Nepřesná zvuková hláška POI

Vše o software od společnosti Garmin.

Moderator: freewall

Nepřesná zvuková hláška POI

Postby neuzil on 5.2.2019, 21:11

Mám už druhou navigaci Garmin a obě mají stejnou chybu. Vytvořil jsem si několik kategorií POI se zvukovým upozorněním. Už při stahování jsem si u všech nastavil vzdálenost, kdy se má zvuk ozvat. Zvuk se sice většinou ozve, ale až mnohem blíže objektu. Záleží na tom, ze které strany přijíždím k objektu, ale myslím, že možná záleží i na tom, jak jsou zrovna viditelné družice. Mám nastavenou např. vzdálenost 500 m a ozve se třeba až těsně u objektu. Někdy se ale ozve na stejném místě i směru zase správně. Vylučuji vadu konkrétní navigace, dělá to už druhá (Garmin jiného typu). Teď mám Drive assist 51 europe LMT-D. Před pár lety jsem měl navigaci MIO a body zájmu jsem měl udělané úplně stejně a také POI byly tytéž. Tam se hláška vždy ozývala naprosto přesně. Věděl by někdo o řešení?
neuzil
 
Posts: 18
Joined: 15.3.2009, 15:11

Re: Nepřesná zvuková hláška POI

Postby neuzil on 14.3.2019, 16:15

Nakonec se mi podařilo najít odpověď na jednom zahraničním fóru. Určitě se bude hodit každému. Jde o to, že navigace nehlásí správně ty objekty, které jsou mimo komunikaci, popř. nemají vlastní č. popisné. Řešením je soubor GPX, ikonu BMP i soubor zvukový doplnit o text _TourGuide.
Tedy:
CZ-Hrady.gpx bude mít tvar CZ-Hrady_TourGuide.gpx
CZ-Hrady.bmp bude mít tvar CZ-Hrady_TourGuide.bmp
a totéž u zvukového souboru wav, nebo mp3.
V souboru gpx je ale potřeba upravit i odkazy na zvukový soubor u všech položek, což lze udělat hromadně - Nahradit - Nahradit vše.

Napíšu to i administrátorům poi.cz, zda by se to nedalo upravit už na serveru, aby při stahování už vše mělo i řetězec _TourGuide, aby nebylo ručních úprav potřeba.

Místa, která mají číslo popisné, nebo jsou přímo na komunikaci, to potřeba není (u radarů váhám).
neuzil
 
Posts: 18
Joined: 15.3.2009, 15:11

Re: Nepřesná zvuková hláška POI

Postby Henry on 17.3.2019, 19:00

Řetězec "_TourGuide" do odkazů ke zvukovým hláškám doplněn, stejně tak všechny GPX soubory jsou doplněny o tento řetězec. Pokud je výchozí formát souborů nastaven na GPX, tak se to přidá i do stahovaných BMP souborů ikon. Nezapomeňte si upravit i cesty ke zvukovým souborům pro POI Loader.

Pokud to někde bude dělat problémy, tak napište.
Henry
 
Posts: 1367
Joined: 2.10.2005, 19:43
Location: Bolatice


Return to Garmin

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests