autokamera v Rakousku

Vše o tvorbě POI pro ČR (developer)

autokamera v Rakousku

Příspěvekod konf14 v 22.5.2023, 18:03

Před lety jsem se dozvěděl, že v Rakousku jsou zakázané autokamery. Resp. jsou prý povolené, ale za podmínek, že vás v tom kdejaký obecní policajt může vykoupat. A že flastry za to jsou astronomické...
Nechalo mne to tenkrát v klidu, do Rakous jsem se nikdy nechystal. To spíš mne víc strašilo Německo s jejich honbou za upozorňováním na radary.
Ale před pár týdny jsem se potuloval po jihu (Jižní Čechy a Vysočina) a napadlo mi, že část trasy projedu Rakouskem. Máme tady to EU, hraniční kontroly žádné, tak co by ne. Tak jsem u nich strávil asi hodinu, a ještě si u toho dovolil zastavit u nějakého krámu...
Asi za týden, při rozhovoru se známým, mi najednou docvaklo, že jsem to bývalé mocnářství projel s nasazenou a zapnutou autokamerou! A nic se mi nestalo! To byla klika!
Sice nehodlám už do Rakouska nikdy jet, ale to jsem kdysi říkal taky a jak to dopadlo. Proto jsem si pro podobné případy spatlal GPI, kdy navigace 200 metrů před přechodem zařve "sundat autokameru". Doslova zařve - hlášku jsem zvlášť zesílil, aby ji něco nepřehlušilo a já ji nepřeslechl.
Samozřejmě s omezením daným navigací, kdy to zařve i při návratu. To prostě u Garmina odstranit nelze, ten nepracuje s nějakým azimutem.
Pokud někdo trpí stejným neduhem jako já, že má autokameru a zapomíná kde ji může nebo nemůže použít (a ještě k tomu má navi Garmin), pro toho přikládám GPI.
Přílohy
sundat autokameru.zip
(110.66 KiB) 309 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety

Re: autokamera v Rakousku

Příspěvekod konf14 v 29.6.2023, 10:56

Známí chtěli přidělat přechody z Německa a z Itálie, tak jsem k tomu přidal skoro všechny (kdyby si snad později vzpomněli ještě na něco), kromě Švýcarska a Lichtenštejnska. Ve Švajcu jsou autokamery taky zakázané a o pravidlech ve "státním okrese" jsem se nikde nedopídil.
Přílohy
autokamera.jpg
autokamera.jpg (32.93 KiB) Zobrazeno 1994 krát
sundat autokameru 2.zip
(112.4 KiB) 330 krát
Garmin nüvi 56 Lifetime
Octavia 1.8T 110kW
konf14
 
Příspěvky: 254
Registrován: 3.1.2014, 21:03
Bydliště: Sudety


Zpět na Tvorba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron