Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium X)

Vše o navigacích značky TomTom

Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium X)

Příspěvekod bobesek v 13.5.2019, 8:55

Zdravím vespolek, po létech jsem se rozhodl obměnit svou letitou GO930 a zakoupil jsem jsem novou šestipalcovou GO Basic.
Zatím velká spokojenost až na jednu maličkost. Nedaří se mi ji přesvědčit aby mě upozorňovala na naše poi radary. Soubor ov2 do ní dostanu, ale pak je tam jen možnost navigovat na jednotlivé body, ale už nejde nastavit aby mě upozornila na radar na trase. Mám dojem že to už nejde.
Nevíte někdo jak na to?
TomTom GO Basic, RDS-TMC, Renault Laguna II, Samsung Galaxy J6+
Uživatelský avatar
bobesek
 
Příspěvky: 69
Registrován: 19.3.2008, 16:51

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 15.5.2019, 18:15

Odpověděl jsi si sám.... Už to nejde. Výrobci navigací nechtějí aby jejich navigace upozorňovali na body zájmu třetích stran. A do některých navigací už je ani nedostaneš...
Proto jsem já sám s navigacemi skončil, a používám jen různé navigační sw v mobilu...A zdarma.....
Protože jsem si jeden sw zaplatil, a po pár měsících skončili....a to mne vytrénovalo...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod wood v 28.5.2019, 15:32

Ano, je to přesně, jak psal Gumajz. Ještě se dá k vlastním bodům zájmu ze souboru .ov2 přiřadit jedna z pěti předdefinovaných ikonek a tím jsme skončili... Takže si musím pamatovat, co jsem přiřadil jako kosočtvereček, co je pětiúhelník, co je čtvereček...
Už jsem musel zrušit svoji GO1005 a po několika pokusech s navigací v mobilu, jsem zkusil vzít ještě jednou TomTom na milost a pořídil Go Premium.
Jsem z té navigace ale poněkud rozpačitý. Chtěl jsem ji hlavně kvůli zabudované SIM kartě, aby bylo zařízení zcela nezávislé, třeba na WiFi z mobilu.
Co je to ale platné, když mě vypočtená trasa hlásí zpoždění 35minut a když najedu na jinou trasu, kterou nenabídne, tak mám po přepočtení trasy najednou zpoždění jen asi 5min. Už se to stalo dvakrát, tak nevím, proč mě sama nenavede na rychlejší trasu. V nastavení bych snad chybu mít neměl. Je to zatím ale zkušenost jen z několika cest. Třeba to byla jen nějaká anomálie.
Dále mě celkem zlobí, že jsou drobnosti, které byly běžné před deseti lety a dnes to nejde. Například osvětlení displeje - denní a noční režim. Dříve se jas obrazovky přizpůsoboval okolnímu osvětlení a následně přepnul do nočního režimu. Dnešní navigace má však jas displeje nastavený v menu a denní a noční režim přepíná podle vnitřních hodin, jak uzná za vhodné. V návodu se píše, že si to samo určuje podle ročního období, kdy je tma a kdy světlo. Takže v tunelu, nebo při silně zatažené obloze na mě svítí naplno obrazovka, protože ještě není večer.
Stejně tak, jako dříve perfektní funkce navázání hlasitosti na hluk ve vozidle, nyní navigace neumí. Je sice hezké, že fungují hlasové příkazy, kde se dá i zesílit, nebo ztlumit zvuk, ale přijde mi to jako krok zpět.

Jak jsem psal na začátku - nějak nevím, jestli z nové navigace mám mít radost...
TT GO Premium X
wood
 
Příspěvky: 27
Registrován: 6.12.2010, 21:25

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Ferdinand v 9.9.2019, 22:53

Zdravím
Mám novú navigačku Tom Tom geo esetial6
Požičal som ju synovi do auta.
Doma cez WiFi mu vypísala že treba aktualizovať nové položky.
Tak to spustil. Lenže sa niekam ponáhľal tak prebiehajúce aktualizáciu zrušil. Teraz mi už nič neaktualizuje. Síce cieľ ukáže ale ale už neukáže žiadné obmedzenia ani nové trasy. Napr. neukáže ani nové kruháky, prácu na ceste atď.
Neviem čo s tým. Heslo so samozrejme zabudol.
Poradí mi niekto?
Ak ano tak veľká vďaka.
Ferdinand
 
Příspěvky: 1
Registrován: 9.9.2019, 22:41

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 22.9.2019, 14:51

Jedině se spojit s podporou tomtom...Aktualizace přerušit je nesmysl....
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod P800 v 30.12.2019, 0:28

Nedávno jsem přišel o TomTom GO 6200. Byl jsem naprosto spokojený. Nahradil jsem zatím provizoriem, tedy aplikací TomTom GO Navigation v mobilu, ale nebylo to ono. Proto jsem se nějaký čas poohlížel po bazarovce, ale nic, žádné nabídky. Tedy, rozhodoval jsem se mezi opět GO 6200 či 6250, ale stále mě lákala exkluzivní nabídka TomTom GO Premium X. Cena poměrně vysoká, téměř 12 tis. Kč. Nakonec jsem se rozhodl, chci ji. Jdu dělat objednávku a vyskočila mi nabídka slevy, jako uživateli staré navigace, 30 procent. Kurňa, ušetřit téměř 3.600 Kč, to už je hodně lákavé. Tedy objednáno. Za 8.226 Kč naprosto nejvyšší model od TomToma, který nelze koupit jinak, než přes jejich eShop. V úterý by měla dorazit. Jsem nadšený.

Obrázek
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod P800 v 1.1.2020, 1:34

TomTom Go Premium X je doma. Odesláno v 16:14 z Holandska, doručeno druhý den, v 10:35 v Brně. Přepravní služba UPS. Mazel ve zlaté barvě včetně zlatého profilu systému.
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 1.1.2020, 14:01

Držím ti pěsti, abys nebyl zklamaný....Spousta lidí je z nových TomTomů zklamaná. Snad to u tohoto bude lepší !!
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod P800 v 7.1.2020, 0:07

TomTom používám od doby GO 910, tedy snad více než deset let. Prošel jsem za tu dobu mnoho modelů a vždy jsem byl spokojen. Stejně tak jsem nadšený z nového TomTom Go Premium X. Co mi u TomTomů chybí, jsou často chybějící čísla orientační tedy, alespoň v Brně. Ovládání hlasem je 90 procentní, co se názvů ulic týká. V nejhorším použiji TomTom MyDrive, také hlasem ovládaný, takže na displej nemusím za celý den ani sáhnout. Pro mě velmi důležité dopravní informace jsou téměř bezchybné, snad na metr a vteřinu přesné. Prostě paráda.

P.S. S čím jsou nespokojeni uživatelé nových TomTomů?
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 8.1.2020, 15:44

Z čeho asi ?? Nemožnost používání bodů zájmu třetích stran.....nemožnost je rozdělit na jednotlivé kategorie, a těm přiřadit ikony, které by chtěli....Například.
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod P800 v 8.1.2020, 17:13

Body zájmů třetích stran lze používat bez problémů. Vyexportuji si z POI.cz a provedu import přes TomTom MyDrive. Včetně potřebné kategorie. Pravda, ikony jsou omezené dle nabídky TomToma. Jaká je případná další nespokojenost? Tím samozřejmě nechci říci, že je vše dokonalé, zvláště byli-li jsme zvyklí na staré rozhraní. Jde spíše o uživatelské maličkosti.
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod Gumídek v 9.1.2020, 15:18

Ale no tak. Na radary nejde upozorňovat, jako u starých TomTomů....Nelze používat ikony jiné, než které má TT v nabídce, a na výběr jich opravdu moc není. Dále je tam problém v jiném algoritmu výpočtu tras. Už se začíná chovat jako jiné navigace, které jsou schopny nahnat člověka do zácpy...Ne vždy, ale dochází k tomu...
TT prostě přestal být tím, čím byl dřív. Zařadil se mezi ostatní navigace, nad kterými tehdy velmi vynikal...
Já jsem byl léta TomTomák...Dnes už nepreferuji žádnou navigaci...
Naštěstí jí dnes již pro svou práci nepotřebuji...zaplaťpánbůh...
Protože nevím, jakou bych si vybral, protože TT tehdy přesně vyhovoval mým potřebám. I tomu, že jsem mohl kontrolovat body zájmu, které zde děláme. Jejich přesné umístění a data...A dnes žádná taková na trhu není...
Rozebírat to, co dříve TT uměl, a dnes neumí, by bylo na dlouho...
A jen doťuknu ten problém s popisnými a orientačními čísly. Ten trvá od začátku, co se zde navigace objevily. Cizina si není schopná s tímto poradit a vyrovnat se s tím, že nějaká místa mají dvě čísla. Nechápou mezi nimi rozdíl.
A proto několikrát došlo k problému, a zrovna u TT. Dvakrát za celou dobu se jim povedlo zaměnit popisná a orientační a jednou dokonce odstranili orientační a místo nich dali popisná...To byl hokej...naštěstí to po čtvrt roku, v další mapě opravili...
Ale je zbytečné to rozebírat.
Buď rád, že ti TT vyhovuje. A přeju ti to. Protože mít navigaci, která nevyhovuje, je fakt průser...
...Oni už dnes vědí, že ztratili spoustu zákazníků. Ale je jim to jedno...Protože se změnila politika firmy...
Gumídek
 
Příspěvky: 5640
Registrován: 18.10.2006, 6:26

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod P800 v 5.2.2020, 2:43

Po více než měsíci každodenního používání (denně cca 40 adres hlasově vyhledávaných) mohu konstatovat, že mé očekávání se nejen naplnilo, ale i předčilo. Jen doufám, že paskvil v podobě NDS nebude v další aktualizaci i na pevných zařízeních. Tedy, TomTom Premium X a vůbec celou tuto řadu mohu jen doporučit.
Uživatelský avatar
P800
 
Příspěvky: 240
Registrován: 24.7.2007, 14:41
Bydliště: Brno

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod čelda v 3.4.2020, 9:28

Tak jsem narazil na tvůj komentář k Premium X a dost mě ten nový tomtom zaujal.....mám doteď TT601 ale ten je tak pomalej a restartuje se že dřív dojedu do cíle než mi něco ukáže....
Taky mi při přihlášení do TT ukázalo tu cenu co tobě .....asi do něj půjdu.
Můžeš mi objektivně popsat rychlost zařízení při používání...?? třeba srovnat s rychlostí TT v mobilu která je pěkná . U mé TT601 kliknu na cokoliv a prodleva 2s než se něco změní.... :KO: :KO:
Případně mi písni na ramon.celi@seznam.cz dík.
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Uživatelský avatar
čelda
 
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 5:09

Re: Nová řada TomTom GO (Basic, Essential, Premium a Premium

Příspěvekod čelda v 6.4.2020, 14:13

Tak ja dnes TT GO Premium X objednal take . Take v akci -30% a postovne zdarma....plus jsem za 201,- vzal samolepici disc na palubovku...celkem vse za 8400 a nejake drobne...
Tomtom GO 610 Lifetime traffic via smartfone v9.70
VW T5 2.5TDi 96kW,6kv.
Uživatelský avatar
čelda
 
Příspěvky: 73
Registrován: 21.5.2008, 5:09

Další

Zpět na TomTom

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků