvních 8 a ty více méně souhlasí. Sice ne jako skutečný začátek úsekáče, ale vždy tam nějaký radar na tom místě byl zapsaný. Třeba jako semaforový anebo stacionár, ale stačí, že navigace upozorní aspoň na něco. Někdo další se tomu může věnovat dál.
Obrázek

A na závěr perlička, že existuje kontrola přednosti chodců na přechodu. Od roku 2012 a já o tom do dneška neměl ani tuchy... :usmev:
Když se podíváte na Panorámu, tak tam opravdu jedna kamera čumí shora na přechod a pak dál po směru jízdy jsou další dvě, které už klasicky čtou SPZ.
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 8:18

Tak pojmenování bych asi neřešil, protože mnohdy jsou pojmenovány opravdu zvláštně...U některých ti vypadá, jak kdyby tím chtěli znesnadnit lidem, aby přišli na to, kde ten radar je. Jinak spousta míst MOR vycházela z toho, kde byly udělané smyčky v silnici. Protože Praha měla vždy z nějakého záhadného důvodu problém přiznat barvu v tématu radarů....
Já to pročtu a pokusím se o kontrolu. Ale až na compu. Ty screeny nelze pročítat na mobilu, protože nejdou zvětšit....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 17.8.2019, 13:55

A abyste se v tom vyznali, tak měním označení v hranatých závorkách
MOR - Měření okamžité rychlosti
MUR - Měření úsekové rychlosti
DJC - Dokumentace jízdy na červenou
DUD - Dopravní úsekové detektory

A přejmenuji Radary stacionární semaforové na Radary - Semafory - DJČ
A ty které mimo hlídání červené, hlídají i rychlost, ještě přidám do MOR. Tam, kde se měří rychlost bude za zkratkou měřená rychlost. U DJČ nebude rychlost žádná....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod kahuda v 21.8.2019, 8:02

Zdravím, při stažení souboru "Garmin GPX" z modré lišty "Radary" se stáhnou pouze mobilní radary a několik stacionárních. Mohl by se na to někdo kouknout? Díky.
kahuda
 
Příspěvky: 21
Registrován: 13.7.2011, 14:25

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Gumídek v 21.8.2019, 17:58

Předáno Henrymu.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod Henry v 23.8.2019, 0:10

Radary z horní lišty pro různé navigace by již opět měly být funkční, přeprogramoval jsem je podle nových označení radarů...

Pokud by někdo ještě našel nějaký problém, tak napište SZ.
Henry
 
Příspěvky: 1330
Registrován: 2.10.2005, 19:43
Bydliště: Bolatice

Re: Radary - volná diskuse

Příspěvekod konf14 v 27.9.2019, 6:19

Udělal jsem si jen tak pro zajímavost mapu radarů (a přidal k nim i DUD v Praze-z těch budou určitě radary co nevidět).
Množí se nám to, množí... :(
mapa MOR-MUR-DJC-DUD.jpg
mapa MOR-MUR-DJC-DUD.jpg (46.68 KiB) Zobrazeno 3942 krát

Ale možná by se z té mapy dalo při použití Gaussovy funkce při rozložení pravděpodobnosti zjistit, kde pátrat po dalších radarech... :palce:
gauss.jpg
gauss.jpg (11.58 KiB) Zobrazeno 3942 krát
Přílohy
mapa MOR-MUR-DJC-DUD.zip
(17.4 KiB) 976 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

PředchozíDalší

Zpět na Radary

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků